nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pán Prstenů: Putování po Středozemi

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v 5 lidech

Zdar,

Hrajete nekdo s 5 postavami (my ano v 5 hráčích).
Jak jste na tom s obtížností ?
Včera kapitola Černošípek, do té doby pohoda .. ne jako jednoduché, lae hru jsem si užívali ... sem tam něco prozkoumat, boj, útěk plnění mise ....

Ale teď ?

Cela mapa byla o tom že Aragorn, Legolas stali obklopeni nepřáteli a bojovali, Gimli běhal okolo a ničil další vrky a skřety .... Elena hrdině umřela a Bilbo zachraňoval hraničářku ... Prostě 1 pohyb pak 3 kola jen double útoky a konec pro legolase a Aragorna. Ani jeden žeton průzkumu nás to nenechalo ... a to tam byla nějaká truhlice, cenné věci v odpadcích a pod. :( Prostě apka na nás v 1 kole vychrlila 7 skupin nepřátel a pak každé kolo další.

Aragorn z toho byl dost flustrován .. zážitek z příběhu nic moc :) No a můj Legolas si kromě 6 výstřelů střelby a 2 pohybů moc neužil. A 68 bodů temnoty ... to bylo na 3 kola a konec. Nakonec jsem to v posledním kole dali .. ale s mrtvou Elenou, Aragornem na pokraji zkoufalství a test protijedu byl taky takový ... no ... příběhově aplikován.

Jak jste na tom vy ?

Není problém v 5 hráčích ? Že by apk nastavovlala 2-4-6 setup, někde jsem četl že se doporučuje sudý počet hráčů totiž.

Declon (starší - hráč, malý sběratel, PJ a PC gamer)

8.5.2019 10:38:17

konpok

Záleží na počtu hráčů, podle toho to bude chtít nějaký výsledek. Já to měl taky tuším na tři ve dvou hráčích. Takže při třech nebo čtyřech bych čekal víc. (Taky je možné, že tam bude malý rozptyl).
---
Autor hry Velryby ničí svět

14.5.2019 10:11:37

zezla

My jsme meli 3 zezla a chytlo se hned prvni takze je to asi o nahode.

14.5.2019 09:42:07

Stepan

Zezla - jsou tam celkem 4 a kdyz hodis do jezirka treti, tak bys mel vyhrat

Cernosipek - staci i jeden, kdyz jich najdes vice je to lepsi, pri leceni ti kazdy cernosipek pridava uspech. Navic nalezeni pridava i znalosti. My jsme tady zase nevedeli, ze mame nejdrive osetrit ranu a az pak muzeme lecit, takze jsme prohledavali ostatni zetony a pak jsme to nestihli.

Prvni pruchod je takove tapani ve hre, hodnekrat nevis presne jak scenar ukoncit, kdy se co objevi...Ale o tom to je, dalsi pruchody uz mas zkusenost (svou vlastni) a muzes lepe taktizovat, pak dava smysl i tezsi obtiznost.

Prvni pruchod delam se synem a obcas dostaneme na prdel, ale co uz, v zivote se Ti taky vsechno nepovede na poprve. Aspon ma pak vetsi radost, kdyz uspejeme;) Druhy pruchod jedu solo a kdyz vim co me ceka, tak si dovolim i nespechat a prohledavat temer vse a jde to

14.5.2019 08:57:47

v pěti

Hru jsme rozjeli poprvé ve třech. Potom v pěti a nakonec solo dvě postavy.
Dnes jsme hráli 4. a 5. scénář

POZOR Prozrazení!!!

Podle mě to balancuje docela dobře. Ale v pěti je hra už strašně pomalá a plánování přitom dost náročné. Nepřátel tam je taková hromada, že nám snad nezbyly ani figurky. Tím se prodlužuje i fáze stínů.
Každopádně hra přestává kluky bavit, protože je moc těžká. Ta frustrace kterou dobře znám z LCG Pán Prstenů tady funguje taky, jenže nemůžete karty zamíchat a hrát znovu.
Neskutečně nás dopálil poslední scénář (hledání žezel). Hra nám neřekla kolik jich máme mít a narozdíl od černošípku, kde to pokaždé, když ho najdete napíše, že ještě nemáte dost, tady žádnou informaci nemáte. Takže jsme přiběhli k jezeru, hodili tam tři žezla a nic. Kolem tisíc nepřátel a dvě kola před sebou. To po dvou hodinách NIKDO nechtěl dohrávat. Tak jsme to vzdali a nechali se zabít. Koukali jsme na všechny žetony a ani jeden nevypadal na kladivo. Nechtělo se mi zase úplně podvádět, tak jsem to nerozkliknul.
V tomhle je ta hra tedy silně nevychytaná.

13.5.2019 21:59:41

v štyroch

my to hráme v štyroch a tento scenár sme mali podobný, bilbo behal ukrytý po mape a hladal a plnil čo bolo treba, gimli sa prakticky nepohol a vkuse bojova, aragorn a elena sa aj snažili na začiatku skumať a plniť ukoly, ale nakoniec tiež museli bojovať....
vysledok bol ten že elena umrela 2x, druhy krat nespravila test a mali sme posledné kolo kedy to bilbo nestihol, čo bola škoda lebo v dalšom kole by to dal...

tažšie mi to pride vo 4och v tom že je tam viac a silnejších nepriatelov, lahšie je to zasa naopak v tom, že za jedno kolo sa udeje ovela viac...
treba podľa mna dobre rozmyšlať čo kto a v akom poradi urobí, zistili sme že skumať ako posledný sa neoplatí napriklad...

9.5.2019 09:48:00

Rychlost

To jsem udelali ...
1 Elena vybehla něco objevila a vyrojilo se právě 9 potvor .... a tim jsme uz pak jen odvraceli a chranili Bilba co hledal Černošípek. :)

8.5.2019 19:32:31

Declon

V 5 ľuďoch urobíte za jedno kolo samozrejme viac než napr. vo dvojici, takže musíte rýchlejšie preskúmať mapu, žetóny udalostí a pod. Min. dvaja hrdinovia by mali skrátka utekať dopredu čo najrýchlejšie.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

8.5.2019 17:10:27

stav

Jo je to 2 body za hráče + 1 za neodhalenou mapou + 1 za hrozbu ... ale vse pocita APK sama neovlivníš.
Odstranění 1 hrozby se nám povedlo, bylo -2 body temnoty .. coz je prakticky nic, pak tam byli dalsi 3 žetony, ale hned na konci 1 kola za cca 8 neprateli, take nedosazitelne.

Uvidime priste jdeme dal :)

8.5.2019 16:47:30

Zpomalte temnotu

Jediné, co mě takhle rychle napadá, je potřeba zpomalit přidávání temnoty. Přidává se po dvou bodech za každého hrdinu (tedy 10 pro vás), následně po bodu za každou neodhalenou lokaci, případně za nevyřešené žetony hrozby (ten většinou zároveň odsune doom track zpět, ale si nepamatuji, jestli zrovna v tomto scénáři byl nějaký). Občas je tak potřeba nechat bojování na chvíli stranou, objevit pár lokací a bojovat zase až příště, ať se neblížíte konci moc rychle.

S šesti hráči titul určitě nepočítá, když je to maximálně pro pět. Čím rychleji ti poroste temnota (nebo jak se tomu říká), tím rychleji na tebe bude hra nepřátele házet, takže se jich nebudeš stíhat zbavovat a nedáš to. Navíc většinou nemusíš zabít všechny.
---
Autor hry Velryby ničí svět

8.5.2019 14:44:59