Pandemic: Rychlé nasazení

xxxxxxxooo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Pandemic: Rychlé nasazení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kane Klenko
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenosti

Tak co vyzkoušeli jste? Co tomu říkáte? Jaká je obtížnost?
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM
6.7.2019 16:43:41

První dojem
Zatím jsme otestovali ve dvou na nejnižší obtížnost.
První hra - prohra na čas (došli nám žetony času)

Vypadá to super jen
1) máme pocit že ve víc hráčích (ideálně ve 4-ech) to bude snažší vyplatí se pak nechávat kostky na herním plánu a než budete zas na řadě ostatní vám kostky vrátí...
2) dvou minutový cirkus přibývání katastrof nám přišel vražedný, možná to bylo první hrou a časem se do toho dostaneme ale pro druhou hru si zkusíme interval natáhnout na 3minuty... Možná je to tím že ani třeba takový Fuse jsme nikdy nevyhráli

______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

6.7.2019 16:59:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Druhý dojem
Dnes jsme odehráli dvě hry ve 3 lidech
2x nejnižší obtížnost

Jedenkrát (dnes první hra celkem druhá) prohra opět vyřešené jen jedno město, vypršel nám čas (došli žetony času)

Poznatek z této hry: ve třech je ze hry rozhodně menší pocit beznaděje, snáze se vrací kostky do rukou, při více hráčích není potřeba tolik pohybů po palubě letadla tam a zpátky...

Dnes druhá celkem třetí odehraná partie už se dostavila výhra (těsně v zásobě už nebyli žádné žetony času ale zbyla nám ještě minuta) také nám přálo hodně štěstí a všechna 3 nová města byli poblíž sebe. Ale nato že je to nejnižší úroveň je to pořád hodně drsné, příště opravdu zkusíme prodloužit časový interval....

______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

11.7.2019 00:54:55

.
Pandemic klasiku mám rád, téma mi vyhovuje. Herní princip mi moc nevoněl. Nakonec plusy převážily minusy a hru koupil.
Zkoušeli jsme ve 4 na nejnižší úroveň, bez karet krizí. Byl to jeden velký chaos. Ten čas je opravdu neúprosný. Povedlo se nám zajistit shoz pro jedno město a pak jsme pokaždé dojeli na recyklaci a i kdyby to nebylo odpadem, času bylo stejně málo.
Na papíře to vypadá hezky a jasně, realita je opravdu někde jinde. Potřebujete třeba energii a kostky Vám nepřejí (dva lidi si při nahazování vylámou zuby), je jasné, že výhra se konat nebude. Výhoda/nevýhoda je že je to krátké, takže Vás strávený čas tolik nebolí:-)

Trochu mi vadí, že musíte ještě v časové tísni řešit hody na recyklaci a s tím následně ještě vracet kostky zainteresovaným hráčům. Zkusili jsme si vzájemně vypomáhat (posun figurek, žetonu recyklace apod., ale to se zase člověk pak nedokázal soustředit na své plány

Dvě minuty je prostě mimo mé chápání. Reálnější bych opravdu viděl 3 minuty.

11.7.2019 15:37:55

čas
3 minuty asi ne... to bych si stihl dojít ještě na párek:) Vždyť to udělá rozdíl z počátečních 8 minut na 12 a to už bybylo sakra znát.
Mám odehrané zatím 4 hry na tu nejsnazší obtížnost.
3 prohy, 1 výhra. A je vidět, že s rostoucí zkušeností hráčů se zvyšuje procento správných rozhodnutí během hry.
Osobně to asi nebude moje nejoblíbenější hra, ale jako filler na otevření či uzavření game night bude fungovat dobře.
Výhoda je, že když se nadaří, tak je za 8-10 minut konec a může se to zkusit znova. Příprava další hry je otázka minutky.
A ještě bych teda dodal, že ta frustrace z neúspěchu je prostě součást hry. Proč by měla být hra snadná na vyhrání? Naopak, když bude poměr třeba 1:4, tak se budu z každého úspěchu radovat mnohem víc, než kdyby to bylo třeba 1:1.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.7.2019 17:06:07

cas
Vcera sme skusili tri hry a 2x uspesne. Kedze sme vedeli do coho ideme, chaos a panika pri hre bola mensia :). Hrali sme teda najlahsiu obtiaznost. Myslim ze cas je nastaveny dobre. 3 min. by bolo urcite vela. Hra je jednoducha a ten cas tam pridava ten prvok zabavy. Treba si stiahnut z BGG "mp3 pocitadlo", to tam dodava fakt super atmosferu

11.2.2020 10:07:39

cas
Vcera sme skusili tri hry a 2x uspesne. Kedze sme vedeli do coho ideme, chaos a panika pri hre bola mensia :). Hrali sme teda najlahsiu obtiaznost. Myslim ze cas je nastaveny dobre. 3 min. by bolo urcite vela. Hra je jednoducha a ten cas tam pridava ten prvok zabavy. Treba si stiahnut z BGG "mp3 pocitadlo", to tam dodava fakt super atmosferu

11.2.2020 10:07:47

Vybíráme z Bazaru

Northgard + všechny doplňky
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas