Pax Pamir (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 205x (Seznam vlastníků)

Pax Pamir (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Spielworxx
Wehrlegig Games
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak se podělte. Osobně mám z té hry takové zvláštní pocity, když vidím nějaké barevné kvádříky a pletený herní plán :D je to něco, co jsem ještě neviděl :-)
2.7.2020 10:35:27

Dojmy
Je to hezká Pax hra. Ekonomicko-polticko-špionážně-vojenská hra o Afghánistánu 19. století.
Pravidlově tak poloviční o proti Renesanci. A s ní to má hodně společných prvků - nákup karet z nabídky, efekt při zahrání karty a pak aktivace karty na stole. Vždy podporuješ některou velkou frakci (Rusy, Brity nebo Afghánce), ale můžeš ve správný okamžik zradit.
Deluxe verze s hlíněnými bločky a mapou na perském koberečku dává hezký pocit při hraní.
Osobně mi moc nesedlo, že se tam 4x za hru získávají vítězné body, a nejsou tam různé způsoby vítězství jak v jiných Paxech.
Je to dobrá vstupní Pax hra (dokud nevyjde Pax Viking).

2.7.2020 11:21:20

:)
Pizin to vystihl přesně, je to velice přístupný pax, který lze hlavně velmi dobře číst. Je jasně vidět, kdo vyhrává a na co a co dělat, aby se mu v tom dalo zabránit. Tudíž je přívětivější pro nováčky. V renezanci spoluhráči nelze jednoduše poradit, o co by se měl vůbec snažit. Na druhou stranu to rozhodně není triviální hre, kde byste po několika zahráních viděli všechno
Mě na ní hodně baví ty intriky a zrazování frakcí, přeběhlictví na poslední chvíli. Systém uzavřené ekonomiky, kdy se do hry jen těžko dostávají peníze navíc a často jen kolují startovní peníze mezi hráči.
Graficky a materiálně je to top, zároveň i funkční.
Systém skorovacích karet dominance je podobný jako v COINu a líbí se mi.
___
redaktor Deskofobie

2.7.2020 11:43:33

pecka

Za mě jedna z nejlepších her, co mám doma. Sedí mi tam úplně všechno, komponenty, mechaniky, téma...jednoznačně pecka.

2.7.2020 12:38:10

Úžasná hra
Souhlasím s tím co se píše výše. Je to hra plná interakcí mezi hráči a napětí. Doporučil bych každému, kdo se skutečně chce bavit se spoluhráči o hře při hře. Hra má i perfektní délku (pro 3 hráče je to 60-90 minut, pokud nikdo nehraje svá kola desítky minut a nečte každou kartu znovu). Kvalita produkce je skvělá.

Na druhou stranu kdo má rád jen "multiplayer solitaire" euro hry, kde nemůžete ostatním hráčům zasahovat do jejich plánů, a nesnáší interakce mezi hráči, ten v Pamíru nepochodí.

2.7.2020 15:18:19

Prvotné dojmy
Hra je naozaj super: rýchla a svižná, pravidlá jednoduché a ľahké na naučenie.
Pár akcií ktoré máte, ale dokážu dať komplexný zážitok. Pri podporovaní tej vašej dominantnej koalície, máte množstvo spôsobov, ako znepríjemňovať tú istú snahu protivníkom.
Príde mi, že v hre sú veľmi dôležité karty politickej moci a s nimi previazané kmene. Tým, že rozširujú množstvo kariet dvora a tým aj dostupných akcií a ich možností kvôly ovládaniu území. Je ťažké ich získať, nakoľko v hre ich nie je veľa, ale veľmi ľahko sa o ne prichádza. Dúfajme, že sa skoro neobohrá. :) Komponenty môžu prísť niekomu príliš farebné, a z diaľky to vypadá ako: Stolečku prostři se, ale pre mňa je nádherná. Vďaka Foxu za lokalizáciu.

6.11.2020 17:58:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas