Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pán Prstenů: Putování po Středozemi vs. Panství hrůzy: Druhá edice

Zdravím všechny,
uvažuji o koupi jedné z těchto uvedených deskových her a jelikož obě hry patří k těm dražším, chci se poradit, kterou zvolit.

Našel by se někdo, kdo hrál obě hry a dokázal by shrnout klady/zápory, herní mechanismy atd. ?

Díky za odpovědi. :-)

17.5.2019 20:57:49

srovnání
Odehrál jsem obě a v první řadě musím říct, že jsou obě moc povedené a ani s jednou nešlápneš vedle. Asi první věc co bych zvážil je téma- co tě víc láká pocitově. Dále je hlavní rozdíl asi v tom, že Panství hrůzy můžeš hrát s různou partou lidí. V základu jsou 4 delší scénaře (2,5 - 4 hodiny řekněme), které na sebe nijak nenavazují a můžeš je hrát s různými lidmi. Za to v PP jakmile začneš kampaň s určitými postavami, tak musíš s nimi i dokončit. Příběhy na sebe navazují a nelze ubírat nebo přidávat hráče...
U PP máš lepší pocit z budování a progresu tvé postavy, taky třeba samotný boj mi přijde zábavnější než u Panství hrůzy. Na druhou stranu Panství asi lépe buduje atmosféru... A tak bych mohl pokračovat :-)

17.5.2019 23:47:27

Otázky
Čtyři scénáře za 2000 Kč je docela málo, i když jsem se dočetl, že se chystá nové počeštěné rozšíření Panství hrůzy: Svatyně soumraku. Jak je to se znovuhratelností? Délka PP je oproti panství obdobná?

20.5.2019 09:40:17

Sokok

Panství hrůzy: 4 scénáře s několika obdobami scénáře, hlavní dějová linka podobná (neli stejná). Dopřekládané další DLC scénáře. Smaostatné scénáře hratelné s různou skupinou a různým počtem hráčů.

PánOprstenů: kampaň, nemožnost měnit postavy. Časová náročnost ( na několik sezení) se stejnou skupinou a stejným počtem hráčů.

Pokud bych se rozhodoval, tak podle tématu, ale vychází mi lépe Panství hrůzy.

20.5.2019 09:46:52

..
K Pán Prstenů, proč měnit hrdiny když si můžeš změnit povolání.
V Descentu je taky měnit nemůžeš ani počet během kampaně.

20.5.2019 09:56:03

VitekS
Chapu, špatně jsem se vyjádřil. Prostě, ta hra jde hrát jen kapaňově a nejde měnit počet hráčů během hry. Mohl tam být klidně i výukový scénář nebo kratší navazující dobrodružství na jedno sezení.

20.5.2019 11:04:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Jasný. Mě naopak vyhovuje Pán Prstenů oproti Panství hrůzy. Mám rád dlouhé kampaně. Nevím proč ale připomíná mi to klasický RPG na PC.

20.5.2019 13:37:15

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Trhlina v čase ve fólii
Kingdom Rush: Trhlina v čase ve fólii
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas