Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejlepší expanze/cyklus?

Ahoj,

mám další dotaz na tuto zajímavou hru:)

Jaké rozšíření považujete za nejlepší z hlediska:

1. Přidání zajímavých karet, které vám vylepší balíčky

2. Zábavnosti a zajímavosti příběhu

Je mi jasné, že to každý má jiné, ale stejně by mi zajímalo, zdali se hráči shodují na tom, že ta a ta expanze jsou slabší a ta a ta expanze zase lepší :)
19.6.2019 18:55:33

nejlepší expanze
Ahoj,¨

záleží co chce hrát (trpasliky, hobity, rohan, enty.. ). Co se týče příběhu a tak - rozhodně SAGA. Pokud máš rad film, knihu tak si to hodně užiješ - bohužel není moc k sehnání.

jinak doporučuji:
https://talesfromthecards.wordpress.com/2013/09/13/new-player-buying-guide/

vyborný navod co a jak.

19.6.2019 20:08:58

Lothar135
1) Jak už bylo řečeno, tam se to spíš odvíjí od toho co chceš hrát.
2) Sága, ale poskládat teď komplet saga rozšíření bude problém, nejsou moc dostupná, z běžných rozšíření mám nejradši asi The Grey Havens a navazující cyklus Dream-Chaser

19.6.2019 22:14:49

Lothar135
Těžko vybrat nejlepší, ale musím říci, že velice osvěžující jak z hlediska stavby balíčků, tak z hlediska mechanik, byl poslední cyklus - Wilds of Rhovanion + Ered Mithrin. Novému hráči bych doporučil asi tento cyklus.

20.6.2019 09:47:03

Lothar135
Přesně tak vem co je dostupné. Každá expanze je dobrá, ale ber co je dostupné. Protože sehnat ty co zrovna chceš může trvat i několik měsíců i rok

20.6.2019 21:21:00

Super
Díky za odpovědi,

moc mi pomohla zejména ta stránka s hodnocením všech expanzi, jen škoda, že není aktualizována, ale chybí tam naštěstí jen jeden cyklus.

Pro mě budou asi nejlepší ty sága expanze, jsem fanoušek Lotra a rád si zahraji hlavní příběh.

Teď se ještě budu muset naučit, jak stavět balíčky, abych vůbec mohl vyhrát :-)

21.6.2019 08:35:48

Blog a youtube kanál
https://temnyhvozd.wordpress.com/2015/01/23/ako-zlozit-svoj-prvy-hraci-balik-kariet/

21.6.2019 09:26:28

Saga Expanze
Saga expanze rozhodně nabízejí skvělé, v rámci hry skoro nejlepší dobrodružství, ale podle mne nejsou úplně ideální pro účely získání hracích karet pro stavbu balíčků. Jasně, přináší řadu silných unikátních karet, na druhou stranu při stavění balíčku jich obvykle využiješ jen pár a potřebuješ doplnit převážně kartami z "klasických" expanzí (kterých je logicky daleko více). Obvyklé doporučení bývá pořizovat si rozšíření tak, jak vycházely (byť nikoli nezbytně nutně všechny).

Za mne:
Silné karty přináší rozšíření Khazad Dum a navazující balíčky Watcher in the Water, Foundations of Stone a Shadow and Flame (zejm. pro velmi silný trpasličí archetyp a hrdiny Elrond + Glorfindel)
Oblíbená (nikoli nejlepší) dobrodružství (krom ságy) jsou Heirs of Numenor a navazující Against the Shadow cyklus.

21.6.2019 12:04:35

Vybíráme z Bazaru

Hra o trúny - cyklus Zlato a krev
Hra o trúny - cyklus Zlato a krev
Akt. cena: 7 €
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas