Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v 5 lidech

Zdar,

Hrajete nekdo s 5 postavami (my ano v 5 hráčích).
Jak jste na tom s obtížností ?
Včera kapitola Černošípek, do té doby pohoda .. ne jako jednoduché, lae hru jsem si užívali ... sem tam něco prozkoumat, boj, útěk plnění mise ....

Ale teď ?

Cela mapa byla o tom že Aragorn, Legolas stali obklopeni nepřáteli a bojovali, Gimli běhal okolo a ničil další vrky a skřety .... Elena hrdině umřela a Bilbo zachraňoval hraničářku ... Prostě 1 pohyb pak 3 kola jen double útoky a konec pro legolase a Aragorna. Ani jeden žeton průzkumu nás to nenechalo ... a to tam byla nějaká truhlice, cenné věci v odpadcích a pod. :( Prostě apka na nás v 1 kole vychrlila 7 skupin nepřátel a pak každé kolo další.

Aragorn z toho byl dost flustrován .. zážitek z příběhu nic moc :) No a můj Legolas si kromě 6 výstřelů střelby a 2 pohybů moc neužil. A 68 bodů temnoty ... to bylo na 3 kola a konec. Nakonec jsem to v posledním kole dali .. ale s mrtvou Elenou, Aragornem na pokraji zkoufalství a test protijedu byl taky takový ... no ... příběhově aplikován.

Jak jste na tom vy ?

Není problém v 5 hráčích ? Že by apk nastavovlala 2-4-6 setup, někde jsem četl že se doporučuje sudý počet hráčů totiž.

Declon (starší - hráč, malý sběratel, PJ a PC gamer)
8.5.2019 10:38:17

Zpomalte temnotu
Jediné, co mě takhle rychle napadá, je potřeba zpomalit přidávání temnoty. Přidává se po dvou bodech za každého hrdinu (tedy 10 pro vás), následně po bodu za každou neodhalenou lokaci, případně za nevyřešené žetony hrozby (ten většinou zároveň odsune doom track zpět, ale si nepamatuji, jestli zrovna v tomto scénáři byl nějaký). Občas je tak potřeba nechat bojování na chvíli stranou, objevit pár lokací a bojovat zase až příště, ať se neblížíte konci moc rychle.

S šesti hráči titul určitě nepočítá, když je to maximálně pro pět. Čím rychleji ti poroste temnota (nebo jak se tomu říká), tím rychleji na tebe bude hra nepřátele házet, takže se jich nebudeš stíhat zbavovat a nedáš to. Navíc většinou nemusíš zabít všechny.
---
Autor hry Velryby ničí svět

8.5.2019 14:44:59

stav
Jo je to 2 body za hráče + 1 za neodhalenou mapou + 1 za hrozbu ... ale vse pocita APK sama neovlivníš.
Odstranění 1 hrozby se nám povedlo, bylo -2 body temnoty .. coz je prakticky nic, pak tam byli dalsi 3 žetony, ale hned na konci 1 kola za cca 8 neprateli, take nedosazitelne.

Uvidime priste jdeme dal :)

Declon (starší - hráč, malý sběratel, PJ a PC gamer)

8.5.2019 16:47:30

Declon
V 5 ľuďoch urobíte za jedno kolo samozrejme viac než napr. vo dvojici, takže musíte rýchlejšie preskúmať mapu, žetóny udalostí a pod. Min. dvaja hrdinovia by mali skrátka utekať dopredu čo najrýchlejšie.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

8.5.2019 17:10:27

Rychlost
To jsem udelali ...
1 Elena vybehla něco objevila a vyrojilo se právě 9 potvor .... a tim jsme uz pak jen odvraceli a chranili Bilba co hledal Černošípek. :)

Declon (starší - hráč, malý sběratel, PJ a PC gamer)

8.5.2019 19:32:31

v štyroch
my to hráme v štyroch a tento scenár sme mali podobný, bilbo behal ukrytý po mape a hladal a plnil čo bolo treba, gimli sa prakticky nepohol a vkuse bojova, aragorn a elena sa aj snažili na začiatku skumať a plniť ukoly, ale nakoniec tiež museli bojovať....
vysledok bol ten že elena umrela 2x, druhy krat nespravila test a mali sme posledné kolo kedy to bilbo nestihol, čo bola škoda lebo v dalšom kole by to dal...

tažšie mi to pride vo 4och v tom že je tam viac a silnejších nepriatelov, lahšie je to zasa naopak v tom, že za jedno kolo sa udeje ovela viac...
treba podľa mna dobre rozmyšlať čo kto a v akom poradi urobí, zistili sme že skumať ako posledný sa neoplatí napriklad...

9.5.2019 09:48:00

v pěti
Hru jsme rozjeli poprvé ve třech. Potom v pěti a nakonec solo dvě postavy.
Dnes jsme hráli 4. a 5. scénář



POZOR Prozrazení!!!



Podle mě to balancuje docela dobře. Ale v pěti je hra už strašně pomalá a plánování přitom dost náročné. Nepřátel tam je taková hromada, že nám snad nezbyly ani figurky. Tím se prodlužuje i fáze stínů.
Každopádně hra přestává kluky bavit, protože je moc těžká. Ta frustrace kterou dobře znám z LCG Pán Prstenů tady funguje taky, jenže nemůžete karty zamíchat a hrát znovu.
Neskutečně nás dopálil poslední scénář (hledání žezel). Hra nám neřekla kolik jich máme mít a narozdíl od černošípku, kde to pokaždé, když ho najdete napíše, že ještě nemáte dost, tady žádnou informaci nemáte. Takže jsme přiběhli k jezeru, hodili tam tři žezla a nic. Kolem tisíc nepřátel a dvě kola před sebou. To po dvou hodinách NIKDO nechtěl dohrávat. Tak jsme to vzdali a nechali se zabít. Koukali jsme na všechny žetony a ani jeden nevypadal na kladivo. Nechtělo se mi zase úplně podvádět, tak jsem to nerozkliknul.
V tomhle je ta hra tedy silně nevychytaná.

13.5.2019 21:59:41

Stepan

Zezla - jsou tam celkem 4 a kdyz hodis do jezirka treti, tak bys mel vyhrat

Cernosipek - staci i jeden, kdyz jich najdes vice je to lepsi, pri leceni ti kazdy cernosipek pridava uspech. Navic nalezeni pridava i znalosti. My jsme tady zase nevedeli, ze mame nejdrive osetrit ranu a az pak muzeme lecit, takze jsme prohledavali ostatni zetony a pak jsme to nestihli.

Prvni pruchod je takove tapani ve hre, hodnekrat nevis presne jak scenar ukoncit, kdy se co objevi...Ale o tom to je, dalsi pruchody uz mas zkusenost (svou vlastni) a muzes lepe taktizovat, pak dava smysl i tezsi obtiznost.

Prvni pruchod delam se synem a obcas dostaneme na prdel, ale co uz, v zivote se Ti taky vsechno nepovede na poprve. Aspon ma pak vetsi radost, kdyz uspejeme;) Druhy pruchod jedu solo a kdyz vim co me ceka, tak si dovolim i nespechat a prohledavat temer vse a jde to

14.5.2019 08:57:47

zezla
My jsme meli 3 zezla a chytlo se hned prvni takze je to asi o nahode.

14.5.2019 09:42:07

konpok
Záleží na počtu hráčů, podle toho to bude chtít nějaký výsledek. Já to měl taky tuším na tři ve dvou hráčích. Takže při třech nebo čtyřech bych čekal víc. (Taky je možné, že tam bude malý rozptyl).
---
Autor hry Velryby ničí svět

14.5.2019 10:11:37

ideálny počet hráčov
Ahojte priatelia,

Tak teda podľa Vašich skúseností, aký je ideálny počet hráčov pre túto hru? Traja? Lebo ako vidím čo píšete tak v 4 resp. 5 je to masaker....

Ďakujem vopred za Vašu odpoveď :)


13.3.2020 10:04:53

to all
Tak teda?

14.3.2020 12:58:17

Ideál

Ideální je podle mne 2 hráči. Případně ještě 3

14.3.2020 20:20:25

Tři hráči
Mám za sebou několik kampaní (dohraných či aspoň rozehraných) ve dvou či třech hrdinech. Pouze základní kampaň!

Hraní ve dvou hrdinech (hráno sólo, jakož i ve dvou hráčích) je zajímavé i z toho pohledu, že se vyplatí každého hrdinu profilovat ve více povoláních.

Hraní se třemi hrdiny (hráno vždy ve třech hráčích) se mi ale jeví podstatně zajímavější z důvodu, že se tam lépe vymýšlí synergie v rámci celé družiny, je tam více taktických možností, je to zkrátka a dobře variabilnější - z čehož důvodu je tahle verze v mých očích výrazně lepší.

A tedy čistě teoreticky, pže ve větším počtu hrdinů to vyzkoušené nemám, se mi jako optimální jeví hraní právě se třemi hrdiny.

Pět hrdinů mi už prostě přijde příliš, jeví se mi to - ale pouze po zkušenostech z jiných her, jako nepříliš dynamické a lehce nepřehledné. Takže k diskusi z mého pohledu zbývá jenom varianta čtyř hrdinů, kde bych nicméně upřednostnil dva hráče, každého přitom ovládajícího dva hrdiny!

14.3.2020 22:20:46

Pohyb je problem
Hrali sme hru jen ve 2, ale dokazu si predstavit ze nejvetsi problem v 5ti bude pruzkum velkych scenaru. V 5ti lidech dostanete za kolo 10 hrozby a ujdete kazdy jen max. 4 oblasti(nicmene 5x4=20 celkem). Zatimco ve dvou dostanete jen 4 hrozby a tedy misto 4 oblasti muze kazdy prozkoumat za stejnych 10 hrozeb az 10 oblasti(2x10=20 celkem).
5 hracu tedy mapu prozkouma lepe do sirky ale hure do hloubky. To strasne musi menit pristup k hrani. Ve vice hracich se pohybujete jako pomala armada, co si nemuze dovolit chodit tam a zpet, ale zato interaguje se vsim v okoli. Zatimco ve 2 hracich muzete mnohem vic pobihat jak se vam zlibi,ale nemuzete byt vsude zaroven. Vyhoda vice hracu je obrovske mnostvi synenergii ktere ve 2 hracich nikdy mit nebudete, coz snad muze kompenzovat onen pomaly vertikalni pruchod mapou.
Jak tu kdosi psal. Nejlepe nekdo ze skupiny musi bezet kupredu co nejrychleji dokaze, protoze za tento pomaly ale siroky pohyb budete v 5i hracich vzdy penalizovani neprozkoumanymi oblastmi. Pokud zkratka hra odhali vice neprozkoumanych oblasti naraz, zvlastne nejakych vzdalenejsich, musi okamzite nekdo co nejrychleji vyrazit na pruzkum.

22.11.2020 12:44:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve 4 - dohrano v patek 2011
hrali jsme na obtiznost - prozkoumej kazdy kout. Podle mych znalosti se to lisi urcite pocitanim urovne hrozby, kdy Ti se nenavysuje uroven za neodhalene zetony pruzkumu, ale v cem jinem se to lisi, to nevim. Takze nevim, zda vsechny zavery jsou kompatibilni s tezsi urovni. U scenare cernosipku musis:

"Spoiler k cernosipku"
nejdrive odstranit sip hranicarce, to snizi hrozbu a pak staci sehnat pouze 1 cernosipek na vyleceni - obecne prvni 4 scenare mi prisly nejtezsi. Dalsi veci bylo, ze kdyz jsi stoupnul na tusim na 4 dilek mapy, tak to odkrylo hrozne moc dalsich dilku map a s navysenim hrozby za kazdy zeton pruzkumu, to pak byla mela.

"Spoiler k zezlum"
My jsme objevili 4 zezla, ale po 3 zezle vlozenem do jezera, nam to napsalo, ze mas splneno. Pokud jsem mel pouze 3 zezla (jina hra ve 2), tak me hra hnala dal hledat zezla.

"Spoler k savum"
Hrajte na PC, daji se pak prekopirovat savy z adresare jinam a v pripade neuspechu, si muzete scenar zahrat znova.

Jinak v jednom scenari se nam stalo, ze nam hra odhalila zhruba 13 dilku planu, kazdy se samostatnym zetonem pruzkumu, tzn. na tezsi obtiznost by se stavalo, ze by hrozba vzrostla o 21 pricemz celkovy limit byl tusim 60. Tzn. behem 3 kol by byl smitec. Nevim jestli na vyssi obtiznost taky ukaze stejny pocet dilku mapy, ale pokud ano, tak by to byl nesmysl.

Ono na urovni prozkoumej stredozem - je to zmeneno, ze nedostavate kazde kolo inspiraci, jak se drive dostavala a me to prislo tak akorat. Na vyssi uroven jsem (hrano za 2 postavy) dostaval dost na frak, a ani jsem si nedokazal predstavit, ze bych to hral s detmi a manzelkou.

22.11.2020 21:08:48

Hra s 5 postavami

Naše prví dobrodružství jsme hráli v 5 lidech a bylo to docela náročné a většinou jenom 3 z nás to řešili a ostatní dva to moc nebavilo. Jinak pak už jsme hráli jen ve třech, případně dvou lidech a v pohodě, když každý ovládal 2-3 hrdiny. Za mě je fakt střed když každý hráč ovládá 2 hrdiny, popřípadě tři. Jinak komunikace ve třech hráčích, co udělat a jak je super, ve více může být problém a nemusí se všichni zapojit.

Obecně ke hře: za mě jde o to, fakt prozkoumávat a snižovat si tím hrozbu za každý neprozkoumaný díl (výborná Beravor se sprinty + s její 12ctkovou kartou, která jí dá bonus sprint úder + za prozkoumání dílu výzvědy - plášť), a soustředit se na hlavní úkol. Jinak samozřejmě záleží, co si hra na vás přichystá, byly dobrodružství, která byla v pohodě a dobrodružství, kdy se na nás vyrojila spousta nepřátel a vůbec to nešlo. Fakt nevím, někdy si dělá co chce

Žezla: fakt nevím, ale u nás jsme našli pouze 2 žezla a hra hned vzala to první tak nevím, možná to vzala protože už by se nám zvýšila hrozba nad limit

Útěk z údolí: Stezka ani výlez na horu neukázal cestu z údolí, takže trochu na nic, až průsmyk vyšel, dobré, že se přidával úspěch za každého hrdinu v okolí

Přebrodění Brandyvíny: fakt těžké, když nejdřív musíš najít dřevo, smůlu, provaz a pak ti hra řekne, že vor už nepostavíš a musíš jít přes brod, který je strašně daleko a nestihli jsme tam dostat VŠECHNY hrdiny, abychom mohli uniknout, tak nevímm když na útěk z údolí jsi mojl testovat a za každého hrdinu sis přidal úspěch, tady nám to fakt nestihl jeden hrdina

Zatím jsme u před kapitolou pomoc Bílé paní a v pohodě. Hra je super, je strašně důležité komunikovat s hráči a spojovat herní efekty a dobře využívat karty. Doporučuji jakmile je to možné koupit co nejdřív karty schopností s úspěchem a pak až ty další.

26.2.2021 16:07:53

Černošípek
On je zrovna tenhle scénář už docela proslulý. Já ho hrál dvakrát a ani jednou úspěšně. Podruhé jsme ho projeli o jednu akci.

Spoiler k žezlům:
U nás už bylo to správné žezlo hned druhé. Byla to poslední možná akce ve hře.

Abych odpověděl na otázku, hrajeme dva hráči, každý ovládáme dvě postavy a přijde mi to dobré. Pokud jde ale o počet hráčů, nejlepší mi přijdou maximálně tři. Pokud bychom měli hrát v pěti, volil bych lehčí obtížnost. Prostě pro zábavu.

26.2.2021 16:52:17

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa + rozšíření
7 Divů světa + rozšíření
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas