Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Khazad-dûm Deluxe Expansion

Moji obľúbení trpaslíci, neviem sa dočkať tohto rozšírenia a cyklu adventure packov.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2807
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2860
http://www.gametrademagazine.com/public/default.asp?t=1&m=1&c=58&s=591&ai=114117&ssd=
28.11.2011 20:12:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech
Asi tak nějak to bude, jednak si tím zaručují tvojí další koupi a jednak prodlužují trvanlivost. Jo, ale chtíč je chtíč :-)

8.2.2012 21:14:24

kdyby jen orli
ale rohanská jízda v úzkých tunelech to je teprv terno :-D

9.2.2012 06:09:00

Lumirius
Ake uzke tunely? Obrovske saly a siroke chodby mesta Trpasluj ;-)

9.2.2012 08:00:07

orli, koně, balrog
To je fakt, když se tam vejde Balrog...

9.2.2012 10:35:47

rohan
No nevim jestli by se to tem konim v tom podzemi libilo:-)

9.2.2012 11:24:29

A jak se líbí?
No a jak se vám líbí ty questy v Morii? Mi se moc líbí ta příběhovost provázaná s lokacema teda co se týče prvního scénáře. Další jsme ještě nehráli a z Balroga mám strach :-D

9.2.2012 11:28:01

KD
Dnes som si popozeral karty z tohto rozšírenia a veľmi sa mi páčia! Najradšej by som si ho hneď kúpil, ale ešte som nehral ani Journey to Rhosgobel a ďalšie AP, takže by len ležalo na polici :(.

Chcel by som si aspoň prečítať nejaké prvé dojmy, tak ak niekto už má a hrá, hoďte to sem :), nech si utíšim hlad.

Inak Balrog a.k.a. Nameless Fear je fakt neskutočná karta!

13.2.2012 11:39:30

Acedrac
já taky ještě nehrál Rhosgobel, protže se mi nechce předělávat deck kde budu mít ranged jednotky a léčení.

13.2.2012 11:58:00

Morie prolezlá...
Tak máme za sebou víkend strávený v Morii. Jeli jsme to ve složení Gimli, Glóin, Thalin – Bifur, Dwalin a Frodo. Žádní orli, žádní koně, žádný špičatý ucho... Docela jsem koukal jak trpajzlíci šlapou. První scénář na podruhý. Třetí scénář protože je nejlehčí, tak asi na popátý a nejtěžší na poprvé :), ze začátku to vypadalo, že to dáme v třetím kole - neuvěřitelné štěstí na encounter deck - první karta krumpáč, ten zabral Bifur s Unexpected Courage, k tomu ideální quest karta... Už už jsme jásali a viděli světlo na konci tunelu, když jsme otočili jedinou kartu, která to mohla zkazit - dej vrchní quest kartu na spodek quest decku... Nakonec jsme se z podzemí za cenu ztráty Gimliho a Thalina dostali. Skóre si nepamatuju.

13.2.2012 13:40:28

martennen
"Žádní orli, žádní koně, žádný špičatý ucho... " smichy jsem málem spadl ze židle :-D

13.2.2012 14:19:18

ad martennen
No zjavne sa máme na čo tešiť!

Inak pozerám, že hráš už prvý expansion a hru si ešte ani neohodnotil :).

13.2.2012 14:22:29 | Upraveno autorem (porovnej)

ohodnoceno
napraveno :)

13.2.2012 14:27:33

Hra s menej ako 3 hrdinami? S dvoma? S jedným?!
Ozrejmený mechanizmus "Secrecy", ktorý bude fungovať lepšie s menším počtom hrdinov resp. nižším počiatočným threatom.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3057

14.2.2012 06:53:52 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrak
No četl jsem to, ale zatím hlavně solo je problém pro mě vyhrát se třemi hrdiny, o nějakém snižování počtu i za cenu secresy zatím tedy neuvažuji :-)

14.2.2012 12:05:40

útěk z dol guldur
a což teprve tenhle scénář :), první, kdo ho projde s jedním hrdinou, dostane odměnu...
včera jsem ho zkoušel solo a během setupu chytil první Caught in a Web a na první výpravě druhou...

vůbec bylo veselo, předtím, ve dvou hráčích jsme šli na Anduinu
setup – Goblin Sniper, Misty Mountain Goblins, Hill Troll
1. quest fáze - Massing at the Night, Eastern Crows, Eastern Crows, Gladden Feilds, Wolf Rider, Necromancer's Pass, Hill Troll
no nezamíchali byste to?

14.2.2012 12:41:31

Martannen
A dali ste to? :-))

Já na solo regulérně uvažuju o 4 hrdinech. Hrál jsem taky včera 3x solo Anduinu a 3x jsem neudělal ani první část. První hru jsem měl během prvních 2 kol 2 hill trolly ve staging a nic čím bych sundal threat, aby na mě nešli. Druhou hru mi naskákaly silný lokace, takža ahoj na threat a třetí hru 2x vrány doprovázené druhým hill trolem a marsh hadem a opět ahoj.
To jsem hrál s novým balíčkem postaveným na trpaslících - no chance. Pokud na ruku nepřijdou ideální karty - nejlépe Gandalf, něco na snížení threatu + správce tak ahoj babi, už jsme došli.

14.2.2012 13:43:19

ad Sinuhet
O 2. queste mi hovor :). Zatiaľ som ho hral sólo 10x a 10x som dostal nehorázne na riť. Väčšinou nedám ani 1. stage! Furt mi chodia opačné encountery (napr. mám vyloženého Trackera idú potvory, keď mám naboostovaného defendera a attackera idú lokácie) a zásadne mi najprv príde The East Bight (1 threat, 6 progress), do ktorého musím cestovať a ďalšie kolo The Brown Lands (5 threat, 1 progress), do ktorého nemôžem cestovať a samozrejme nemám čím pridať ani ten jeden posraný progress token na odstránenie (táto situácia mi nastala už asi 5x)!

Minule som mal už 12 progress tokenov na 2. stagi. Ale treachery karta The Necromancer's Reach mi zabila Éowyn a Northern Trackera, vrany nabrali encounter karty s potvorami a za 2 kolá som skončil na threat. No proste paráda :). A Hill Troll v setupe nasledovaný druhým Trollom v 1. kole je klasika :).

14.2.2012 14:07:47 | Upraveno autorem (porovnej)

level
Já považuju Anduinu za úplně nejtěžší. Nevím, koho napadlo dát ji level jenom „4“. I ten Osgiliath je proti tomu procházka elfí zahrádkou... Musím říct, že Murphyho zákony tady fungují naprosto spolehlivě, vždy když na mě jdou dva útoky a mám jen jednoho defendra, tak vždycky ten poslední nebráněnej útok chytne shadow kartu +3 do útoku a pápá hrdino!

14.2.2012 14:44:07

ace + mart
hehe vidím, že to všude funguje stejně .... prostě platí co se může stát, to se stane ...

"The East Bight (1 threat, 6 progress), do ktorého musím cestovať a ďalšie kolo The Brown Lands (5 threat, 1 progress)" - tohle je nádherný kombo, to se FFG opravdu povedlo, škoda že je proti hráčům :-))

14.2.2012 17:33:02

Flight from Moria
Dnes jsem zkoušel projít jediný quest z Khazad Dumu, který mám obalený a hned dvakrát za sebou jsem s balíkem trpaslíků (Gimli, Bifur, Dain) zvítězil. Poprvé jsem měl obrovské štěstí na karty (krumpáč jako první encounter a tři Gandalfové se sneakem na ruce) - bylo z toho hladké vítězství. Podruhé to už byl boj, ale nakonec to klaplo o kolo. Docela zajímavý quest, v němž hodně rozhoduje náhoda. Každopádně nabízí časté a zajímavé momenty vyžadující zásadní rozhodnutí. Sedmička je nejvyšší hodnota questu, kterou jsem zatím pokořil. Ale subjektivně mi tento quest přijde jednodušší než například Dol Guldur.

Edit: Tak i Dol Guldur napodruhé padl. Rozhodně více adrenalinová jízda než Flight from Moria.

26.2.2012 21:53:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
a to jsi hral solo?

26.4.2012 14:12:05

raia
Jojo, ten trpasličí balíček je docela silný. chce to levné zelené trpaslíky. Dain je potom hrozně efektivní. Ale tam záleží hrozně na tom, co ti přijde jako první tři karty na guarded karty.

26.4.2012 14:23:47

2. quest
To si dělají srandu. Tohle, že je obtížnost 3? Pro mě to je zatím nejtěžší quest co jsem hrál. Hraju to už po třetí a pokaždé jsem to v půlce vzdal se staging area plnou orků a goblinů, kterých je v balíčku hafo a pokud nepříjou př questování, tak příjdou přes shadow. K tomu se přidá Troll a nějaká těžká lokace a nemám šanci pořádně questovat a blokovat všechny ty šmejdy. Tohle je teda otřesný quest.

No nakonec jsem to dal za 142 s mrtvým Bilbem...:(

15.6.2012 17:11:19 | Upraveno autorem (porovnej)

2.quest, detto
Tak musim absolutne suhlasit s Beholderom, vrhol som sa na Khazad dum questy a nechapem akym sposobom prisli k cislam obtiaznosti jednotlivych questov. Into the Pit (obtiaznost 5) som dal s odretymi usami horko tazko po niekolkych pokusoch a neustaleom laborovani s balickom a hrdinami... potom som sa s radostou vrhol na druhy quest - The Seventh Level, ktory mal byt pohodovou zalezitostou pri obtiaznosti 3. Hej prvy pokus vysiel lahko, ale mal som obrovske stastie na karty, dalsie 3 pokusy boli bez najmensej sance na uspech, ked sa zacali na mna valit hordy orkov a k tomu neprijmne lokacie a shadow karty...

A este dolezita poznamka, balicek mam podla mna velmi silny, hlavne v porovnani s tymi, ktore som mal pri pouziti len Core setu a prvej serie 6 rozsireni, teraz hram aj s kartami s Khazad dum + 3 rozsirenia druhej serie...

Mozno pri solo hre su tieto kvesty vyrazne narocnejsie ako pri dvoch hracoch, a neviem si predstavit ako sa potom bude dat prejst Flight from Moria pri obtiaznosti 7...

Hlavne je aby to nepreslo do frustracie a stale zostal dobry pocit z hry...

17.9.2012 11:31:26

had

Moria
Morie je absolutne nejlehci z techto tri, ikdyz ma kupodivu nejvyssi obtiznost.

17.9.2012 13:52:01

Vybíráme z Bazaru

Lorenzo Il Magnifico
Lorenzo Il Magnifico
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas