Panzer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: James M. Day
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Preklad Panzer do SK

Aktualizované 15-Apr-2024

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 68%

Ako už bolo naznačené inde, začal som prekladať pravidlá hry Panzer do slovenčiny. Aktuálny stav je 14% knihy základných a pokročilých pravidiel, potom príde na rad sprievodca hrou so scenármi a nakoniec aj voliteľné pravidlá. Takisto sa chystám preložiť aj referenčné karty A, B, C a D. Bude to všetko ale taký mix s častým používaním niektorých originálnych výrazov, keďže dátové karty vozidiel asi prekladať nebudem - aby sa dalo v hre orientovať aj s anglickými komponentami.

Hra by mi mala doraziť čoskoro, takže je to taký malý motivátor :)

-------------------
Prekladateľ Joe

31.3.2023 15:52:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Hehe, nie, zatiaľ je pokrok tesne pod 36% :)

Robím na Panzer viacero drobných projektíkov - ako napríklad aktuálne dokončujem formátovanie scenárov zo základnej krabice v textovej forme, jednak kvôli neskoršiemu prekladu (originál Playbook PDFko sú čisto obrázky a OCR by bolo príliš prácne na opravovanie, tak som to ručne všetko prepísal do textu) a druhak práve kvôli možnosti v scenároch vyhľadávať textovo.

Ale po tomto sa zase vraciam k prekladaniu, minulé dva týždne boli také všelijaké, čo sa týka povinností, zdravia (črevná chrípka asi, taká párdňová našťastie) atď., takže nebol čas a po pravde ani chuť.

-------------------
Prekladateľ Joe

5.6.2023 10:03:21

Joe

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 40%

Pomimo samotného prekladu si postupne kopírujem text pravidiel do Wordu v správnom rozložení, lebo aj keď to defacto vo Worde už mám, je to export z PDFka a zalomenia sú často divné, takže niektoré vety sú rozsekané a rozhádzané.

Takisto som dokončil spomínané scenáre vo Word formáte.

A ešte mám rozpracované updaty Vassal modulu pre Panzer, zopár vylepšení interfacu, zjednotenie formátov obrázkov na PNG a hlavne názvoslovia samotných obrázkov (zatiaľ pre základný modul, potom prídu na rad aj rozšírenia).

-------------------
Prekladateľ Joe

14.6.2023 10:21:05

Joe

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 42%

Stav prekladu scenárov základnej hry: 56%

Konečne som dokončil zdrojový anglický text príručky pravidiel, takže pokračujem v prekladaní tohto súboru (adieu rozsekané a prehádzané vety). Navyše zároveň prekladám aj scenáre, keď ich už mám pripravené.

-------------------
Prekladateľ Joe

21.6.2023 09:08:27

Joe

Stav prekladu scenárov základnej hry: 100%

Preklad scenárov je hotový, ešte ho musím celý prejsť, skontrolovať a odfakliť prípadných šotkov… bude prísť onedlho!

-------------------
Prekladateľ Joe

23.6.2023 16:58:15

Joe

PDFko scenárov nahrané, čaká na schválenie. Zatiaľ tu: https://app.box.com/s/g3wb6xt9254cf0h25rq9td2je373r9hi

-------------------
Prekladateľ Joe

28.6.2023 16:48:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

PDFko scenárov schválené.

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 46%

-------------------
Prekladateľ Joe

2.7.2023 18:58:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Väčšina scenárov sú boje na Ukrajine.  Riadne smutné!! 

Joe vďaka za tvoju prácu. 

2.7.2023 21:51:15

Joe

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 50%

Uhorková a dovolenková sezóna, slow and steady.

-------------------
Prekladateľ Joe

3.8.2023 01:08:51

Nejaké nové percento? Myslel som si,  že k výročiu SNP to už doklepneš.Tématicky by to aj sedelo ;-)  

4.9.2023 09:47:29

Rád by som sa opýtal, ako, ak vôbec, pokračuje preklad. Ďakujem :-)

30.12.2023 12:10:37

Joe

Záver roka bol perný a plný všetkého možného, teraz sa to vracia do normálu, takže očakávajte (pomalý) progres v najbližšom týždni. Ja viem, že ste trpezliví! :-)

-------------------
Prekladateľ Joe

2.1.2024 12:38:59

Ďakujeme :-)

3.1.2024 10:12:34

Ja si osobne myslím, že Joe nechce ten preklad dokončiť len tak hocikedy , ale skôr na výročie nejakej významnej operácie. Do polovice mája je toho ešte dosť, čo ma len tak námatkou napadá je oslobodenie Zvolena 14.3  ;-)

3.1.2024 18:39:57

Joe

Si ma prekukol, no!

-------------------
Prekladateľ Joe

3.1.2024 23:54:33

Joe

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 53%

Pre nedočkavcov tu mám pracovnú verziu základných pravidiel (v pravidlách je to po stranu 22), na konci je aj slovníček pojmov a register (oba ale nie sú ešte doprekladané, robím to priebežne, ako postupujem v preklade jednotlivých termínov apod.).

https://app.box.com/s/mnf1ve3eqtdzqlebnexwzvov2g9tec53

Disclaimer: preklady určite nie sú všade 100% dokončené, pretože názvoslovie sa ešte môže niekde upraviť, najmä ako výsledok korektúr a viacerých očí (kvôli čomu aj dávam k dispozícii základné pravidlá). Preto neváhajte prispieť svojou troškou do mlyna komentárov k prekladom, výrazom, názvosloviu a čomukoľvek, čo sa vám nezdá (alebo je vyložene chyba v texte či na stránke).

-------------------
Prekladateľ Joe

11.1.2024 12:18:20

Ďakujeme :-)

21.1.2024 14:03:45

Joe

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 55%

Aktuálne to ide pomaly, názvy a definície v delostreleckej paľbe sú trošku krkolomné. Ale ja sa tým prekúšem :)

-------------------
Prekladateľ Joe

2.2.2024 17:05:12

Joe

Stav prekladu Basic+Advanced Game: 60%

Budem odteraz aktualizovať prvý príspevok aj s dátumom aktualizácie, nech to príliš neotravuje feed :)

-------------------
Prekladateľ Joe

7.2.2024 15:02:04

Joe

Stále žijem!

Malý pokrok (62%), najmä kvôli chorobnosti doma (mojej a pridruženej), kedy človek nemá chuť na nič a nedokáže sa na prekladanie sústrediť.

Dokončujem 1.2 verziu českého prekladu Space Empires 4X a do týždňa sa vrátim k prekladu Panzera.

-------------------
Prekladateľ Joe

27.3.2024 09:07:35

Joe

Aktuálne som na 68%. Beží u mňa paralelne viac prekladov, ale Panzer je jedna z priorít, ktoré chcem do leta zvládnuť (základné a pokročilé pravidlá). Neskôr prídu aj voliteľné pravidlá (do konca roka?).

-------------------
Prekladateľ Joe

15.4.2024 10:51:33

Vybíráme z Bazaru

Mechs vs Minions CZ
Mechs vs Minions CZ
Akt. cena: 3990 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas