Panovník - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hobby World
MindOK
Autoři: Yuri Zhuravlev
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Mezi českými pravidly od Mindoku a pravidly z kickstarter verze je jeden rozdíl: v anglické verzi je možnost odhodit kartu a získat 2 drahokamy
30.8.2015 16:57:17

další rozdíl
Další ne úplně zanedbatelný rozdíl v pravidlech: v české verzi při přípravě hry hráč dostane 2 karty postav (1 zahraje před sebe, 1 si nechá v ruce), v anglické verzi pravidel dostane 4 karty (1 zahraje, 1 si nechá v ruce a 2 odhodí).

15.9.2015 05:23:17

Chyby
No tak to je zajímavé, docela významné rozdíly. Zajímalo by mě co na to Mindok? Ale ten má teď spíš problémy jak Panovníka dostat ze svého skladu do obchodů, protože ho naskladnil 9.9. a po skoro týdnu ho má jen spřátelený eshop svět deskových her. Nikde jinde ještě za skoro týden nedorazil.

15.9.2015 08:39:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
Včera jsem jej viděl na Planetě :-)

15.9.2015 11:57:01

zruda
Jj, je tam s dostupností do 5 dnů. Planeta je tuším v Praze. Sklad Mindoku v Benešově. Opravdu problém dostat hru do pár kilometrů vzdálených obchodů. Ale 14 dnů snad bude stačit. Já už jej mám objednaný, ale k nám na Moravu tomu raději dávám ještě měsíc :)

15.9.2015 12:27:53

skyfire
Planeta je v Brně ;-) A teď nově i v Hradci, ale ten mám trošku z ruky. Za brněnskou pobočku ručím, včera jsem tu krabici držel v ruce.

15.9.2015 12:38:39

skyfire
Planeta her je v Brně a od nedávna i v Hradci Králové. Jinak v Brně na pobočce měli 5 ks asi týden, pak to zmizelo. Nedivím se, hra je vcelku obsáhlá, přesto velice levná. Podle všeho i zábavná. Asi si ji taky pořídím.

15.9.2015 12:42:57

..
Každopádně z toho, ze ani po týdnů kdy Mindok ohlásil naskladneni není hra běžně sehnatelna a dle heureky ji ma aktuálně jediný eShop usuzuju, ze to byl jen nějaký demo vzorek a kompletní zásilka teprve přijde. Jinak stop offtopicu, za jehož založení se omlouvam a zpět k pravidlům. Jak je to tedy s těmi chybami. Jsou to chyby nebo po kickstarter verzi došlo ke změně v pravidlech?

15.9.2015 12:57:22

..

15.9.2015 12:57:23 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire
Zaspamovat víceméně stejným stěžováním si (tj. dostupnost hry) i druhé téma k téhle hře, to chce odvahu!

15.9.2015 14:10:22

chaos
Já se teď kouknul do anglických pravidel(boardgamegeek.com) a dávají se tam také 2 kartičky(jedna se zahraje a druhá se nechá na ruce). Takže pravidla se zřejmě po optimalizaci hry trochu změnila.
Dle toho co zde čtu, tak o hru je větší zájem, než se čekalo. Když jsem se dozvěděl cenu, tak do toho jdu hned. Možná že se vydavatelé her zamyslí a půjdou celkově s cenou her dolů, protože evidentně ekonomické zákony platí i zde.
Jinak zde v Plzni už máme hru od pátku, dnes si pro ní jdu. Takže je to spíše o přístupu prodejce...

15.9.2015 15:22:03

anglická pravidla
Na boardgamegeek jsou ale i pravidla "Mayday Games 2015 Version - English Final Rules" a v nich jsou mnou popsané rozdíly, které mám i v mých tištěných pravidlech.
https://boardgamegeek.com/filepage/117347/mayday-games-2015-version-english-final-rules

15.9.2015 15:34:58 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
Jak se zdá, hra prošla okolo května nějakou balanční fází. V té době už ale měl Mindok hru vytištěnou(asi- netuším...). Ty pravidla Mayday jsou nejnovější a jsou tam ty dvě změny. Co se týče možnosti vyměnit kartu za 2 drahokamy, tak diskuze zde

https://boardgamegeek.com/article/19821661#19821661

Popravdě to hru skoro vůbec neovlivní, ale tato možnost se může hodit, jak tam někteří uživatelé píší.

15.9.2015 17:01:22

Pravidla
Včera jsme poprvé hráli a zkusili jsme implementovat zde zmíněné dvě změny v pravidlech. Odhození karty za 2 drahokamy je celkem jasné. Ale pokud si na začátku vezmu 4 karty místo dvou a z nich jednu vyložím, jednu si nechám a dvě odhodím, tak tím při hře dvou hráčů zkrátím hru o jedno kolo, při hře 4 hráčů o dvě kola a jak by se to řešilo při hře 3 hráčů, když v hromádce na doplňování postav zbudou v posledním kole na doplnění jen 2 karty už vůbec nevím. Další možnost je, že vezmu ty dvě karty navíc pro každého z menší hromádky a ne z té, kde je 48 karet na doplňování, ale to pak při hře 4 hráčů v hromádce ze které se berou karty když je to jako zisk při vyložení osoby skoro nic nezbude. Poslední možnost je karty z ruky neodhodit na dobro, ale zamíchat zpět. Nevíte jak to tedy je správně? Každopádně začáteční draft ze 4 karet je dle mě určitě dobrá změna, protože když přijdou dle původních pravidel (jen dvě karty) horší karty, tak je to znát a těžko se to dohání.

25.9.2015 09:37:12

skyfire
Nevím, jak je to psané v českých, ale v anglických je psáno, že ty "odhozené" karty vrátíš do celého balíčku postav a z něj až pak vytvoříš ten 48kartový a ten vedlejší

25.9.2015 09:43:56

pravidla mayday
V českých pravidlech se oba body identifikované Endymionem neřeší. Česká pravidla totiž vznikla loni v zimě z originálů Hobbyworld. Zmíněné úpravy zjevně vymysleli v Mayday mnohem později, aniž o tom ruské vydavatelství či autora informovali. To je také důvod, proč v českém překladu není ani tabulka bodování. Osobně si myslím, že úpravy Mayday hře prospívají a hrál bych podle nich.

25.9.2015 11:56:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew karel
Dík za názory a vysvětlení situace. Zamíchat odhozené karty zpět je dle mě taky nejlepší řešení a souhlas i s Karlem, že ta úprava hře prospěje.

25.9.2015 12:35:38

Karta zákona REORGANIZACE
Ahoj, karta zákona Reorganizace (č. 65) říká: "Nahraďte libovolnou kartu ve své pyramidě touto kartou. Jsou-li na ní nějaké žetony, položte je na tuto kartu. Nahrazenou kartu si dejte stranou před sebe na stůl. můžete ji zahrát v kterémkoli následujícím tahu ve fázi budování bez placení nákladů." Moje otázka: Berete si za takto nahrazenou a později zdarma znovu zahranou kartu i podruhé odměnu? Protože pak by ten zákon byl opravdu hodně silný. Nebo spočívá výhoda jenom v tom, že tímhle způsobem přeskupím barvy v kruzích tak, jak mi to bude vyhovovat? Díky:-)

30.3.2016 16:13:04

reorganizace
My to hrajeme tak, že si za tu kartu podruhé odměnu bereme. Je pravda, že je to celkem silné. Zrovna v minulé partii jsem totiž zahrál do třetí řady Viceroye - získal 2 trvalé drahokamy, pak zahrál tu kartu zákona na něj a pak znovu v dalším tahu zahrál Viceroye zdarma a získal jiné 2 trvalé drahokamy :-)

30.3.2016 19:00:48

marrian
double post, nevím proč.

30.3.2016 21:17:42 | Upraveno autorem (porovnej)

marrian
Je to hodně těžká otázka a asi by byla zralá na položení přímo autorovi. Já (jako překladatel pravidel do čj) bych se spíš přiklonil k názoru, že znovu odměnu nedostanu, když neplatím ani náklady. O zisku odměn se píše v odstavci o fázi budování, kdy se vykládají karty z ruky.
Myslím si, že kdyby se neplatily znovu náklady, ale odměny se získávaly, byla by karta 65 skutečně neúměrně silnější než ostatní karty zákonů.

30.3.2016 21:17:42

díky
Díky za odpovědi. Ony jsou tam ještě asi dvě další karty zákonů, které přinášejí neúměrně větší užitek než jiné (např. karta přidávající na konci hry bod za každou vyloženou kartu v pyramidě). Asi holt bude nejlepší se před začátkem hry u takových případů domluvit a víc neřešit...:-)

30.3.2016 21:33:38

marrian
Vím, že tam je karta zákona, kdy dostáváš 2 body za každou sousední kartu v pyramidě na konci hry.
Ale opravdu je tam karta, že dostáváš bod za každou kartu v pyramidě?
Hrál jsem asi 5 her (v různém počtu hráčů), ale na takovou jsem ještě nenarazil.

30.3.2016 23:02:49

karta
jo tu kartu tam mám a je pravda, že je taky silná, protože v minulé partii byla u kamaráda za přes dvacet bodů (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/panovnik-4401/hrani/35993/) a vyhrál :-)

31.3.2016 05:14:28

Duirin
Pozor, ale u karty, o které mluvíš, by se mělo jednat (pokud jsem to tedy z pravidel pochopil správně) pouze o každou kartu POSTAVY, která SOUSEDÍ PRÁVĚ POUZE S TÍMTO vyloženým zákonem. Takže za to můžeš nasbírat maximálně 12 bodů - je to sice dost, ale stojí Tě to nějaké úsilí. Což se o kartách, o kterých jsem mluvil v předchozích příspěvcích, moc říct nedá:-)

Endymion - přesně tak, navíc se počítají i karty, které jsou podstrčené pod jinými, takže dvacet bodů a víc vůbec není nereálných. A přitom Ti stačí tenhle zákon položit na první úroveň a už si jenom mnout ruce:-)

V tomhle karetním balíčku malorážních kulek je prostě pár opravdu pořádných dělových koulí :-)

31.3.2016 11:21:31

Nevyváženost karet zákonů
Zrovna včera jsme hráli s manželkou ve dvou a taky se mi zdá, že zákony jsou úplně mimo. Jako třeba dostanu zákon, kde za 3 různé znaky co nashromáždím (věda, štít a pergamen) dostanu 3 body. Jako je fuška nashromáždit jednu trojičku natož dvě. Takže pokud bych dostal za dvě trojičky 6 bodů, tak bych celou hru skoro na nic jiného nehrál. Za to je tam zákon, který dává na konci bod za každé celé jednobarevné kolo vytvořené v pyramidě. Manželka jich udělala 14, takže díky zákonu měla za to 14 bodu + dalších 30 za ty kola, kde se počítá podle toho v jaké řadě je horní polovina. Takže jen za kola v pyramidě 44 bodů. Já s jednou trojičkou za 3 body a pak je na konci trojička za 12 získal tedy 15 bodů. Celou hru vyhrála o 28 bodů. Docela mazec.

31.3.2016 11:39:53

Vybíráme z Bazaru

Grimslingers
Grimslingers
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas