nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ovo

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tohle vajíčko je moje! Nebo není...?

Ovo je abstraktní strategická hra pro 2 nebo 4 hráče. Každý z hráčů dostane 4 (ve hře čtyř hráčů) nebo 6 (ve hře dvou hráčů) vajec se stejným symbolem. Hráčovým úkolem je přesunou všechna svá vejce do soupeřova „tábora“ a zase zpět.

Vajíčky smí hráč pohybovat o jedno pole v libovolném směru. Pokud v daném směru stojí jiné vejce, je možné jej přeskočit, taková přeskočení lze i řetězit. Jakmile se hráči podaří dopravit vajíčko do soupeřova tábora, otočí jej vzhůru nohama, takže po zbytek hry nebude vidět, jaký symbol na vajíčku je. Otočenými vajíčky smí pohybovat kterýkoli hráč. Svůj tah může hráč využít i pro to, aby nahlédnutím zjistil, jaký symbol nese to či ono vajíčko. Celkem tedy vybírá jednu ze tří akcí – pohyb svým vajíčkem, pohyb otočeným vajíčkem (bez ohledu na to, jestli je ve skutečnosti jeho nebo soupeřovo) a zkontrolování symbolu.

Hra končí ve chvíli, kdy se jeden z hráčů domnívá, že se mu podařilo navrátit všechna svá otočená vejce. V tu chvíli se zkontrolují symboly na vejcích – pokud skutečně patří hráči, je vyhlášen vítězem. Pokud se mezi vajíčky nachází nějaké vajíčko soupeřovo, je vítězem soupeř.

Při hře čtyřech hráčů se uplatňují stejná pravidla, namísto jednoho „tábora“ soupeře má však existují „tábory“ čtyři. Pokud se někdo splete při vyhlášení vítězství ve čtyřech hráčích, vypadává ze hry, pokud už nejde o poslední dva hráče, v takovém případě se uplatňují standardní pravidla.

Autor: Dejf

Vybíráme z aukcí

Torres, vydání 1999
Torres, vydání 1999
Akt. cena: 125 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>