Ostrovy titánů

xxxxxxxxoo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Ostrovy titánů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Bruno Cathala
Johannes Goupy
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Jak se vám hra líbí? Plusy, mínusy a tak vůbec.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

5.6.2023 15:15:32

Za mě zatím dobrý, ale hráno jen sólo. (2x)

Pravidlově fakt lehký, tahy jsou svižné (vyber dílek+akci, přiřaď dílek na mapu, vykonej akci, případně vykonej bonusovou akci), nabízí to strategické možnosti a ke všemu to pěkně vypadá, produkčně povedené.

Ale zároveň je vše zbytečně velké a už ve dvou lidech/v sólu to zabere celý stůl. Interakce moc není, jen ta nepřímá skrze braní dílků/akcí (a v sólo/dvou hráčích tím, že vždy ještě jednu kartu s dílkem odhazujete).

Dneska se mi během jednoho tahu, v osmém kole, podařilo získat hned 3 vítězné body (hraje se celkem do 5), k čemuž mi pomohlo štěstí na dílek krajiny, že jsem byl první hráč skrze více hoplítů a že jsem měl dvě vhodně postavené budovy (jedna umožňující mít dva titány a druhá  stavět chrámy méně striktně co se týká rozdílných  typů krajiny). Ale celé to bylo fakt parádní kombo, které začalo povoláním vhodného titána, který umožnil stavět 2x.

Tak asi jen otázka, jak často se podobný skok může dít, věřím, že ostatní hráče by to namíchlo a připadalo jako haluz, ale šel jsem tomu naproti, bez jedné či druhé budovy (které se do nabídky losují náhodně) bych potřebný 5. bod nezískal.

Jinak správa Automy po úvodní partii už hladká a poměrně svižná, to chválím. Také má na výběr dvě rozdílné strany ostrova a s tím se bude lišit i obtížnost.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

18.7.2023 22:12:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Nikdo nic dalšího? Shanim nějakou euro hru, která nebude úplně sucha, jako je většina, žádný point salát, relativně jednoduchá, budovaci, alespoň lehce tematická, která by zaujala i deti (primárně kluka skoro 7 let). Momentálně je jeho nejoblíbenější Too many bones a priseri hrdinům vstup zakázán a ja bych ho rad přivedl k něčemu civilizačnímu. Ve skříni čeká Eclipse, ale na to má jeste par let čas, tohle mi přijde jako solidní hra, která by mohla bavit jak jeho, tak i nás rodiče. Objevuje se, buduje a bojuje, jelikoz se hraje na 5 bodu, tak je i přehled, kdo na tom jak je. Co vy, kteří jste již hráli, na to? Jsem úplně mimo, nebo bych s ostrovy titanu mohl být dobre? 

3.10.2023 18:40:42

Hele proč ne, jen ohledně věku neřeknu. Nicméně celé to je jazykově nezávislé, žádný text a pravidla přístupná jsou. Jen ve dvou musíte ještě odstraňovat 1 karty za nabídky navíc, to je i u sóla a je to prostě jen trochu údržby navíc.

Pro mě letos Ostrovy titánů a Aldebaran Duel největší překvapení, od her jsem slyšel až prvně, co mě s tím oslovili vydavatelé, a obě mě baví a dal jsem jim 8+/10.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.10.2023 19:21:22

Vybíráme z Bazaru

ESCAPE ROOM - Úniková hra
ESCAPE ROOM - Úniková hra
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas