Papírové moře

Papírové moře - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Bombyx
Dice & Bones
Autoři: Bruno Cathala
Théo Rivière
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Papírové moře je karetní hrou pro 2-4 hráče, kteří se v jednotlivých kolech snaží získat maximum bodů za vykládání párů karet a další bodované situace. Ten hráč, který získá bodů nejvíce, se stává vítězem celé partie.

Příprava hry

Na začátku hráči zamíchají 58 hracích karet a vytvoří z nich dobírací balíček. Vrchní dvě karty rovnou hráči otočí a z nich vytvoří dva odhazovací balíčky.

Privátní: papirove.more.karty.png

Hrací karty jsou několika druhů:

  • Párové karty - pokud má hráč v ruce dvě (nebo i více) karty stejného typu (např. s kraby nebo loďkami), může (ale nemusí) je vyložit ve svém tahu na stůl, a tím kromě bodů získat i určitý efekt, který se liší dle typu páru.
  • Mořské panny - tyto karty se na stůl nevykládají, ale na konci kola hráč získává tolik bodů, kolik karet jedné barvy má (samozřejmě té nejpočetnější). 
  • Sběratelské karty - tyto karty se také nevykládají na stůl, ale na konci kola přináší hráči počet bodů podle toho, kolik karet stejného typu v ruce nashromáždil. Jedná se například o tučňáky či chobotnice.
  • Prémiové karty - na konci kola přináší body za jiné karty ve vlastnictví hráče. Například Maják přináší 1 bod za každou kartu loďky, nebo Rodina tučňáků pak 2 body za každou kartu tučňáků.

Průběh hry

Papírové moře - ilustraceHra se hraje na kola, a ty se dělí na tahy jednotlivých hráčů. Ve svém tahu hráč:

  1. Dobere karty, a to buď z dobírací hromádky (opak si vezme 2 horní a jednu z nich odhodí na libovolnou odhazovací hromádnu), nebo si vezme horní kartu z libovolné odhazovací hromádky.
  2. Vyloží jeden (nebo i více) párů párových karet s tím, že při vyložení páru ihned provede jejich efekt. Například pár loděk hráči umožní ihned odehrát další kompletní tah.

Hráči se takto střídají do okamžiku, kdy mají karty aktivního hráče v součtu 7 nebo více bodů (sčítají se hodnoty karet na stole i v ruce). V takovém okamžiku ukončí kolo jedním ze 2 způsobů:

  • bezpečnějším „Končíme“ - hráči vyloží všechny karty na stůl a spočítají si body (a ty přičtou k bodům získaných v předchozích kolech).
  • riskantnějším „Poslední šance“ - v tomto případě aktivní hráč vyloží své karty na stůl a dává všem ostatním ještě jeden tah. Když ho ostatní odehrají, spočítají se všem body. Pokud sázka „vyzyvateli“ vyšla a skončil kolo s nejvíce body, přičte si všechny (+ barevný bonus) k zisku z předchozích kol a ostatní si přičtou pouze tento barevný bonus (= počet karet v barvě, kterých má nejvíce). Pokud ale někdo „vyzyvatele“ v bodech překonal, situace se obrátí a všichni ostatní si přičtou body (+ barevný bonus) v plné výši a vyzyvatel si přičte pouze barevný bonus.

Papírové moře - ilustrace

A může začít další herní kolo (případně hra může při splnění určitých podmínek skončit).

Konec hry

Hra se hraje do doby, než některý z hráčů získá určitý počet bodů (pro hru 2 hráčů 40 bodů, pro 3 hráče 35 bodů a pro 4 hráče bodů 30). Případně hra končí i dříve, pokud se některému z hráčů podaří v jednom kole nashromáždit 4 karty možských panen.

Autor: Zeus

Rozšíření hry (1)

Sea Salt & Paper: Extra Salt (2023)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 4 hráči od let

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

  • Papierowe Morze
  • Sea Salt & Paper

Vybíráme z aukcí

Prodán Men Of Iron od GMT
Prodán Men Of Iron od GMT
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas