nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Parfum

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Marcel Süßelbeck
Marco Ruskowski
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

 

Hráči, jako tvůrci parfémů, destilují ve hře Parfum vzácné esence a tvoří tak unikátní parfémy pomocí ingrediencí, jako jsou vanilka nebo levandule. Každý zákazník má své vlastní požadavky na parfém, a tak může jenom ta nejvíce okouzlující symfonie vůní uspokojit nejnáročnější (a nejbohatší) zákazníky. Vybírejte kostky esencí pečlivě a mějte na paměti touhy vašich zákazníků - jen tak se stanete nejlepším prodejcem parfémů.

Příprava hry:

Umístěte hrací desku doprostřed herní oblasti. Ve 2 a 4 hráčích hrajete s deskou se 4 místy pro žetony hodin, ve 3 hráčích na straně se 3 místy pro žetony hodin. Dále zamíchejte destičky s částmi parfémů do sáčku. Ten ponechte vedle hrací plochy. Následně připravte žeton konce hry a rozdělte žetony zákazníků do dvou sloupců A a B. Každý z těchto sloupců zamíchejte zvlášť a umístěte náhodně 5 zákazníků B zákazníkem dolů na místo určení na hrací desce. Na tento sloupec vložte žeton konec hry. Poté na tento sloupec vložte zbylé destičky zákazníků B, navrch dejte všechny destičky zákazníků A. Všechny destičky položené v tomto bodu jsou položené stranou s písmenem (A/B) nahoru. Nyní umístěte flakony na hrací desku na jejich určené místo dle následujícího klíče:

  • 2 nebo 4 hráči: Umístěte horních 5 zákazníků na ulici obrázkem vzhůru, náhodně vyberte ze sáčku 6 částí parfémů a umístěte je recepturou vzhůru na hrací desku do destilárny a umístěte na hrací desku 4 hnědé žetony hodin hodnotou vzhůru.
  • 3 hráči: Umístěte horní 4 zákazníky na ulici obrázkem vzhůru, náhodně vyberte ze sáčku 5 částí parfémů a umístěte je recepturou vzhůru na hrací desku do destilárny a umístěte na hrací desku 3 světlé žetony hodin hodnotou vzhůru.

Pak už jen umístěte 15 kostek esencí na odpovídající místa na herní desce, zamíchejte žetony vody a lícem vzhůru je všechny umístěte na herní desku (na obrázek kašny). Každý hráč si nyní vybere vlastní obchod s parfémy a žeton ukazatele peněz v odpovídající barvě. Dále také každý hráč získá 2 náhodně vybrané žetony vody a umístí si je do obchodu s parfémy.  

Průběh hry:

Na začátku každého kola si hráči zvolí, kde se probudí, což určí pořadí, ve kterém budou hráči na tahu. Poté v daném pořadí hráči destilují různé ingredience pomocí kostek esencí a z nich skládají části parfémů. Na závěr hráči vyrobené parfémy prodávají zákazníkům na ulici, přičemž nejbohatší prodejce parfémů je na konci hry vítězem.

Konec hry:

Hra končí v momentě, kdy nastane jeden z následujících případů: 

  • Pokud je mezi žetony zákazníků doplněn žeton konce hry
  • Když na konci herního kola, po doplnění destiček s částmi parfémů do prostoru destilací na herní ploše, zůstane volné místo (nejsou obsazeny všechny destilárny).

V případě první popsané situace se odstraní žeton konec hry, doplní se zákazníci na ulici do plného počtu ze zbývajících zákazníků a poté začne poslední kolo hry. V druhém případě (nebo v momentě, kdy nastanou obě situace současně) je konec hry okamžitě a další kolo se již nehraje. Všichni hráči otočí žetony vody a své žetony peněz posunou o příslušný počet políček podle počtu peněz na druhé straně vlastněných žetonů vody. Hráč s nejvíce penězi je nejúspěšnějším prodejcem parfému a vyhrává hru. V případě shody v počtu peněz se hráči dělí o vítezství.

Autor: Zanty

Mini a promo rozšíření (1)

Vybíráme z aukcí

Galaxy Trucker původní vydání
Galaxy Trucker původní vydání
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>