Parky: Na cestách

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Parky: Na cestách - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Henry Audubon
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak čo, aké to je? 

20.8.2022 23:55:42

S kolegou jsme vcera zkusili zahrat jednu hru, a vcelku spokojenost. Jednoduche, rychle na vecer pro unavene rodice nebo jen tak na vyplneni chvile.. skoda ze to nema i solo jako obycejne parky. Hrac sbira suroviny (kamen, zaludy, listy) za ktere pak muze sbirat odznaky nebo pripadne fotky, nez prijde noc :). Navic kdo nafoti vice ptacku, ma pak jeste na zaver hry bonusove body.

16.2.2023 08:29:14

Hodnocení na základě jedné hry ve dvou hráčích.

Je zde 5 destiček lokací, ty se sice seřadí náhodně, ale použijí se vždy všechny, čili variabilita trasy nic moc. Ve 2-3 jdou všichni ze startovní destičky a posunujete turistu o 1-2 pole. Jelikož zde není žádný táborák jako v Parcích, můžete vstoupit na destičku s jiným turistou, takže vás nic nenutí přemýšlet nad tím kam jít, aby vám nějak dobře vyšli zdroje, prostě jdete postupně a sbíráte. Můžete použít čutoru (jednou za cestu tam a zpět) a jít o jakýkoliv počet polí, ale smysl chodit na trase rychleji jsme nějak nenašli. 
Po cestě sbíráte tři typy upomínek, každá je na jedné destičce (4. destička - výměna 1 upomínky za 2 jiné, 5. destička - upomínka za fotku (výběr ze dvou)). Na konci (a začátku) trasy můžete vyměnit upomínky za odznaky (2 veřejné a 1 máte na ruce). Zde je jediná chvíle, kde se dá zvážit zda má jít hráč rychleji než soupeř, aby získal nějaký odznak dříve než druhý, ale jelikož vidíte jaké má kdo upomínky, víte jestli to má smysl nebo ne. A pak jdete stejnou trasu zpět zase na začátek. Postupně se posouvá slunce a od konce se trasa otáčí na noční stranu, kde jsou sice jiné efekty, ale nic moc nového (např. místo 1 upomínky daného typu získáte 2). Ve hře dvou hráčů je potřeba dojít na konec trasy myslím 8x (ve 4 asi 11x), čili chodíte pořád tam a zpět.

Za mě spíše velké špatné. Nějak zásadně se o ničem nerozhoduji, hra mě nijak nenutí si vybrat tu či onu akci. Zkrátka jen chodím tam a zpět, posbírám upomínky, vyměním za odznaky.

14.3.2023 11:54:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bartleby Zajímavé. My hráli ve čtyřech a rozhodování nebo čutory tam bylo docela dost. Ta cesta je plná a všichni chtěli ideálně políčko s medvědem což je akce zadarmo navíc.

14.3.2023 14:43:32

@chubbop Je to akce navíc, ale pokud kvůli tomu, abys tam byl dřív přeskočíš jiné pole, tak moc tu výhodu nevidím. Plus to jaká akce navíc to je, je určené hodem kostky, takže dopředu nevíš jakou akci navíc budeš mít.

 

14.3.2023 16:35:47

Za me je to prijemna mala hra na rodinne a oddechove hrani. Vizual je opet krasny a krabicka velikosti tak akorat.. na cesty :) Od hry jsem nic moc necekala a popravde jsem si myslela, ze me bude nudit. Ale to poklidne chozeni, sbirani surovin na odznaky a nahaneni medveda ma neco do sebe.

Mechanika otaceni karet na nocni stranu podle toho, jak jde slunce, se mi zda mila a bavi me to. 

Asi jedine, co bych vytkla, je barevnost figurek. Sice je fajn, ze se drzi prirodnich odstinu, ale jeden panacek je svetle sedy a druhy bezovy, coz neni moc velky rozdil a i ty suroviny mi v umelem osvetleni nekdy barevne splyvaji.

Ohledne chozeni tam a zpet - ano, je to hra o chozeni tam a zpet, ale pokud pocitam spravne, tak ve dvou hracich je to 4x tam a zpet, ne 8x.

15.3.2023 11:58:21

Trochu oživuji diskuzi. Jak to vidíte a odstupem času? O té hře čtu buď že je to mizérie nebo naopak ji lidi mají moc rádi. 

No a pořád nevím, je mi jasné, že za 400 to nebude žádna nadupaná strategie, ale zase nechci, aby mi to doma omlatili o hlavu. 

Parky a Tokaido máme jinak rádi, akorat jsou moc velké… 

6.9.2023 21:49:02

Vybíráme z Bazaru

Malé velké galaxie
Malé velké galaxie
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas