Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Conflict at the Carrock

A máme tu další balíček, jen tak dál, je potřeba dohnat ten půlrok čekání :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2536
10.8.2011 23:59:39

Zvolnit by mohli
nemusí zas tak sprintovat :-)

11.8.2011 07:45:40

Lumirius
Vždyť nesprintují ;-), pouze vydávají balíčky v intervalu jako u jiných LCG.
Je fakt, že si dokážu představit vydávání, ne každý měsíc, ale každý druhý měsíc a to u všech LCG.

11.8.2011 07:48:01

Deth
přesně, to by pak bylo 1x za 4 měsíce nebo kolik těch LCG je a nezapomenout co jeden cyklus to jedno větší rozšíření.

11.8.2011 08:27:21

gev

Dostupnost
Zdalo se mi to, ze uz u nas byl tenhle balicek v prodeji, nebo to ma teprve prijit?

8.9.2011 18:23:56

solo - skore 269 :D
Pekné ne? Hrál jsem to 24 kol a jediní kdo v mém decku bojovali byli nový Aragorn, nový Glorfindel (u obou základní síla 3, žádné attachmenty na sílu) a 3x Gandalf :).

Blokoval Frodo, posílený Dunedain Marky, Fast Hitchy, unexpected courage a Burning Brand :). Grimbeorn byl ke konci hry vyhozen přes shadow, takže nepomohl.

Díky nízkému threatu (Aragorn) jsem si bral postupně Troly po jednom :)

11.8.2012 12:55:18

Hraní
Tak dnes tři nezdařené pokusy.
Jeden z nich jsem popsal do Hraní: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/hrani/21261/

8.10.2012 23:57:49

raia
Je to docela výsměch quest - zahrál jsem jednou a asi 2x jeho vytuněnou verzi z Hobita :-). Nicméně obě mě nekompromisně drtí - zvlᚍ když ti ještě přijde další Hill Troll u Carrocku :-). To jsem si myslel, že je Anduina složitá na Solo...

9.10.2012 09:31:33

had

trolove
Vcera jsem uz dal troly i v Hobitovi. Princip hrani je uplne stejny jako v Carrocku. Zezacatku vybudovat armadu a drzet nizko threat. Takze se to hraje relativne na dost kol a pak az uznas za vhodne pustis troly do hry.

9.10.2012 12:51:42

had
No bohužel mi nepřišly karty v Carrocku (Leadership + Spirit), takže jsem měl problém se snížením threatu.

U Hobita mám tématický deck Tactics + Lore a tam je problém držet nízký threat :-) - nechce se mi přeskládávat balík, který mám do normálního LOTRA a brát z něj karty...

9.10.2012 13:23:43

had

k
No pokud nepreskladas, tak to asi nedas. Zelena je nutna na dostatek karet, modra na threat. Ted v Hobitovi hraju nove tri trpose a k tomu cerveny song - nutne na sekery, erebor mastra apod., abys byl schopen jednim charakterem domlatit trola.
Tyhle dva questy jsou specificke krom toho, ze je hrajes na dost kol a tim delsi dobu, tak take tim, ze musis mit velky stul, aby se tam vylozene karty vesly. :)

9.10.2012 14:14:56 | Upraveno autorem (porovnej)

had
No to je mi vicemene jasne, ale zase se mi nechce drbat do baliku, se kterym se pokousim na Carrock a ktery zdolal Anduinu :-).

Každopádně se v Hobitovi snažím o ttematický balík, tak nevím, jestli hrát zrovna Galadhrims greeting... Co hraješ na threat reduction? Btw. hraješ tam nového nebo starého Gandalfa?

9.10.2012 14:21:19

had

k
Gandalfy nove dva, stareho jednou. Threat sel dolu prekvapive dobre Norim a samozrejme Gandalfem.
Jinak ale jsou tyto questy tak specificke, ze se hraji uplne jinak nez Anduina.

9.10.2012 14:29:42 | Upraveno autorem (porovnej)

had

tem. balik
Jinak k tomu baliku - mam to postavene taky tak nejak tematicky - alici a hrdinove trposi + Gandalf. Ale treba ten Greetings tam mam taky, i Steward - ostatne i v pravidlech k Hobitovi tyto karty maji v ukazkovych baliccich.

9.10.2012 16:53:40

had
O rozdílnosti questů není řeč - to je jasné. Je mi i jasné, že musíš držet Threat nízko a zároveň se snažit během porvní fáze vyházet toho co nejvíc na stůl... Ale je to drsné, o tom žádná ;-)

10.10.2012 13:21:32

Hotovo
Uff, tak Carrock konečně za mnou. 176 bodů, konečný thread 5 :-) , celkem 18 kol. Mohl jsem asi zkusit zaútočit dřív :-)

Karty které jsem si "povolil": Core + Hunt + Carrock.

Hrdinové: Bilbo + Gimli + Eleanor , balík čtyřbarevný (zelené a fialové songy ).

12.10.2012 00:08:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad Hotovo.
Mám ještě pár dotazů:
1. V případě, že použiji Sneak attack na Gandalfa, spustí se u něj i jeho efekt?

2. Dám-li na modrého hrdinu třeba zelený song a pak i Steward of Gondor, mohu pomocí Stewarda sbírat i zelené zdroje?

12.10.2012 07:54:39

raia
ad 1.) Samozřejmě :-D

ad. 2) Zdroje nemají svou barvu, každý žetonek má takovou barvu sféry jakou má hrdina na své kartě popř. attachmentech.

12.10.2012 08:50:38

2 Lumirius
Počky, chceš mi říct, že nezáleží na tom jak se daný zdroj dostane do hry, ale na tom na jakém hrdinovi leží?
Tedy pokud mám modrou Eleanor + zelený song, dám ji Stewarda, tak během hry shromažďuji zdroje a až je budu chtít spotřebovat, určím si pod jakou barvou půjdou?

Ještě jinak řešeno: může být vícebarevný zdroj (žetonek) ?

12.10.2012 10:16:57 | Upraveno autorem (porovnej)

ad raia
No ak máš napr. Eleanor + zelený song, tak jej zdroje môžeš používať na platenie modrých a zelených kariet.

12.10.2012 10:52:50

had

Timing akci u hadanek
Sorry, presunuto do Pravidel.

12.10.2012 20:07:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdar vítězství
Tak se konečně zadařili - skore 244 za 26 kol. Bral jsem si je hezky po jednom, na výpraavě byli Aragorn, Dunhere a Eowyn.

Dnes hráno po ruhé a po mé fatální chybě (neuvědomil jsem si, že když mě engagenou všichni, tak si zvýším threat o 15 - byl tam ještě Hill Trol). Takže mě dojeli na threat. Navíc jsem zapomněl započíst aktivní Carrock. Nicméně bych je umlátil s pomocí Gimbeorna a vyložené rohanské a Gondorské armády ;-).

18.10.2012 23:17:00

Karta Grimbeorn the Old
Potřebuji poradit s touto kartou. Během jednoho kola, lze na něj dát jen jeden žeton zdroje? Tzn. musím ho "krmit" osm kol, než se ke mě připojí? Nebo můžu za jedno kolo dát i více žetonu?

21.12.2012 17:28:31

Tarnow
Action, nieje pri nej napisane once per turn, takze mozes dat naraz aj viac :)

21.12.2012 18:02:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Na prvy pokus
No tak vcera sa mi podarilo tento quest zdolat na prvy pokus. To som pravdupovediac vobec necakal. Skore sice asi nic moc ale dlho som otalal s utocenim.

Deck - cisto zeleny
Hrdinovia: Aragorn (zeleny), Beravor, Denethor
Skore: 230 (20 kol + 34 threat - 4 victory za Hill Trolla)

V podstate to islo vsetko ako po masle. Celu hru som pomocou Denethora, Henemarth Riversonga a Rumour from the Earth kontroloval aka dalsia karta pride z encounter decku, takze som nebol nikdy zaskoceny co na mne vybehne. Takze som si mohol presne vypocitat, ktore postavy maju ist questovat aby som nahodou nepresvihol priskoro 7 tokenov na prvom queste a trolovia by ma zaskocili. V podstate som mal aj stastia lebo okrem hill trolla + nejakych adderov chodili iba same lokacie a z toho sa mi tam zacala po case tocit Banks of Anduin. Takze pred finalnym bojom som mal vytahany cely deck threat 30 (znizil Aragarn pred bojom) + 2xGandalf na ruke + 3x snare + vela vylozenych ally kariet + Grimbeorn (toho som ziskal pomocou Song of Kings). Trolovia padali po jednom kazde kolo ako nic, co ma neskor mrzelo lebo som to mohol skusit aj o par kol skor.

Kazdopadne, tento deck musim vyskusat aj na ine questy, pretoze moznost vediet co pride z encounter decku sa zdala byt ako totalne ulahcenie.


8.1.2013 08:13:29

Lokace The Carrock
Ahoj, jak si vykládáte efekt lokace The Carrock (Immune to player card effects.)? Jde mi o to, zda na ní nemohu hrát karty událostí a doplňků, nebo zda to platí i pro efekty karet spojenců, konkrétně pak Stopař ze severu (45. Northern Tracker), který při putování přidává 1 žeton postupu na každou lokaci v oblasti odhalení (Response: After Northern Tracker commits to a quest, place 1 progress token on each location in the staging area.), tzn. v určité fázi právě i na zmiňovaný Carrock.

P.S. Ano, mohl bych to dát do vlákna "pravidel", ale tohle je natolik specifické, že jsem to nechal tady.

Díky

24.1.2013 09:27:56

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice (nová ve folii)
Zákon ulice (nová ve folii)
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas