nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pexetrio: Houby

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Abstraktní
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: BETEXA
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

 

Muchomůrka. To je jasná muchomůrka!

Pexetrio: Houby je zábavná výuková hra inspirovaná pexesem. Děti i dospělí se při hře naučí poznávat různé druhy hub našich lesů. Hra také nezapomíná rozvíjet logické myšlení a trénovat paměť hledáním trojic kartiček s houbami.

Příprava hry:

Před první hrou si karty pořádně prohlédněte. Každá karta má uprostřed velký obrázek houby a v pravém horním rohu grafický symbol houby. Tyto symboly jsou pro každou trojici stejné a slouží pro ujištění, že máte správnou trojici karet. Dále tyto symboly pomáhají rozlišit, zda se jedná o jedlou (zelený symbol) či jedovatou houbu (černý symbol). Pexekarty důkladně promíchejte a rozložte na stůl rubovou stranou nahoru. Hra probíhá ve směru hodinových ručiček a začíná nejmladší hráč. 

Průběh hry:

První hráč postupně otáčí tři libovolné kartičky, na které se následně podívá:

  • Mají-li tři otočené kartičky rozdílné symboly, pak měl hráč smůlu, karty se otočí zpět a pokračuje další hráč. V případě, že si hráč není jistý, může použít buď symbol vpravo nahoře, nebo nahlédnout do miniencyklopedie (součást hry), kde jsou zobrazeny trojice včetně barevného provedení.
  • Mají-li tyto tři karty stejný symbol, hráč si tyto karty bere a odloží si je k sobě na stůl. Následně otáčí další tři karty. Takto činí tak dlouho, dokud se mu daří nacházet stejné trojice.

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy byly všechny karty ze stolu rozebrány jednotlivými hráči do trojic. Hru vyhrává hráč s nejvyšším počtem trojic.

Další varianty hry Pexetrio:

  • PRO ZAČÁTEČNÍKY: Karty jsou rozděleny na hrací ploše lícem nahoru. Tato varianta hry slouží především pro mladší hráče k seznámení s hrou a jednotlivými houbami. Hráči sestavují kartičky před sebe do správných trojic, přičemž jim opět pomáhají symboly vpravo nahoře. Po složení trojic se hráči učí správně pojmenovávat houby, které našli.
  • MÍRNĚ POKROČILÍ: Před začátkem hry si udělejte z kartiček dvojice. Kartičky se otáčejí rubem nahoru, a při hře se otáčí dvě kartičky a hledají dvě dvojice. Tato varianta stojí na principu klasického pexesa, s tím rozdílem, že karty nemají stejné obrázky.
  • MISTR: Při úspěšném nalezení trojice musí hráč zakončit svůj tah správným pojmenováním dané trojice. V opačném případě je jeho tah neplatný, karty vrací na původní místa a pokračuje další hráč.

Autor: u.a.c.