Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

PF 2013

Toto téma jsem zde založil především jako poděkování tvůrcům této úžasné hry z našeho oblíbeného fantasy prostředí a přál jim hlavně velké množství dobrých nápadů při tvorbě dalších expanzí a questů.
Ruku v ruce s tímto poděkováním musím ale vyslovit i smutek s tím, že je zde čím dál tím méně příspěvků, což bude zřejmě souviset se snižujícím se počtem aktivních hráčů.
Vždyť kdo sem umístil nějaké zkušenosti s Hobbitem, Heirs of Númenor či s hraním Lake Townu?
Je to velká škoda a já sám za sebe musím konstatovat, že tato rozšíření /Hobbita už jsem vychvaloval, Lake Town rovněž/ jsou mnohdy lepší než questy z úvodních dvou cyklů.
Celé vánoce jsem věnoval úvodním dvou questům z Heirs of Númenor a zkoušce questu třetího, ze hry čiší výborné nápady ze strany tvůrců a musím říci, že spolu s Hobitema a Lake Townem je to dohromady sedm questů, které opravdu většinu těch starších hravě strčí do kapsy.
Takže nakonec této hře přejí v ČR co nejširší herní základnu a doufám, že se tento upadající trend zastaví a půjde to jen a jen vzhůru. S pozdravem Had

31.12.2012 10:17:32

had
Aktuálně jsem do tohohle vlaku naskočil a vypadá to na srdcovku. Kooperace - skvělá solo verze - skvělá příběhovost questů. Takže pevně doufám, že hráčů bude spíše přibívat. S ohledem na aktuální kino dění bude snad dobře zaděláno :-)

31.12.2012 10:59:39

had
Já se právě s přítelkyní prokousávám druhým cyklem, ale momentálně díky práci nemáme dostatek času. Každopádně až vyjde druhý Hobbit tak mám v plánu koupit obě rozšíření + Lake town :) a na Heirs of Númenor se chystám až bude celý cyklus venku a koupím to najednou ( jinak by mě to poštovné za jednotlivé AP zničilo )
Takže bych se nebál o to, že to tu "upadá". Myslím že v příštím roce to tu bude díky novému cyklu zase dostatečně živé :)

31.12.2012 12:03:17

had
Je pravda, že zkušenosti s novými questy sem nikdo, kromě tebe, zatím moc nepíše. Hobita jsem pořídil už v předobjednávce v září, ale ještě jsem na něj nesáhnul. Nicméně po shlédnutí filmu jsem již dobře naladěn na to si ho v nebližší době zahrát.
Děkuji za info o questech z gondorské expanze, dost váhám, jestli to dál dokupovat, protože času na hraní je málo (resp. v pořadníku jsou i jiné hry), ale je pravda, že ty nové mechanismy se jeví dost zajímavě, alespoň oproti těm několika vyloženě nudným questům ze SoM.
Co se týče hráčské základny, nejsem si jistý, jestli jejímu rozšiřování pomohlo vydání české verze core setu. Tu si jistě pořídilo hodně hráčů, ale je otázka, na kolik jsou poté motivovaní si dokupovat anglická rozšíření - a o nich tahle hra přece je.
Pokud jde o hráčskou aktivitu přímo tady na fóru, mně osobně by se zamlouvalo více kompetitivních prvků. Score log byl dobrý nápad, ale ten současný mi pro začínající hráče připadá spíše demotivující, neboť jsou v něm zaznamenány výsledky před faq 1.3, a i kdyby ne, tabulky bude ovládat několik málo hráčů, co vlastní všechny expanze a packy.
Docela mi vyhovuje living tournament na fórum ffg, kde mi zbývá odehrát posledních pár questů. Hlavně v létě to pro mě byla velká motivace k vymýšlení stále lepších bodovacích mechanismů. Klidně bych byl pro zavést něco podobného i tady s tím rozdílem, že by vždy na daný turnaj byl nějak omezený card pool - aby se mohli chytit i začínající hráči.

31.12.2012 12:54:33

Přirozený vývoj
Myslím, že to že ubývá hráčů se dalo čekat. Okouzlení z této hry opadá. Nicméně, já kvůli lotru opustil ostatní lcgčka (přeci jen nejsem Lannister abych sral zlato :-) ). Teď jsem dostal k Vánocům HoN expanzi a skvělý. Chybí mi hobití rozšíření, který ale určitě koupím. Prostě tu hru miluju a neznám lepší .....

31.12.2012 15:58:49

had

to masonos
V otazce score logu s tebou jednoznacne souhlasim, ze je daleko objektivnejsi vysledek tri za sebou jdoucich her, nez jedno dobre skore, kdyz nahodou dobre padnou karty. Vzhledem k tomu, ze nevim jak to presne funguje na ffg living tournament, zkus sem hodit par zakladnich bodu -presny popis jak na to a zkusime si na nejakych zakladnich questech vyzkouset, kolik by nas do toho slo a zahrat si to v ramci cr. Jinak vsem krasny Novy rok.

31.12.2012 23:20:58

Co dál?
Hru jsem koupil o minulých vánocích. Líbil se mi kooperační koncept na zajímavé téma, protože jsem si říkal, že se mi do toho povede natáhnout i přítelkyni. Po doslova pár hrách jsme ale hru strčili do skříně a prakticky na ni celý rok společně nešáhli. Nakoupil jsem pak ještě pár AP prvního a druhého cyklu a hrál sólo. Ale to mne, vzhledem k očekávání hry "ve dvou", moc dlouho nebavilo a tak jsem přestal hrát i sám. Pročítám tu ale pravidelně diskuze a tohle "téma" mne nakoplo abych se vyjádřil, popřípadě našel řešení, nebo se nakonec rozhodl hry zbavit.
Pořád dumám nad tím, co na hře vlastně náš "nezájem" způsobilo. A teď mi to po pročtení tohoto a turnajového tématu asi došlo.
Nemáme moc volného času, takže nemůžeme hrát tak často, jak tu třeba uvádí Had (který je s padesáti hrami na quest dle mne extrémní případ). Prakticky se ke hře dostaneme třebas jen 10-20x za rok. Díky tomu tedy nemáme ani možnost tunit balíky.
Taky nás baví užívat si samotný příběh víc, než se hrabat v hromadách kartiček a vymýšlet jejich nejlepší kombinace.
Takže proč vlastně náš zájem o hru upadnul? Jednak kvůli deckbuildingu, jednak taky kvůli vysoké obtížnosti hry - přeci jen nás potěší víc, když společně questem projdeme (i třebas s odřenýma ušima), než když jsme třeba pětkrát po sobě semleti "náhodou".

Dost mne to celé mrzí - jednak kvůli původním očekáváním, jednak vynaloženým financím.

Přemýšlel jsem, jestli by šlo hru nějak upravit tak, aby byla vyšší šance úkoly dohrát, ale zase mi připadne hloupé z toho dělat jinou hru :-(.
Všiml jsem si, že FFG chystá vydávat "extra" těžké balíky. Škoda, že nevydává také nějaké "jednodušší" verze.
Jedinou možností, jak z tohoto zatím ven, co mne zatím napadlo, je asi hledání na netu již ověřených balíků a pak hraní s nimi. Přeci jen dobrý balík zvyšuje několikanásobně pravděpodobnost projítí úkolu.

Jaký názor na to máte vy? Má tato hra pro nás smysl, nemáme pořídit jinou a této se zbavit? Nebo ji nějak modifikovat?
Co byste poradili vy?

PS: Vše nejlepší do nového roku!

1.1.2013 20:33:07

Ulehčení
Ta hra opravdu není nejlehčí, zvlášť solo. Ve dvou se to dá a myslím, že pokud byste nehráli shadow karty, tak ve dvou bude váš poměr vítězství x prohry tak 3:1. A nehrát shadow karty je oficiální doporučené ulehčení.
A jestli si ji nechat? To záleží jak Vás téma Pána prstenů baví. Ta atmsféra je dost důležitá a ve spojení s tím, že je to pěkná rpg hra je to pro mě konkrétně hodně důležité.

1.1.2013 21:56:54

Co u mě?
Tak já jsem celý svůj komplet prodal Tarnowovi už z dlouhodobého přátelství za docela rozumnou cenu a věřím, že se kartičkám bude moct věnovat více než já. Hraji ještě poměrně aktivně i AGOT LCG takže na deckbuilding kolem Lotra už nezbýval čas a na hraní už vůbec ne. Málo kdy se stalo, že bych neměl kolem sebe nějakého hráče a musel si sednout k solové hře.
Forum sleduji pořád a jsem rád, že můžu občas poradit.

2.1.2013 09:50:20

U mne dobry... :)
Ja osobne sa velmi tesim na tento rok s Tolkienovskym LCG. Po odohrani prveho cyklu a prejdeni troch questov v baleni Khazad-dum par mesiacov dozadu nastava cas na dokupenie vsetkych AP druheho cyklu a samozrejme aj Hobita... Treti cyklus kupim uz asi ako komplet ked budu vydane vsetky AP...

Takze u mna, aj ked dhodobejsia pauza, tak neexistuje odsunut tetno herny skvost na druhu kolaj... pokial budu peniaze, budu v mojej zbierke aj dalsie rozsirenia... chybajuce AP a Hobit su na ceste a uz sa neviem dockat ako sa pustim do kvestovania...

7.1.2013 13:20:33

had
Ja osobne napriklad postupne dokupuju vsechny AP, jelikoz jsems e ke hre dostal pozde, ale to neznamena, ze hracska zakladna upadla.

Btw. 6.10. jsem nahraval fotky Hobita, abych se podelil s ostatnimi, ale porad cekaji na schvaleni :-S

7.1.2013 14:18:37

Kedrigern
Od 6.10? To je docela dlho, neboli zamietnuté? Skontroluj si to v profile pre istotu...

7.1.2013 14:34:30

miso
prave, ze je mam stale cekajici na schvaleni - psal jsem zpravu Diovi, ale nemam odpoved, tak nevim, jestli nemam neco s profilem... :-S Nicmene ostatni zpravy mi normalne chodi...

7.1.2013 20:37:50

Kedrigern
Myslím v profile v sekcii "moje obrázky" kde je uvedené, čo si kedy poslal, kedy to bolo schválené, alebo zamietnuté. O tom ti žiadna správa nepríde.

Edit: čo je, ale v tvojom prípade na prd je, že ak je to viac ako 30 dní, tak to tam už nezistíš. Ani či boli uploadnuté správne alebo zamietnuté....

7.1.2013 21:19:09 | Upraveno autorem (porovnej)

miso
v profilu, v obrazcich stale vidim ceka na schvaleni, nahrano 6.10.2012 a vcetne mych popisku...

EDIT: 30 dní se vztahuje jen na schválené a zamítnuté, ale ne na čekající, což je můj případ...

7.1.2013 22:40:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mozkožrout od 1kč
Mozkožrout od 1kč
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas