Pandemic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výzkumník

Může své schopnosti využít v průběhu tahu jiného spoluhráče. Znamená to tedy, že předává kartu za akce hráče, jemuž tu kartu dává? Tak to alespoň chápu, ale rád bych se o tom ujistil. Díky.
3.6.2013 13:16:08

výzkumník
Když předává karty ve svém tahu, spotřebovává své akce. Když je od něj bere jiná postava v jejím tahu, platí akcemi ta druhá postava.

3.6.2013 18:59:59

Kolikrát vymění kartu?
Zajímalo by mě, kolikrát může výzkumník provést transfer karet. Normální "civil" provede výměnu karet jen 1x, protože v jednom městě by dvojitá výměna znamenala vzít si ono město zase zpět. Výzkumník ale přehazuje různá města a teoreticky si jich může v jednom tahu vzít více. Nápady? Děkuji :)

(můj odhad je, že to také může udělat pouze 1x, výhodu uplatní pouze v možnosti měnit různá města)

10.1.2016 02:36:02

Javari
Dotazu příliš nerozumím. Předání každé jedné karty znamená využít akci. Do svého limitu akcí může každý předávat či brát karty opakovaně. Výměna karet kus za kus znamená "spálit" dvě akce. To je doufám jasné.

10.1.2016 08:07:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Karel
Díky, Karle. Ano, máš pravdu a takto jsme to i hráli. Za jeden tah jsme s Výzkumníkem přemístili až 4 sousedovy karty z ruky do ruky. A jen díky tomu jsme vyhráli celkem lehce.

Jen se mi zdálo, že je to šílená výhoda. Nejen, že nemusí dodržet pravidlo o "kartička = město, kde se mění", ale může to dělat několikrát za tah. Kdokoliv jiný musí měnit správné město a jen 1x (vícekrát to nedává smysl). Dostatečnou výhodu výzkumníka bych bral jako výměnu jakékoliv JEDNÉ karty za tah svůj, nebo kolegy. Ale OK, zřejmě je to v pořádku.

10.1.2016 11:04:57

Javari
Pořád moc nerozumím, proč tomu říkáš výměna. Je to jednosměrné předání. Výzkumník může ve svém tahu předat nebo převzít (v libovolné kombinaci) celkem čtyři karty, a to tak, že dávat může karty libovolných měst, ale brát může jako ostatní jen kartu příslušného města, kde figurky stojí. Ostatní také mohou dávat či brát čtyři karty, ale jen toho města, kde stojí figurky, takže u nich předávání karet oběma směry zároveň nedává žádný smysl, nic si nevyměňují.

10.1.2016 13:14:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vzhůru do podzemí
Vzhůru do podzemí
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas