Panzer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: James M. Day
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

diskuze k této vynikající hře...
4.10.2012 15:30:25

První dojmy
Dovoluji si sem zkopírovat text, který jsem napsal v jiném fóru. Nevěděl jsem, že už je Panzer přidaný :-)

Tak pánové.. Mám za sebou první partii Panzeru. Jsem šťastný majitel.. a jsem ze hry hodně moc nadšený. Očekával jsem, že to bude pořádný hardcore.. a taky že je.

Pravidla mají tři části. Základ, pokročilá pravidla a volitelná pravidla. Na stránky to je 20 - 60 - 80 (celkem). Pravidla můžete použít jaká chcete. Takže my včera dali základ plus pokročilá pravidla pro udílení rozkazů a určování zásahu tanku.

Jinak.. Panzer je velice komplexní hra. Důraz je na boj vozidel, ani netuším co všechno se dá řešit.. Místo dopadu střely, průnik, poškození.. to je minimum. Demoralizovaná posádka tanku může opustit tank, takže vám přibude další žetonek na mapě :) Máte různé typy munice, přímou, nepřímou a buhvíjakou střelbu... Pravidla pro pěchotu, pro letadla. Jsou zde 4 archy tabulek, ale vše je dobře použitelné, modifikátorů nebývá moc..

V našem případě jsme pro zásah používali d100 hod, který ovlivňovala především vzdálenost (základ), k tomu se upravovala pravděpodobnost podle krytí cíle, pohybu obou, poškození.. V případě zásahu se začlo řešit, z kterého úhlu. Potom následuje další 2d10 hod, kdy jedna kostka rozhoduje o místu zásahu (asi 8), druhá o stupni poškození (nic - exploze tanku). Celkem OK.

O samotné hře mě s Ježurou se moc rozepisovat nechci. Protože jsem prohrál. Už jeho první výstřel s 7% pravděpodobností zásahu hravě podhodil... Jeho ruské tanky měly bezva pancéřování, ale už ne takový dostřel a průraznost. Mé německé tanky (všechno má přesné označení, důraz na detail je velký..) měly houby pancéřování, měly lepší dostřel a na krátkou vzdálenost měly obrovskou průraznost.

Podmínkou vítězství ve hře bylo obsazní dvou mostů a brodu. Další spousta bodů byla za zničená vozidla protivníka. Klíčové pro hru bylo, když Ježura obsadil vysoký kopec, ze kterého terorizoval mé nebohé jednotky. Neměl jsem ho v podstatě jak sundat, protože krajina tam byla hodně otevřená a on by střílel první..

Každopádně jsme se skvěle bavili, hra byla rozhodnutá až v posledním kole, kdy mi s nízkou pravděpodobností sejmul klíčový tank..

Takže. Hra je naprosto vynikající. Uvidíme co na to Ježura. Ale vždy když říkal.. "Je to super, ale ještě by to chtělo XXYY....", tak jsem mu řekl, že to XXYY je v pokročilých pravidlech. Třeba tajný pohyb jednotek.

Trošku k zamyšlení je způsob prodeje. V základní hře je jedna mapa a 8 scénářů plus pravidla pro tvorbu vlastních scénářů. Není to vyloženě málo, na mapě se často hraje jen na třetině atd.. Ale vyloženě to nutí kupovat expanze, které obsahují další mapy atd. Ono, mezi náma.. amíci můžou koupit základ + 2 rozšíření za 100USD. Takže tam je to fakt trápit nemusí.

Tak jako tak já určitě beru rozšíření i za ty "české" ceny.. Protože nejde jinak. Panzer má ode mě 10/10.

4.10.2012 15:35:11

Pravidla...
... Jsou opravdu velmi hutná. Např. pravidlo, podle kterého se modifikuje pruraznost tankové munice.. Kvůli různé kvalitě granátů (navíc Rusové mají vždy postih na hod)..

Jednotky se mohou schovávat v budovách a ty pěší třeba vylézt na střechu..

Zbraně se zasekávají nebo jim dochází munice..
Variabilní rychlost palby s možností trefit více cílů..

A to jsou jen takové střípky. Jó, ty základní pravidla byly opravdu takový slabý pytlíkový vývar oproti pokročilým pravidlům..

6.10.2012 12:49:47

pravidla
Koukal jsen na geek a je tam 5 kolova solo bitva 2Tigry 1Jdgpanther vs 6T-34/76 (základ) velmi přehledně vysvětlene doporučuji, jinak na vassalu velmi dobře graficky udělaný modul, taky stojí za vyzkoušení i s malým tutorialem.

6.10.2012 15:13:17

Vybíráme z Bazaru

Unmatched raptors a ingen
Unmatched raptors a ingen
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas