Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání)

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: karetní hra  (revidované vydání) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo

Je vůbec možné vyhrát s použitím jednotlivých připravených balíčků? Pokud hraji za jeden druh karet? Zkouším všechny balíčky, ale buď plním úkoly a umírám, nebo nezvládám plnit ukoly, vyhrávám souboje, ale nakonec umírám na míru ohrožení, nebo umírám, umírám  :-)  Ve dvou už jsme jeden scénář dokončili, ale solo mi nejde. Mám si raději vytvořit svůj vlastní balíček? Prosím o radu…

10.4.2023 14:23:50

Určitě si vytvoř svůj balíček. Se samotným základem je hraní jednobarevného balíku totální nesmysl. Mám starou verzi základu a doufal jsem, že doporučení hrát jednobarevný balík z pravidel v revidované edici odstraní. Podle tvého dotazu to tak asi není. Opravdu to chce dvě, možná spíš tři barvy a vzít z každé jen ty nejlepší karty, aby to bylo hratelné a zábavné. Navíc pro začátek doporučuji easy mode.

10.4.2023 15:28:33

To je divný, protože revidovaný základ by měl mít od každé karty 3 kopie.

Ale jak píše -bacil- je lepší udělat dvoubarevný balík.

Doporučuji projí tyhle stránky:
https://pan-prstenu.funsite.cz

 

10.4.2023 15:50:32

Vyhrát se určitě dá. Mám tu poznámky, že s kartami z původního Core Setu jsem první úkol vyhrál s Leadership a Spirit, prohrál s Tactics a Lore. Ale jak bylo psáno, tyhle balíky jsou na oťukání a sám jsi poznal, kde jsou kterého nedostatky.

10.4.2023 16:17:42

V pravidlech na str. 27 (jestli tištěná odpovídají těm co tu jsou ke stažení) jsou dva doporučené dvoubarevné balíčky, tak je zkus. ;-)

10.4.2023 17:22:01

Ty jednobarevné balíky na rozjezd jsou určené hlavně pro první scénář a mají za úkol nechat hráče si osahat vlastnosti každé barvy. Obecně ale mono balíky z povahy věci nemůžou moc fungovat přesně kvůli tomu co jsi tak trefně popsal. Takže rozhodně více barev. Určitě bych z počátku nedoporučoval tříbarevný deck. Ideální je vzít nějaký jednobarevný, vyhodnotit jeho slabiny a nahradit v něm jednoho hrdinu do jiné barvy tak, aby se vyeliminovalo to co tě nejvíc páli.

První scénář se dá vyhrát s lečím, pokud ten se nepodaří, netřeba zkoušet dál. Druhá anduina je oříšek, ale existují solo decky stavěné jen ze záladu, které ho umožňují vyřešit. Třetí scénář solo nedáš. Rozhodně ne se základním cardpoolem. To je známá věc.

Jinak ta hra je designovaná primárně jako dvojkovka. Jako všechny LCGčka. To že jde hrát i v jiném počtu hráčů je jen smutná náhoda. Obecně tenhle typ her hraním v solu strašně ztrácí a ve více než dvou lidech moc nezískává. True solo je komplikované. Jde to (až na několik málo scénářů, které prostě matematicky solo nevychází), ale potřebuješ obrovský cardpool a musíš do balíku volit jen extra silné karty, což výrazným způsobem snižuje variabilitu konstrukcí a v některých případech potřebuješ ještě zatracenou dávku štěstí. 

Ideální pro hraní jsou dva lidi, nebo jeden za dva balíky a použít s rozumem karty od všech barev.

No a pak samozřejmě hráčské karty. Cardpool je klíč. Hrát Lotra bez karet je jak stavět lego bez kostek. Pokud se držíš češtiny, nebo revidovaných vydání, nebo nedej bože obojího, budeš ho mít omezený z definice. A omezený cardpool je vždycky bolest. V případě Lotra je to asi nejpalčivější. Ten Arkham, nebo Marvel se dají vždycky nějak odplácat, i když ti něco chybí. Ale tady může být i jedna karta do komba klíčová. Lotr na tom stavění stojí.

11.4.2023 11:09:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Já myslím, že v revidované edici jsou dva dvoubarevné balíky. Jsou to hratelné balíky, které prezentovalo i FFG na youtube kde hrali pána prstenu s danými baliky. minimálně první dva scénáře by si měl s nimi přejít. Ten třetí, to je již jiná pohádka :D

 

11.4.2023 11:54:00

Vybíráme z Bazaru

Divukraj Perlava
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas