Panzer General: Allied Assault

xxxxxxxooo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Panzer General: Allied Assault - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Petroglyph
Autoři: Chuck Kroegel
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Co si o téhle hře myslíte? Dneska jsem na ní narazil na BGG a musím říct, že mě hodně zaujala.
13.1.2010 15:38:47

Parxel
Já na karetky moc nejsem, ale vypadá to jako svižná wargame. Taková kombinace Memoir 44 a Hell of Stalingrad.

13.1.2010 15:39:48

Mě tedy zaujalo

že je to pro
1-2 hráče... nějaká singlovka s touhle tématikou - to hledám dlouhou dobu. nějaké návrhy? dík

13.1.2010 16:11:03

pg
Mně ani nejde o singlovku, ale o rychlejší wargame hru a hlavně mi přijde, že i přesto, že je to rychlejší tak to působí poměrně komplexne a ty karty vypadají fakt skvěle. Už jsem začal číst pravidla, tak uvidím až se dostanu na konec jak to bude vypadat.

13.1.2010 18:11:48

Hell of Stalingrad
Sorry za off topic, ale tohle tu taky nekdo ma? Ja sveho casu jeste uvazoval o Combat Soldiers: Battle of the Bulge, ale nikdo to nebyl schopen dovest :-)

27.1.2010 14:35:06

První dojmy
Tak mám za sebou první sólo scénář a působí to fakt dobře. Takové svižné, jednodušší karetní TOI. Opruz je teda s přípravou mapy a karet, hlavně pro sólo hru. Vypadá to, že hra ve dvou bude o brilantním card-managementu, musíte dělat spoustu těžkých rozhodnutí (zahraju tuhle kartu jako Operaci už teď, nebo si ji nechám v záloze do dalšího kola nebo ji spálím při boji). I sólo hra podle prvního scénáře Metz vypadá solidně, nejdřív je třeba zastavit drtivý nástup Waffen SS a Tigra a pak se vrhnout (ale s rozmyslem) na město. Jinak zpracování pravidel žádný zázrak, co považuju za naprosto skandální je umístění pravidel pro jednotlivé terény úplně na konec pravidel (za scénáře i ukázku hry), v první hře jsem tak vůbec netušil, že do Swamp normálně vozidla nesmí. Za to by měl být autor rituálně sešvihán šlauchem ve vykachličkované a zvukotěsné místnosti. Za mě zatím pěkných 8 s potenciálem na 9.

2.6.2010 18:47:51

Eyron
Solo jsem to zatím nehrál. My jsme zkoušeli dvě partie ve 2. A co se týká přípravy mapy a hry vůbec, tak to teda žádná rychlovka rozhodně není.

Co se týče pravidel tak mi nepřišla tak strašná, resp. četl jsem mnohem horší kousky a tak mi to asi ani nepřišlo.

Hra samotná mi přišla někdy trochu těžkopádná a rozhodně bych jí neoznačil, za rychlou. Když totiž dojde k souboji dvou jednotek, tak se musí určit útočná a obraná síla, což ve hře znamená spoustu výpočtů. Náhody je v tom pomálu. My jsme třeba hráli scénář Bastgone, kde se musí Amíci ubránit a Němčouři se je snaží dobýt. Vtip scénáře je v tom, že nedostáváte žádné další karty, takže musíte celou hru vyjít s tím co máte. Hrál jsem za Skopčáčky a dalo mi to dost zabrat. Na konec jsem se dostal do stavu, kdy jsem už věděl, že to prostě nedobiju. Ono totiž útočit v téhle hře proti zakopaným jednotkám je docela prů...

Jinak se mi ta hra hodně líbí hlavně grafickým zpracováním. Fotky na kartách, prostě paráda.

3.6.2010 07:29:55

Stvete me, vite to?
Musite to sem psat? :)) Ach jo doufal sem ze se tehle hre budu moc vyhnout a ustrit tak trochu penez na jine aktivity. Ale kdyz tu o tom tak pekne pisete... Jak je to se slozitosti pravidel a vubec hernim system - myslite ze to ma sanci bavit i pritelkyni. Rada si zahraje Dominion, BattleLore, Agricolu, prsi... :))

3.6.2010 12:29:04

hmm
berete to nekdo na zatrocon, rad bych to omrknul a vyzkousel

3.6.2010 12:43:14

Siaron
Na ZH to neberu, protože jsem to teď dlouho nehrál a nepamatuji si pravidla, ale pokud bz jsi chtěl tak to můžem dát někdy v Praze.

3.6.2010 14:40:07

Kubis
Mě to tak složité nepřipadá a to rozhodně nejsem zkušený hráč wargames. Jediný háček vidím v tom výpočtu síly a obrany, protože to děláš pořád dokola u každé jednotky, takže já jsem měl pořád pocit, že počítám, ale třeba je to o zvyku o první stovce partií to půjde samo. :)

3.6.2010 14:43:19

parxel
OK, praha neni problem

3.6.2010 14:43:36

Siaron
Ok, tak se pak nekdy domluvime.

3.6.2010 15:02:14

Re;
Já to asi klidně můžu vzít, mně ty výpočty přišly jako vopruz jen ze startu, pak už to šlo samo...

4.6.2010 00:26:21

Eyron
Tak to jsem rad, ze to rikas. Protoze me to zpocatku odrazovalo. Cekal jsem rychlovku a misto ejhle, hrajeme 2 hodiny a jeste porad neni konec. Jak dlouho jsi hral ten solo scenar?

4.6.2010 06:54:27

Parxel
Když nepočítám přípravu, tak asi 90min, ale bylo to s neustálým listováním pravidly.

4.6.2010 11:07:52

Eyron
Tak to jde. My jsme se s tim asi docela courali.

4.6.2010 11:22:36

pravidla v češtině
Hra zde zatím moc fanoušků nemá. I přes to mi to nedá, abych se nezaptal, zda někdo má v plánu překlad pravidel do češtiny?
Děkuji za odpověď.

Na první pohled jde zřejmě o velice zajímavou hru, tak mě zaráží, že diskuse ke hře není příliš obsáhlá.

24.7.2010 18:37:28

Student

Mecenáš trolíků

Panzer General: Allied Assault
Panzer General: Allied Assault na XBOX. Třeba se dočkáme i PC verze.

22.9.2010 20:56:25

Deth
Já se ani nedivím, že se to moc nehraje. Ona je to spíš taková okrajová záležitost. Žádné rozsáhlé epické bitvy apod.

Překlad pravidel v plánu nemám.

23.9.2010 06:55:20

re
Mně taky překvapuje, že je hra braná "okrajově", podle mě má velký potenciál, je výborně vymyšlená i udělaná. V říjnu kupuju Russian assault :-)

23.9.2010 09:25:37

Eyron
Ten Russian assault me take laka, protoze obsahuje figurky, coz je velke plus.

23.9.2010 10:06:28

Figurky
Mám figurky rád, ale zrovna u tohohle mi připadají poměrně zbytečné :-)

23.9.2010 10:31:56

parxel
co ta predvadecka nekdy v praze ? :)

23.9.2010 11:36:37

Siaron
Vidíš. Dobře že ses připoměl. Tento týden mám ChitOW. Příští týden ještě nevím co kdy bude, ale mám dojem, že v pondělí má přítelkyně do 22hod, takže bych měl mít odpoledne volné. Co ty na to?

23.9.2010 13:23:31

parxel
jo to zni celkem dobre :)

23.9.2010 13:35:53

Vybíráme z Bazaru

Mindbug (Mozkožrout) EN
Mindbug (Mozkožrout) EN
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas