Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání)

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: karetní hra  (revidované vydání) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Expanze

Ahojte,

jsou nějaké aktuální informace ohledně dotisku expanzí? Chtěl bych to koupit hezky pěkně postupně od začátku do konce. Snažil jsem se hledat, ale našel jsem starší post že dotisk nebude a pak další který se zmiňoval o vydávaní celých cyklů v jednom balení.

 

Taky jsem se dočetl, přímo na stránkách Blackfire, že se chystá Pán prstenů LCG "expanze 1". Myslíte že se to bude dát hrát tato expanze v pohodě pouze s revidovaným core setem? Opět jsem někde četl že v dřívějších expanzích jsou dost dobré karty, bez kterých budu mít hodně bolestivý (nemožný?) průchod.

 

Ideální by bylo kdyby tou novou expanzí bylo myšleno vydávaní starších cyklů v kompletu, jak jsem zmínil v prvním odstavci.

 

Díky za případné odpovědi.

9.2.2022 11:04:39

Nemyslím si, že by ty uvedené expanze byly reprinty. BF sám uvedl, že chystá nový dosud nevydaný obsah. Jak moc budou hratelné se základem trochu záleží na tom co to bude, ale obecně lze asi říct, že to hrát přijde. Možná to bude trochu pain.

Reprinty dosud vydaných cyklů bude nejspíš záležet, jak se chytnou prodeje nového coresetu.

9.2.2022 12:28:50

@pan_oranzovy nově vydané je/bude zpětně kompatibilní. Když máš jakýkoliv Core set (starý i revidovaný) tak to můžeš kombinovat s dalšími rozšířeními. Vyjímka je, že dosud vydávaná malá rozšíření (tzv. AP) vždy potřebují příslušnou Deluxe krabici, neboť z ní používají karty do scénářů. Nevadí, že nemáš některé karty. Jen to může být trochu těžší. Společestvo prstenu také nešlo po rovném chodníčku lemovaném restauracemi :-)

Očekává se, že nově vydaný formát rozšíření se změní. Krabičky budou buď s hráčskými kartami nebo scénáře. Tak jak to FFG vydává i sesterských her typu Marvel Champions. 

9.2.2022 15:18:51

Díky za odpovědi.

Počkám teda až na nové expanze. Stejně se ty staré nedají pořádně koupit. Anglicky umím relativně dobře, ale pro mě to nemá ten správný feeling. Moc si to neužiju.

11.2.2022 09:16:53

@plasan no, kampane asi budou stejneho razeni, jako u Arkhamu (tedy velka krabice s celym cyklem, ale zadne info zatim nebylo ofiko oznameno, tedy aspon na FFG strance ne), ale charcter expansion budou asi jine, viz tematicke sety karet: Trpaslici, Elfove, Rohan a Gondor…

viz https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/12/9/starting-the-journey/

11.2.2022 09:40:31

Podrobnosti k nejnovějšímu rozšíření, jsou zde:

https://pan-prstenu.funsite.cz/rozsireni-spolecenstvoprstenu/

 

20.7.2022 13:26:09

Netuší někdo, zde stále platí, že BF lokalizuje druhou krabku ságy Dvě věže? 

Namátkou jsem dnes koukala k nim na stránky na připravované hry a není to tam. Mám dojem, že bylo, ale jistá si nejsem. Googlila jsem jestli mě zrak nešálil, a vykouklo to na mě na Planetě: https://www.planetaher.cz/pan-prstenu-karetni-hra-lcg-dve-veze 

Tak nevím, jestli to na webu nikdy neměli, nebo se jim to nějakou chybkou vytratilo nebo přehodnotili plány a potichu a bez funusu to zařízli…

EDIT: …i zde se o tom před měsícem psalo  https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/blackfire-oznamena-lokalizace-noveho-rozsireni-pro-hru-pan-prstenu-karetni-hra-12430/ 

21.8.2023 21:49:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici FFG vydává rozšíření postupně, aby hráči zapoměli, zakolik-že v tom už zahučeli. Odhaduji, že musíš minimálně čtvrt roku počkat.

21.8.2023 23:15:04

@plasan na co? Mně nejde o to, aby to už vydali, klidně až v 2024. Asi jsem se špatně vyjádřila. Překvapilo mně, že se to neobjevuje tady: https://hraj.cz/pripravujeme Mám dojem, že to tam bylo. Ale mohu se mýlit. Ale třeba Dunwich k AH LCG tam mají. 

No nic, budu se snažit věřit, že mají jen špatně zaktualizovaný seznam. Ohlásit expanzi a za měsíc si to rozmyslet, to už by bylo moc i na BF (doufám).

21.8.2023 23:58:26

Nově jsem do Pána Prstenů zahučel taky, takže to tady trošku oživím: ví se už, zda se BF chystá pokračovat v překladech této hry i do budoucna po vydání celé ságy? (Společenstvo prstenu, Dvě věže, Návrat Krále)

18.12.2023 12:16:15

@Dansemacabre Obecně se předpokládá, že Návrat krále bude poslední vydané rozšíření. A tím myslím celkově, tedy i v anglickém jazyce. 

Pochybuji, že by se BF rozhodli překládat již vydaná revidovaná rozšíření, ale kdo ví.

18.12.2023 12:39:44

Sakryš, tak to abych začal shánět všechno, co mi ještě v CZ chybí, když už nic dalšího nebude. Bohužel jsem o pár měsíců propásl Dědice Númenoru, když ještě byli všude ve výprodeji za tři stovky, dnes už to tady vychcánkové draží za 2000,- :(

(cíleně jdu po češtině kvůli hraní s rodinou, na anglické solo hraní mám Arkham LCG)

18.12.2023 14:43:00

@Dansemacabre Dědice Númenoru mám EN deluxe a CZ storypacky (ještě nevybalené). Klidně je vyměním za EN verze kdyby Ti to pomohlo

18.12.2023 15:11:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dansemacabre angličtina tu nie je moc náročná. Hrá to so mnou 11 ročný syn úplne v pohode. V českom preklade je dosť chýb v preklade. 

19.12.2023 09:26:10

@pbch je mi to jasné, ale kooperativní hry mám fakt radši v češtině. Žena třeba anglicky umí docela dobře, ale stejně během hraní Arkhamu musím pořád něco vysvětlovat, nehledě na nutnost čtení a překladu dlouhatánských textů v průvodci dobrodružstvím. 
(ale reálně si teď spíš racionalizuju, proč nejít do dalšího LCG all in :))

@jirkau díky moc, jestli to někde seženu ENG, tak nabídku rád využiju.

19.12.2023 11:17:14

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown + stretch goals (Kickstarter)
Nemesis Lockdown + stretch goals (Kickstarter)
Akt. cena: 4321 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas