Perseverance: Castaway Chronicles

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Perseverance: Castaway Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Mindclash Games
Autoři: Anthony Howgego
Dávid Turczi
Richard Amann
Thomas Vande Ginste
Viktor Peter
Wolf Plancke
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jelikož se blíží nová kampaň s pokračováním této hry, mohli byste se, prosím, podělit o své dojmy a zážitky s pozitivy a negativy?..=)

O této hře, kromě hromady fotek, je tu trochu mrtvo..:/

Díky!

30.8.2023 22:31:58

Hru už mám vcelku nahranou, tak se podělím o své dojmy s krátkým popisem a to z pohledu solo hraní a konkrétně deluxe verze s washem

Krabice a vaše peníze:

  • za v přepočtu 3000Kč dostanete dvě hry v monstrozní krabici, a to i v případě, že jste se rozhodli pro standardní verzi. Tady je třeba podotknout, že původních backerů standardu bylo 4% a tak se standard produkoval stylem “vyndejte nám v Pandě z delux krabic miniatury a my to střelíme jako standard” - z mého pohledu tak zamrzí, že kupujete vzduch a těžko skladovatelnou krabici navíc, přestože jste chtěli ušetřit peníze i místo. Standees dinoušů jsou navíc příliš rozměrné a zhoršují přehlednost. Deluxe squishy glowberries jsou hezké a přehlednější (jedná se o jinou surovinu než ostatní ve hře a tak je dobré, že se takto odlišují než ve standardním kartonu) a příjemnější než squishy med z Honey buzz. Za mě tedy lepší vzít deluxe verzi.

Komponenty:

  • karty nadstandartní velikosti, linen finish, pevné a dobře se míchají
  • karton tenký, ale pevný, cca jako Arnak
  • figurky detailní bez chyb mouldu a snad první hra, kde mi stačí wash bez barvení a dává to smysl (např v Nemesis mi přišlo ekl)
  • boardy kvalitní - tisková chyba bez herního dopadu (jen při setupu)
  • desky hráčů - nižší kvalita, tenké, kroutí se (jjsou epené, za mě lepší zvolit postup ala Praga caput regni nebo CGE - spojení nýtem)
  • kovové komponenty - pěkné, ale posun na stupnicích je hrůza
  • insert - kvalitní, pomůže při setupu, netřeba vytahovat komponenty a třídit na stole

Grafika a ilustrace

  • grafika (ikonografie, rozložení, přehled informací) skvělá a přehledná
  • ilustrace - na spoustě komponent unikátní, dynamické

Solo:

  • pokud vám bot do Scythu přijde moc a bez appky ho nejste schopní hrát, tak tohle nerozchodíte. Učící křivka je velmi strmá, nepříliš intuitivní (bot vás chce zpomalit, ne hrát optimálně pro sebe) a trvá cca 2 hry, než ho zažijete. Pak ale šlape hladce a bez obtíží, s jeho tahy se dá počítat a hraje se s ním moc hezky
  • systém je ve stylu Turcziho - nepojíždí, ale nutí a tlačí, bez upkeepu surovin, soupeření o místo, beat score za daných podmínek
  • obtížnost hry nastavitelná - bot vám může i pomáhat, solo se hraje pořád stejně
  • způsob vedení bota je v obou epizodách téměř totožný

Epizoda 1

  • tower defense s area control, dice drafting
  • snažíte se vybudovat základnu a bráníte se před útoky dinosaurů
  • na začátku tahu draftujete z veřejného poolu kostku pracovníka, pomocí žetonu příběhu lze změnit, a ve workerplacement stylu umístíte na požadovanou akci. Podle pozice, kam jste ho dali a kolikátí jste, přilákáte dinouše a umístíte do fronty dané lokace
  • akcí je stavba obydlí, výcvik a umisťování vojáků, politikaření, stavba pastí, zdi osady, posílání vojáků na dobrodružství/patrolu apod.
  • když je dinoušů dost, tak se spustí útok - vyhodnotí množství a typ umístěných vojáků, pastí a zdí, podle vašeho příspěvku si vyberete daný počet bonusů a při nedostatečné obraně přijde postih ve formě ztráty bodů nebo osad (podle toho, čí tam stojí, tak jste se mohli právě zbavit konkurence apod. - nicméně máte vždy dostatek času postihy neutralizovat, hra není zlá a netrestá vás)
  • v průběhu hry přichází postupně 2-3 fáze Shromáždění, tzn. konec kola s úklidem a produkcí, udělování průběžných bodů
  • za celou partii zahrajete cca 10-12 primárních akcí a stejný počet sekundárních (které mohou být i stejně silné nebo lepší než primární)
  • máte různé schopnosti vašich vůdců

Epizoda 2

  • osada už stojí a teď je načase vydat se za brány prozkoumat divočinu
  • akce ve městě už dinouše nelákají, ale za branami ano
  • dice drafting zůstává a stejně tak area control, tower defense v klasickém stylu odchází a hlavní změna je v průzkumu, pobíjení a chytání dinoušů, stavba obydlí (nových akčních polí) a jejich obrana, když je využíváte
  • největší změna a komplexita však přichází ve formě výhod (talentový strom), které vám poskytují důstojníci z lodi

Celkově

  • Mně se hra náramně líbí, jsem rád za deterministickou variantu (hraju na plnou kontrolu) a musím velmi kladně ohodnotit propojení tématu s mechanismy hry. Povedlo se lépe než v Lacerdovkách a přitom jsme na podobné/lehce nižší úrovni komplexity. Myslím si, že multiplayer bude podstatně jednodušší na počítání, hlídání a hraní na pohodu, ale solo je skvělé také a chce jen investici do rozchození, pak jede samo. Což je dle mého názoru důvod nižšího doporučení sola na BGG - lidi chtějí hrát napoprvé skvěle a plnohodnotně, bez investic. Zároveň za slušnou cenu dostanete vlastně dvě hry, protože každá epizoda je hodně odlišná, přestože sdílí mechanismy a hraje se opravdu úplně jinak s důrazem na jiné aspekty. Jsem zvědav na další epizody :)

5.2.2024 11:27:13

Charitativní aukce

Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Akt. cena: 1000
Končí za: 9 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Shadows of Kilforth
Shadows of Kilforth
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas