Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Uskladnenie a hranie rozšírení

Ahojte, toto je moja prvá LCG ta by som sa chcel opýtať ako hráte jednotlivé rozšírenia (zatiaľ mám prvý cyklus). Používate na tieto scenáre rozšírení najmä karty z daného balíka rozšírenia, alebo vyberáte len karty, ktoré sa vám hodia. Poprípade si pred hrou zhotovíte nejaký tématický balík? A ako všetky karty skladujete? Karty stretnutia pravdepodobne zvlášť podľa ikony, no ako to riešite s kartami hráča? Tak ako boli vydané v jednotlivých rozšíreniach alebo len na 4 "kopy" podľa sféry vplyvu? Pýtam sa preto, lebo ďalší cyklus sa venuje najmä trpaslíkom (popr. rozmýšľam nad rozšírením hobbit), tak neviem či bude lepšie všetko zmiešať do jednej kopy alebo to držať oddelene.
Vďaka za vaše názory.
12.1.2015 19:02:04

třídění
Za mě asi takto:
Třídím podle sfér vlivu a za dva týdny je vše zase dle zákonů entropie smícháno a rozházeno :-) Nějak to udržuju ale nemá smysl to přehánět. Tu a tam si karty projdu jestli mě nenapadne nová strategie nebo kombinace karet.
Nechci vidět jak to bude vypadat s novým rozšířením. Asi dám každou sféru do vlastní krabice.

12.1.2015 20:48:08

skladování
Karty nepřítele mám v balíčkách podle setů - zagumičkovaný, ale trochu mi vadí, že se tím ničí obaly, takže vymýšlím něco lepšího.

Hráčský karty jsem měl taky tak, ale teď jsem udělal to, že jsem je přendal do pořadače jako bejvávaly kdysi třeba na sběratelský karty (hokejisti a tak) - 9 pouzder na stránce, do jednoho se v pohodě vejde trojice stejných karet. Samo podle sféry a typu karty (ally, event atd.) a postupně chronologicky, jak vycházely (snažím se hrát vždycky jen s kartama, který byly v době vydání scénáře dostupný) a z těchhle pořadačů tahám ty, co zrovna potřebuju a vracím opuštěné.

Výhoda je ta, že jsou všechny karty dobře vidět, dobře se tím prochází vymýšlí a prohlížením se neničí tolik, jako když je malej pořad vytahával z balíčků (byť zabalený) a procházel kartu po kartě několikrát denně :). Nevýhoda bude určeně neustálý vyndavání z obalů do pořadače a zpátky, když se předělává balík, ale snad to nebude tak hrozný (Feint, Steward of Gondor, Gandalf, Test of will... něco se v balíku zkrátka nemění ani s postupujícím časem)

12.1.2015 21:05:52

karty
"snažím se hrát vždycky jen s kartama, který byly v době vydání scénáře dostupný"

teda su predchadzajuce scenare s pouzitim kariet z tych nasledujucich o nieco jednoduchsie?
da sa z kerty nejak zistit do akeho rozsirenie patri? alebo len podla nejakeho zoznamu a databazy kariet?

12.1.2015 21:21:32

Uskladnění
Já to dělám tak že herní balíčky smíchám do jednoho a dám do většího sáčku (zapínací) stejně to dělám se setkáním atd.... Myslím že až si koupím khazad dum tak budu muset dokoupit sáčky a asi na herní balíček pořídit nějaké krabičky nějaké pěkné jsem viděl ve svetedeskovychher.cz......

12.1.2015 21:49:38

majkoSVK
Tak přece jen trpaslíci z Khazad a následující série byli opravdu hodně silní a ty základní scénáře z první série mi s nimi přišlo (až na Carrock) opravdu výrazně jednodušší. Ale je to spíš o tom, že ty hráčské karty k těm scénářům lépe sednou tématicky (Trpaslíci v Morii, Rohanové a Elfové v prvním cyklu Mirkwood), zatímco Rohanská jízd a orli v tunelech vypadají trošku divně :)

Karty z jednotlivých sérií se dají rozlišit podle malého symbolu v pravém spodním rohu (prsten pro coreset, sekerka pro Khazad, runa nebo co to je pro Dwarrowdwell atd.) Symboly ale mají jen série (všech 6 adventure packů), jednotlivé krabičky se musí rozlišit podle čísla karty, ale to je už nejspíš zbytečný, karty v jednom cyklu jsou podle mě designovaný jako celek, takže až takovej puntičkář, abych na první scénář šel z kartama jen z první krabičky, ale z druhý už ne, to nejsem :)

12.1.2015 23:03:47

had

trideni
Hracske karty jsem mel donedavna rozdelene dle sfer. Jelikoz mam nyni jiz vsechny, byl diky jejich mnozstvi nadlidsky ukol postavit treba hobiti balik. Takze jsem je pretridil, karty bez traitu mam dle sfer, jinak dle traitu - orli, trpaslici, outlands apod.
Jelikoz starsi questy hraji jiz jen ve verzi nightmare, neresim stari hracskych karet. Pravda ale je, ze me cim dal tim vic bavi hrat decky tematicke - ted uz asi tri tydny hraji silvan elfi a snazim s nimi porazit co se da.

13.1.2015 09:24:07

třídění
Aktuálně mám všechna vydaná rozšíření, takže s množstvím hráčských karet trochu bojuju..
Pro mě je nejpřehlednější mít karty roztříděné podle sfér, takže jsem v Praze v Černém rytíři koupil barevné krabičky, které jsou v příslušných barvách (jen fialovou neměli a nahradila ji černá) a mají čtyři přihrádky (hrdinové,spojenci,vybavení,události). Pojmou každá přes 300 obalených karet, takže je tam zatím ještě rezerva a při stavění balíků je prostě všechny otevřu a beru si co potřebuju :)
Jinak pro samotné hraní mám rád tématické balíky jako Had, nedávno jsem taky řešil elfy, jeden balík Silvan (Haldir, Legolas,Celeborn) a druhý Noldor (Galadriel,Glorfindel,Elrond) a obojí super. Teď si užívám enty s Treebeardem a mám udělaný kombinovaný balíček hobiti + enti, ve druhém zase zkouším nové hrdiny Mablunga a Erkenbranda v kombinaci Rohan + Gondor.

13.1.2015 14:09:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas