Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dokupování rozšíření

Ahoj, je to asi jen můj osobní názor, ale tak nějak jsem uvažoval jakou bych měl motivaci si dokupovat Adventure packy? Nějak mi nesedí tady ten systém LCG s tím, že je hra kooperativní. Dokážu si představit že kdyby se jednalo o hru kdy hrají hráči proti sobě, tak si budu dokupovat nové balíčky a nové karty, abych si mohl sestavit lepší deck a potom protihráče porazit. Ale tím že vždycky budu hrát s někým společně mi nepřijde tak silná motivace pro to, abych si dokoupil nějaké nové karty. Jedině kvůli těm novým scénářům.
Druhá věc je - nevíte jestli neexistuje nějaká úprava pravidel, kdy mužou hrát hráči proti sobě, nebo alespoň nějak soupeřit.
A nebo nějaká podobná hra, nejlépe z fantasy prostředí (ne nutně LCG) kdy hráči hrají proti sobě. Nejlépe v češtině a s podobným mechanismem.
16.3.2014 22:13:34

Rozšíření...
A tebe neláká sestavit si mocnou armádu Gondoru pod vedením Knížete Imrahila, Boromira, či Faramira? Nebo objevování nových komb a strategií?
Pokud vím, pořádná "vs." úprava zatím neexistuje.
Určitě mraky. Z hlavy mně napadá třeba MiniMonFa :-)

16.3.2014 22:21:02

podobna vs hra
Kompetitivni fantasy s celkem podobnym systemem mi prijde a game of thrones lcg. Hra je sice v anglictine ale uz se da na netu najit cz preklad. Navic se brzy naucis tech par opakujicich se vyrazu.

17.3.2014 07:12:42 | Upraveno autorem (porovnej)

rozšíření, jiná hra
1) Záleží, nakolik tu hru máš jako hlavní a oblíbenou. Pokud stačí čas od času zahrát, oprášit známej scénář apod., moc rozšíření potřeba není. Každej cyklus ale vyhodí nějaký nový téma nebo rozvine starší (pro mě aktuálně v Heir of... neuvěřitelně zábavný Rangeři). Nicméně hlavní motivací podle mě jsou scénáře. osobně mě daleko více zajímají encounter karty a scénář, než to, co dostanu jako hráč...

2) Potvrdím minulej příspěvek - Game of thrones - výborná hra, ale podle mě děsně náročná, aby se do ní člověk dostal z hlediska toho, kolik karet je venku a jak jsou distribuovaný. Poslední dobou jsem si trochu procházel pravidla a karty Call of Cthulhu LCG a zajímavá je taky. Její nevýhodou je to, že ji nejspíš takřka nikdo nehraje. Naopak mi přijde, že narozdíl od trůnů dává mnohem víc možností a plnohodnotných her už z core setu a nepotřebuje tolik rozšíření, aby její zábavnost strmě rostla. Jinak obě jsou v angličtině.

3) Kompetitvnost Pána prstenů. Určitě nějaký mod na hraní proti sobě je, podívej se na stránky Fantasyflightgames. Je to ale o tom, že dva hráči / týmy - hrají zároveň proti stejnému scénáři, ale nejspíš tam je hledisko kdo rychleji / hladčeji projde. Nedávno byla na cardgamedb.com i nějaká reportáž z turnaje. Nevím, nikdy jsem se po téhle možnosti o Pána prstenů nepídil, nepřijde mi vůbec zajímavá, ale třeba by ti to pomohlo.

17.3.2014 07:34:29

@ Foret
Ono keď si z herného hľadiska porovnáš core set (základ) trebárs len s prvým cyklom (core set + prvých 6 packov), tak je to obrovský rozdiel. Core set Ťa fakt len zoznámi so základnými mechanikami, možnosti deckbuildingu sú dosť obmedzené.

Navyše je core set koncipovaný lišiacky - druhý scenár vyhráš s coresetovými kartami pomerne ťažko, tretí ani náhodou. Takto Ťa nalákajú na dokupovanie balíčkov a už si v ich sieti :D. Ale leží a hojdá sa v nej nádherne. Určite odporúčam aspoň prvý cyklus komplet a máš "vystaráno" na dlhú dobu, ak nerád striedaš scenáre.
--
Ak hľadáš fantasy na PvP, tak sa popozeraj na Warhammer: Invasion LCG :).

17.3.2014 11:18:59 | Upraveno autorem (porovnej)

warhammer: invasion LCG
do tohto by som už nešiel, jednak je ukončene vydavanie packov, aj ked ich maš na vyber dosť, a jednak to hrava velmi malo hračov, ak vobec niekto, navyše FFG chystajú novú LCG warhammer 40k, to by som si už radšej počkal :)

17.3.2014 11:58:01

foret
Mě napadl Android Netrunner

17.3.2014 12:33:18

Android net runner
za mě nebrat :-).
pokud si chces jen tak zahrat tak si muzes proxnout:
Doomtrooper
World of warcraft tcg

případně i zmíměné hry.

LCG formát je dobrý v tom že máš komplet cardpool, ale spoustu karet nevyuzijes a pak jsou to mrtvé karty a peníze akorat v ... . Pokud chceš hrát turnajově tak tam tě s proxama nepustí, tedy pokud již hra není mrtva :-).

17.3.2014 12:56:52

foret
ak si chcel len tak cassual zahrať, tak celkovo LCG format neni vhodný....

napadol ma ešte runage, fantasy ako vyšité, kartovka, dokonca su tu tušim aj prelepky na cz

17.3.2014 13:18:25

matko
Já bych v případě LCG skoro bral v tuhle chvíli jako výhodu, že je hra uzavřená, protože možností dává i tak tuny a pokud by to člověka chytlo a chtěl do toho nastoupit, tak v nějaké době postupně stáhne handicap toho, že mu nějaké karty chybí, na ostatní. Pokud hra "žije" dál, tak ten balvan hrneš pořád před sebou. Samo neplatí pro Pána prstenů, protože tam nesoutěžíš s ostatními a hraješ to, co potřebuješ a chceš.

Takže z hlediska hry jako takové - nejlepší Game of thrones
Z hlediska velikosti cardpoolu - nejlepší Warhammer, protože už neporoste, ale je hodně obsáhlý
Z hlediska hodně muziky za málo peněz - nehrál jsem, ale velmi sympaticky na mě působí Call of Cthulhu. Pár Asylum packů a sestavíš opravdu desítky různorodých balíčků.

To už ale dost odbíhám od hlavního tématu - LotR

17.3.2014 13:54:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Nutnost dodržovat pořadí adv. packů?
Rád bych koupil CZ rozšíření z řady Shadows of Mirkwood. To je rozděleno na šest packů. Bohužel první dva nejsou moc k sehnání. Lze koupit třeba třetí, nebo čtvrtý pack, aby to bylo hratelné? Nebo se musí dokupovat postupně?

13.8.2014 14:04:00

@ postupnosť
Vôbec to nie je nutné. Oni síce príbehovo nadväzujú, ale nevadí ak si to potom zahráš od začiatku, keď budú zas skladom, hrateľnosti to neublíži. Pre poriadny deckbuilding je aj tak viac-menej nutný celý cyklus (kvôli songom a pod). Takže objednávaj, kým sú skladom aspoň tie novšie packy :).

13.8.2014 14:19:55 | Upraveno autorem (porovnej)

The Lost Realm
Ohlásené už štvrté veľké rozšírenie: The Lost Realm

19.8.2014 13:18:04

Sifonides
Ani nepřipomínej, to zase bude průvan v peněžence. Letos ještě 4 AP z aktuálního cyklu, Road Darkens z cyklu Saga, rozšíření z Genconu (Old Forrest??), a už avizují Lost Realm s rangerama a v diskuzích na FFG jsou obrázky z pátého Saga expansion se Sarumanem v roli oškliváka :)

19.8.2014 19:24:03 | Upraveno autorem (porovnej)

obtiažnosť
Prosím Vás viete mi napísať, kde by som mohol zistiť obtiažnosť jednotlivých questov? Ide mi hlavne o české adventure packy a potom Khazad Dum. Len by som chcel vedieť ake sú obtiažnosti questov, aby som vedel či budú aj lahšie questy. Z AP mám zatiaľ prvé tri, Hon na Gluma bol v pohode to sa dá splniť, ako tak:) ale ďalšie dve sú už ťažšie a chcel by som vedieť aj ako sú na tom ostatné questy, na nete som nič také nenašiel, ani tu na fóre a snáď nevadí že to píšem to tohto vlákna.

Ďakujem.

3.9.2014 11:29:04

@ obtiažnosť
Čísla, ktoré oficiálne udáva FFG, sú tu: http://boardgamegeek.com/boardgame/77423/lord-rings-card-game

Ale tieto sú dosť diskutabilné (najviac asi č. 4 pri Journey down the Anduin), preto odporúčam tento článok a autorove zhodnotenie obtiažnosti: http://talesfromthecards.wordpress.com/2013/09/16/lotr-rants-difficulty-rating/
--

Čo as týka prvého cyklu, tak Hon na Gluma sa dá, dá sa aj Carrock, len treba hrať pomaly a do druhej časti scenára ísť s armádou spojencov a Rhosgobel je riadne svinský, tam treba hádam najviac špecializovaný balíček na rušenie efektov Pri odhalení a liečiace karty, tzn. modro-zelený balík.

ďalšie dva scenáre v poradí Kopce Emyn Muil a Mŕtve močály sú pohodovky a ako býva zvykom tak zakončenie cyklu býva drastické - Návrat do Temnohvozdu je brutálny scenár, hlavne v sólo hre (kde odporúčam takúto úpravu: http://www.deskozrout.cz/topic/3789-uprava-questu-navrat-do-temneho-hvozdu-pre-solo-hru/).

--
Scenáre Khazad-Dum sú obtiažnosťou priemerné, ale hral som ich zatiaľ len s trpaslíkmi, takže mi nerobili väčšie ťažkosti. Pre porovnanie cyklov ešte odporúčam tento článok: http://www.deskozrout.cz/topic/1332-hodnoceni-prvniho-a-druheho-cyklu/#entry54721

3.9.2014 11:47:25 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Ďakujem za info. Boardgamegeek som čekoval, ale nevšimol som si uplne dole DL:) takže díky:) a čítal som aj príspevky:)
a podľa hodnotenia autora skúsim asi posledný quest z core setu, ten som ani neskúšal keď Journey Down the Anduin malo obtiažnosť 4 a nebolo to moc lahké, a Escape from Dol Guldur malo až 7, takže to skúsim keď podľa autora je Anduina 8 dl a Dol Guldur len 7:) takže Ďakujem

A ešte jedna vec na boardgeeku som pozeral lotra, chcel som vedieť ako pôvodne po anglicky vychádzala hra a chápem to správne?:
1. core set
2. 6 adventure packov - Shadows of Mirkwood
3. Khazad-dûm
4. 6 adventure packov - Dwarrowdelf
5.... vždy postupne ďalšie deluxe rozšírenie tak ako to je číslované na boardgamegeek? a potom vždy po ňom 6 AP?
a potom nakoniec vyšli saga expansions? a niekedy medzi tým nightmare?

Ďakujem.

3.9.2014 13:42:10

posloupnost a obtížnost
Ohledně obtížnosti, podle toho se asi opravdu moc řídit nedá. Třeba v Khazad Dumu je to úplně obráceně - osobně mi Into the Pit (5) i Flight from Moria (7) přijdou relativně v pohodě a nejtěžší se mi zdá prostřední Seventh level (3). Jinak jak píšeš ohledně Escape from Dol guldur z core setu, obtížnost může mít jakou chce, ale v solo hře je podle mě nehratelný (s tím začátkem se toho opravdu moc udělat nedá). Ve dvou hráčích už naopak to je mnohem snazší.

Posloupnost zhruba jak píšeš ve smyslu deluxe a sada šesti AP:
Core + Shadows of Mirkwood
Khazad + Dwarrowdwell
Heir of Numenor + Against the shadow
Voice of Isengard + Ringmaker (vychází)

Saga expanze nevyšly po nich, ale vycházely v průběhu, Hobbiti pokud si vybavuju zhruba v období Khazad a pak konce Dwarrowdwell, Black riders zhruba ke konci Against the shadow a další budou teprve následovat. Podobně Print on demand scénáře.

S nějakým zpožděním pak šly Nightmare decky,

3.9.2014 14:08:05

postupnosť
Postupnosť máš zhruba aj tu v základných informáciách O hře: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/
Nightmare decky vychádzajú postupne, dalo by sa to zistiť podľa ohlásení na webe FFG.

3.9.2014 15:16:58

Obtiažnosť
Ono ak by tie stupne obtiažnosti uvádzané výrobcom chceli byť naozaj smerodajné, tak by museli byť dva ku každému scenáru. Jeden údaj pre sólo hru a jeden pre hru dvoch hráčov. Najmarkantnejšie je to vidieť práve pri Úteku z DolGuldur, ako spomína Libor, kde by obtiažnosť pre sólo musela byť objektívne 10, alebo koľko je maximum. A to nie je jediný scenár, kde rozdiel medzi sólo hrou a hrou dvoch hráčov je taký, že jeho obtiažnosť proste nie je možné zhrnúť do jednej číslice.
Ináč poradie, ako hra vychádzala v ANJ je myslím správne aj to, ktoré je uvedené tu v popise hry ("O hře").

3.9.2014 15:31:17

Ďakujem
Ďakujem všetkým.

A hrávame vždy dvaja hráči. Tak skúsime aj "ťažšie" scenáre.
A teoreticky keby som mal core set + 6 ap k nemu a potom Khazad + 6 ap k nemu, (mali by byť všetky po česky - postupne, uvidíme kedy víde posledné ap po česky) tak to by sa dali urobiť už v pohode silné hráčske decky a nemal by byť problém vždy poskladať dobrý deck aby sa dal prejsť každý scenár nie? Už bude proste tých kariet dosť s tými rozšíreniami, bude to dosť rozdiel mať len core set nie? (zatiaľ mám len core set a prvé 3 ap k nemu)

Ďakujem.

3.9.2014 16:04:54

@ Nawg
Aj s kompletným prvým cyklom už poskladáš dobré balíky (Rohan, trpaslíci, orly) a rozdiel oproti core setu je obrovský. Samozrejme čím viac cyklov, tým viac možností.

3.9.2014 16:10:02 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Ok, ďakujem za info.

4.9.2014 09:49:52

Střetnutí
Zdravím všechny
Mám jeden zásadní dotaz, který se týká fáze střetnutí. Je tomu chvíle, co jsem si hru zakoupil a tak se snažím vše řádně pochopit, ale tady tápu. Když jsem ve fázi střetnutí a mám pouze jednoho nepřítele (který má ohrožení větší než já na počítadle) a dvě lokace, jak to řeším? Úplně vynechám boj, přejdu do bodu obnovení, přidám si bod na svém počítadle ohrožení a vše dělám od počáteční fáze?

Díky všem za reakce a pomoc

23.8.2019 13:01:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Dočekal Jan
Tohle není zrovna ideální vlákno na takový dotaz...
Jinak ve fázi střetnutí se můžeš dobrovolně střetnout s nepřítelem, který má vyšší hodnotu ohrožení než je tvoje a nechat ho pak zaútočit a poté zaútočit na něj.

23.8.2019 13:41:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hadrianův Val
Hadrianův Val
Akt. cena: 343 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas