Paláce Carrary

xxxxxxxxoo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Paláce Carrary - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Michael Kiesling
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaká je? Stojí za to pro rozšíření větší sbírky euroher? Odlišuje se? Má atmosféru? Díky.

 

 

16.10.2022 23:05:27

Tiež by ma zaujímal nejaký názor na túto hru.

20.10.2022 20:56:41

Tak v prvom rade si treba uvedomiť, že aj keď sa to tvári ako veľká novinka, tak je to v podstate len reedícia hry, ktorá už má 10 rokov.

Takže treba rátať s tým, že ten dizajn je trošku oldschoolovejší v porovnaní s novšími eurohrami, na druhú stranu ale Michael Kiesling je jeden z mojich obľúbených dizajnérov (o.i. napríklad všetky Azuly, Tikal séria atď.), a je dostatočne skúsený na to, aby to dokázal celé odladiť, a bolo to rozhodne hrateľné.

Čo sa týka herných konceptov, tak Carrara ponúka jedno z najzaujímavejších využití rondelu, aké som zatiaľ videl. V tomto prípade funguje v podstate ako tržnica s variabilnými cenami, a každé kolo tak ponúka dilemu, či nakúpiť materiály za drahšie, alebo počkať na ich zlacnenie, ale s rizikom, že ich vyfúkne ešte predtým iný hráč.

A určite tá hra vyžaduje odohrať viacero partií, aby človek pochytil ekonomiku celej hry - teda koľko je optimálna cena každého nákupu materiálov, peňazí totiž nie je nejako veľa, a ani sa nezískavajú úplne jednoducho. Teda rovnako, ako pri bidovacích hrách, kde je takisto dôležité najskôr zistiť, koľko je optimálne bidovať, aby si niekto nerozflákal všetky peniaze hneď v prvom kole, a potom sa nemusel po zvyšok hry na ostatných len pozerať.

V sumári - mne osobne sa tá hra celkom páči. Aj keď je mi jasné, že určite nemusí sadnúť každému, preto rozhodne odporúčam ešte pred kúpou si vyskúšať jej online verziu, ktorá je po registrácia zadarmo na Yucata portáli (http://www.yucata.de). 

28.10.2022 10:56:18

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora
Kutná Hora
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas