Panství hrůzy: Za prahem

xxxxxxxxxo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Za prahem - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Panství hrůzy: Druhá edice
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kara Centell-Dunk
Nikki Valens
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Ahojte, myslíte, že je možné, že někdy bude k dispozici CZ verze? Nebo jsem nucen si koupit EN verzi a popřípadě přelepit? Moc díky za odpověď

 

 

EDIT: Po zjištění informací, šance je, že by mohla být v CZ.

17.10.2021 12:15:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackfire na svem FB potvrdil prace na prekladu tohoto rozsireni

25.1.2022 15:42:55

To by bylo fajn. Mám anglickou verzi ale stále ve fólii právě proto, kdyby byla cz verze, anglickou bych mohl prodat. To samé platí pro další a poslední velké rozšíření Hadí cesta, které by snad také mohlo být český. Tak se asi kousnout, aby to bylo český komplet. Toto by bylo jediné rozšíření, které český není. Tak uvidíme.

25.1.2022 18:58:29

Dnes BF oznámil na FB, že rozšíření bylo odesláno do tiskárny, tak snad někdy na podzim se můžeme těšit a doufat, že se vrhnout i na poslední rozšíření Path of the Serpent. 

15.3.2022 19:43:37

@Michal-BF  Stíhá se prosím s tímto rozšířením rok 2022 ? Díky

9.9.2022 14:48:34

dle blackfire webu by melo byt dostupne 12.10.2022

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

9.9.2022 15:12:13

Tak opět jsme se dočkali pár chyb v překladech.

Scénář: Brány panství Silverwood

Například v aplikaci je, že se vyšetřovatel stává Očarovaným, nicméně žádná taková karta v rošíření není, tudíž jsem to vyhodnotili jako jedinou možnost a přidělovali si kartu stavu Hypnotizovaný. 

EDIT: V originále se karta jmenuje: Mesmerized.

Dále jsme narazili na jinak přeložené předměty (cca 3) v apce a jinak na kartách, ty se nám podle obrázku podařilo dohledat. Například karta Očarovaná dýka je v apce přeložena jako Meč (nicméně na obrázku karty to vypadá spíše na meč dle délky).

EDIT: V originále se karta jmenuje: Enchanted blade

To stejné u mapových dílků, museli jsme je dohledávat podle obrázku v apce.

Překlad scénáře nám přišel dost kostrbatý, ale zřejmě s ním půjde hra dohrát (my jsme skončili v půlce neúspěchem).

Otázka je tedy, kde je chyba zda v překladu karet nebo v aplikaci.

19.11.2022 09:53:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@BladeBrown Chyba je, že to vydává Blackfire…

19.11.2022 12:49:03

@BladeBrown Tak budeme doufat, že v kartách není chyba…

19.11.2022 17:47:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Včera jsem poprvé hrál scénář z tohoto rozšíření. Hra je venku cca 5 měsíců. Což si myslím, že je dlouhá doba najít i ty chyby, které ale měl najít korektor již při kontrole. Tady ale žádný korektor asi nebyl a překladatel si značně ulehčil práci google překladačem. To množství chyb je až neskutečné, překlepy, kostrbaté věty, slova navíc, nejednotné názvy, mnoho slov není skloňováno. Strašně to sráží dobrou hru. Nějaká chyba se stát může, ale tohle mě přijde, že to dělal někdo až naschvál. Navíc právě po pěti měsících tyto chyby lze opravit v appce, ale tady nikdo v BF nedělá ani toto. Vždyť to není nic těžkého to elektronicky opravit a v dalším update se to nahraje. Jednalo se o scénář Brány panství Silverwood. Těch chyb bylo třeba 20 v tom scénáři, kdyby to někoho z BF zajímalo a chtěl se tomu věnovat. Tohle je prostě fušérská práce a člověka bych za toto vyhodil na hodinu.

10.3.2023 08:54:22

Musím bohužel souhlasit…totálně nekonzistentnií tragický překlad,BF by se měl stydět…

11.3.2023 09:47:27

Klasika BF  kup a nic neřeš😉

11.3.2023 11:32:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsem poněkud překvapen jak konzistentní v tom jsou.

11.3.2023 12:38:31

Tragédie jako vždy.  Kupuji hry v ČJ kvůli kamarádům, kteří neumí AJ na takové úrovni aby jsme mohli bez problémů hrát příběhové hry. Ale potom co předvedli tady a u PánoPrstenu je radši anglicky naučím než další “CZ” hru od BF.

12.3.2023 14:30:23

@Michal-BF  Nějaké vyjádření ke stavu překladu? 

12.3.2023 16:07:01

Je fakt neuvěřitelné, že opakují ten samý průser překlad za překladem, hru za hrou a pořád dokola. 
Dlouho jsem váhal, jestli jako bývalý člen jednoho překladatelského týmu zůstat profesionální a mlčet, ale jako platící zákazník už fakt nemůžu. Bohužel jsem měl tu čest spolupracovat na jednom z překladů, ale za těch cca 50 korun na hodinu, co byli nejvíc schopní nabídnout (v roce 2022!!), jsem to musel položit po dokončení jednoho jediného scénáře s tím, že to “někdo” dodělá.

Nestačil jsem se pak divit, když pak můj přeložený scénář zůstal ve vydané a prodávané hře jediný, který byl česky. Zbytek scénářů zůstal 1:1 bez editace podle zpatlaného strojového překladu Googlem, a v tomhle stavu je to v podstatě dodnes, i rok po vydání. “Někdo” se na to totiž úplně vykašlal. 

Jedna věc je uznání pro BF, že to jsou ochotní vůbec dělat, ale do háje, proč takhle? To je fakt problém umenšit si zisk o těch 20 tisíc za pořádný překlad a místo toho opakovaně a konstatně už kolik let trvat na tom, že to budou patlat skoro zadarmo jen externí stážisti s Google překladačem? Vždyť je to ostuda ztráta času to vůbec vydávat v tomhle stavu. 

13.3.2023 10:39:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlastně je to dost bizarní: BF se tváří, že ten naprosto zpatlaný a nečitelný překlad v aplikaci vůbec není jejich problém, že vydávají v podstatě jen ty vytitěné kartičky v krabici a že aplikace potřebná pro hru jde úplně mimo ně. 

13.3.2023 10:50:55

@Dansemacabre ono i na těch kartičkách se něco najde… a když se člověk slušně zeptá, jestli je v plánu nějaká korekce, dočká se jen ignorace…

13.3.2023 17:09:45

@Michal-BF Budete s tím překladem v aplikaci ještě něco dělat nebo toto rozšíření, na rozdíl od těch předešlých, už opravovat nebudete? 

23.3.2023 13:52:08

@Riddleboy podle reportu od překladatele je vše již 2 měsíce opravené, takže řeším s FFG, proč to stále není přepsané v appce.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.3.2023 08:35:42

@Michal-BF Díky za zprávu. A předem děkuji i za info, až to v té aplikaci bude…

24.3.2023 11:05:33

Dneska jsem zapnul aplikaci a stahoval nějaké aktualizace. Verze v “zásluhách” je teď 0.6.0, ale nevím jaká byla předtím. Tak snad se ledy hmuly.

27.3.2023 21:20:45

Vybíráme z Bazaru

Cestování s Jiřím Kolbabou
Cestování s Jiřím Kolbabou
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas