Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hraní v Angličtině

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl když hrajete v češtině anebo v angličtině. Jak hodně potřebujete znát angličtinu? Postačil bych si třeba jenom s internetovým překladačem?
6.1.2015 18:56:29

anglictina
anglictina neni slozita, vesmes se na kartach opakuji stejna slova v ruznych kombinacich. Nejjednodussi bude, kdyz se podivas vedle do galerie a posoudis sam, jak jsi na tom :) Kazdopadne predstava notasu s otevrenym translatorem vedle staging area a rucni prepisovani kazde karty by me teda opravdu nelakala :)

6.1.2015 20:18:21

v poho
s anglinou je to uplne v pohode

6.1.2015 21:30:23

moje úrověň
Jak se tak dívám tak bych něco přeložil a něco koukl do překladatele spíš by mě trápilo kdybych to měl hrát s někým kdo neumí vůbec anglicky

7.1.2015 17:41:21

Angličtina
Ze začátku to pro neangličtináře být problém může (i když jak píšou ostatní, je to několik opakujících se slov v různých kombinacích), ale při častém hraní se to zautomatizuje a člověk si vybaví funkci karty jen podle obrázku. Takže asi záleží, jak moc často se střídají scénáře a obměňuje složení hráčských balíků.

7.1.2015 18:01:04

angličtina
Stačí bohatě jeden, kdo angličtinu ovládá. Jak říkají ostatní, na hráčských kartách se opakují podobné věci, a navíc není problém s kartou poradit, nehrajete proti sobě a můžeš vědět, co má na ruce. Zrovna tak karty z encounter balíku přeloží zase jeden, kdo ovládá. A jak říká Miar, záleží na frekvenci hraní, ale ono to brzo přejde do krve a rozliší se karty podle obrázku. Hrajeme to s malým, který ještě vůbec nečte a většinu karet, co používá, opravdu podle obrázku pozná a použije správně. Pokud je jeden angličtinář, nebál bych se toho...

7.1.2015 20:21:59

Pokud máš aspoň základní znalosti Aj, nebudeš mít problém. Je to hlavně o slovní zásobě, která velmi rychle přejde do krve. Nehledě na to, že uděláš něco pro svou jazykovou vybavenost ;) O české verzi bych navíc neuvažoval jen kvůli tomu, jak zoufale pomalu Blackfire vydává českou verzi...

11.1.2015 11:56:56

Blackfire
No, nějak tak si to říkám. Kvůli tomu nad CZ moc nepřemýšlím. Ale jen jestli to bude vypadat pěkně(část karet Cz a další AJ to je trochu divné ne?

12.1.2015 21:53:36

Vydávání v CZ
Podle toho co se píše se má vydávání u Blackfire rozjet. Jinak českou verzi jsem zvolil kvůli ceně, která je povětšinou o 100kč menší než u ANG verze (stovka není taková pálka, ale jen na prvním cyklu a základní sadě je to 700kč a to se mi moc nechce). Jinak se taky rozmýšlím nad koupí setů v ANG, i když mám ZS v češtině, je to tím, že se Print od Diemand nebude překládat :( .

14.1.2015 17:24:06

Print of...
Co se nebude překládat?

15.1.2015 20:42:10

print of
Řekl bych že myslí "print on demand" - "tisk na žádost" omezené série.
Jinak já se ani nerozmýšlel, hraj e složitá dost a koupil jsem si anglickou verzi. Ani ne tak kvůli tomu že se ne všechno překládá a občas jde špatně sehnat česká verze k nějakému rozšíření, ale i proto že překlady pravidělně obsahují nepřesnosti(z důvodu překladu) nebo chyby navíc k tomu co tam dodá vydavatel v originále.

Co se angličtiny týká, je myslím nejlepší pro hráče kteří se zajímají o deskové hry, se slovíčka z karet naučit, není jich tak moc, opravdu když znáte slovník u jedné hry, tak u druhé hry je to to samé plus třeba několik málo slovíček navíc. Vzděláváte přitom sebe a navíc vás (a vaše přátele) příště nemusí trápit když hra(nebo její rozšíření) nevyjde česky vůbec.

16.1.2015 13:32:59

angličtina x čeština
Já angličtinu ovládám docela dobře a i přesto si hru kupuju v češtině. Má to kouzlo v tom, že dělám balíčky z aktuálních karet + předešlých a s mini faituju proti aktuálnímu scénáři. Pokud bych měl hrát hru v angličtině, tak by mě to lákalo koupit si všechny karty a už bych se neměl na co těšit (nové scénáře teď budou vycházet po dvou měsících). Hru v angličtině si budu kupovat až nebude jiná možnosti - čili BOHUŽEL aktuálně
Mage Knight Board Game: The Lost Legion a
Robinson Crusoe

19.1.2015 08:19:05

celyl
Ano nějak takhle si to představuju. Kdybych hrál v angličtině tak by mě nutilo koupit všechny takto jsem v ,,obraze'' protože jich není moc takže nejsem pozadu (víte jak to myslím) jsem prostě aktuální a mám ty nejnovější co vyšly česky (skoro) prý by teď blackfire mělo více na cz verzi zabrat je to pravda? že budou vycházet častěji?

15.2.2015 10:59:14

Vybíráme z Bazaru

Amun-Re
Amun-Re
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas