Pandemic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

JH

Nová verze v češtině 2014

Zdravím, nesu špatné zprávy. Ověřoval jsem u ALBI, zda plánují vydat novou verzi / jakoukoliv verzi v češtině.... bohužel... neplánují :-(

viz níže:


Dobrý den,
hru Pandemic v novém vydání jsme měli v úmyslu vydat. Nicméně se nám nepodařilo dohodnout s novým vlastníkem práv této hry a vydávat ji nebudeme.

S pozdravem

Michal Šmíd

Michal Šmíd
ALBI Česká republika a.s.
Thámova 13, 186 00 Praha 8
Czech Republic
tel.: +420 222 541 381
e-mail: michal.smid@albi.cz
24.11.2014 18:32:57

Nevadi
Ta hra je prakticky jazykove nezavisla az na karty vlastnosti postav.

24.11.2014 18:51:18

Česká verze 2015
Ano, opravdu tam došlo k nějakým zmatkům ohledně práv pro český trh. Momentální plán pro vydání české verze v nové podobě (zatím bez záruky) je červen 2015.

25.11.2014 09:44:28

Nové vydání
Ahoj,
nevím jestli jsem mimo mísu, na znovu vydání této hry jsem se dost dlouho těšil, protože to téma mě zaujalo. Proto mě potrápilo, že to ALBI nevydá. Nicméně MINDOK avizuje na svých stránkách datum vydání 15.7.2015, tak doufám, že to aspoň u konkurence klapne (už mě svrbí ruce, abych si to zahrál). :)

25.6.2015 20:03:47

České vydání
Ano, české vydání čekejte od MINDOKu v červenci. A možná přijde i rozšíření :-).

25.6.2015 20:36:36

Nové vydání
Tak já si právě prohlížím svou novou hru - Pandemic a zřejmě je to nové vydání. Liší se designově od fotek v obrázcích. Dokonce jsem pročítala diskuzi ohledně home made pixličkách na léky a hra se tedy uzpůsobila trošku i velikostně. Krychličky nemocí už nemají 10mm, ale 8mm. A asi se i trošku zvedla krabice, pixličky 35mm by se tam měly vejít.. Při denním světle snad udělám nové fotky :-)

18.2.2016 18:06:22

odlišnosti
V čem se dané verze liší, prosím?

24.10.2016 13:25:23

Pandemic
Kromě grafiky (musím přiznat, že se mi stará líbila víc) a materiálu některých komponent (kostky už nejsou dřevěné, ale plastové, místo kartonových žetonů jsou plastové lahvičky,...) je rozdíl hlavně ten, že jsou v základní krabici nové verze 2 role navíc a rozšíření Laboratoř je kompatibilní jen s novou verzí Pandemicu. Pravidlově jsou hry stejné.

24.10.2016 13:42:42

kjus
Herně jsou ty verze prakticky totožné. Mechaniky jsou stejné, mapa je stejná, karty jsou stejné. Ta hra je vlastně jenom v nové grafice. Jak už řekl infrary tak se změnily jenom komponenty, ty co byly původně papírové (např ukazatel infekce) jsou teď plastové, kostky se zmenšily na 8 mm a už nejsou dřevěné ale plastové, to samé s figurkami, které jsou v nejnovějším reprintu už taky plastové. Jinak podle BGG je v původní verzi o 2 postavy méně. Velké změny přišly až s rozšířením. Nová verze už má celkem 3 rozšíření s haldou nových postav a nových herním mechanik. Původní verze měla jenom jedno a to Pandemic Nové hrozby, u nového je navíc Laboratoř a State of Emergency. Pokud máš původní verzi tak si dovolím tvrdit, že novou nepotřebuješ, bohužel kompatibilita s novými rozšířeními tu není, na to potřebuješ verzi novou. Já šel do nové protože se mi graficky líbí mnohem víc a ty rozšíření to rozhodly.

-bacil- tak jsi me předběhl, než jsem to dopsal už tu byla tvoje odpoveď. Teď jenom jedna věc a nechci teda rozpoutat žádnoiu flame war, ale tobě se fakt líbila původní grafika víc? Mě teda absolutně vůbec.

24.10.2016 13:50:37 | Upraveno autorem (porovnej)

je to tak
Hrací plán s dřevěnými kostkami se mi líbil o něco víc. Nová verze je celá modrá, modrý města se ztrácí a rub hracích karet má taky divně modrou barvu a do toho jak pěst na oko působí zelené infekční karty. Ale zvyknout se na to dá. Taky jsem vyměnil starou verzi za novou kvůli případnému nákupu rozšíření. Co má podle mě nová verze hezčí jsou karty postav, zvlášť ta stará růžová, co brala od ostatních karty, byla fakt děsivá.

24.10.2016 14:12:59

díky
Díky za vysvětlení.

24.10.2016 19:08:28

Mindok/blackfire

Liší se v něčem tyto dvě verze? Podle seznamu komponentu to vypadá, že ne.

7.2.2020 22:09:19

Vybíráme z Bazaru

bang! kostková hra
bang! kostková hra
Akt. cena: 165 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas