Osadníci z Katanu: Zámořské objevy

xxxxxxxxoo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu: Zámořské objevy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Osadníci z Katanu
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Galakta
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Dneska jsme to viděli v Albi, ale nekoupili. Už to někdo hrál? Jaké to je? :)
7.6.2013 15:17:18

Tom Vasel
Z jeho recenze jsem pochopil, že je to kompletně jiná hra, než osadníci. Bere si mechanismy a herní materiál ze základní hry, ale je to spíš takový standalone, který nejde kombinovat s ostatními rozšířeními. Říkal, že je to mnohem lepší než Námořníci a že to má silný prvek objevování mapy. Za což jsem hodně rád, protože takovou hru jsem hledal. Nicméně nekompatibilnost s dřevěnou verzí je prostě nemilá a věřím, že plno pravověrných si kvůli tomu hru nekoupí. Škoda, ilustrace jsou sice nádherné, ale plast není dřevo a kupovat kvůli tomu novou základní verzi je pitomost.

7.6.2013 20:53:18

Havelock
Tak pod to bych se podepsal.

7.6.2013 21:27:11

Tak mě napadá
Škoda, že to neudělali rovnou jako standalone. Těch pár hexů a figurek, které se používají ze základu, by už hru o tolik neprodražilo.
Co takhle, Albi, kdybyste udělali doplňkový "upgrade" set za pár stováků, který by obsahoval přesně ty chybějící části, které do hry potřebujeme, aby šla vůbec hrát? Nevím jestli by na to dřevíčkáři přistoupili, ale pokud by tím vznikla samostatná hra bez potřeby kupovat si novou základní verzi, tak vyděláte o něco víc.
Formy na figurky jsou, nový artwork není potřeba. Tak je to jen otom správně sesypat do pytlíčku již existující komponenty a hurá s tim na pult :)

7.6.2013 22:19:46

hezke prani
ale to ti zadna firma nikdy neudela... a i kdyby tak by udelala baracky a cesticky zvlast aby to dohromady stalo jako zaklad..

premysleni firem je ze spis ozelej par stovaku misto toho aby prodalo vic core setu

7.6.2013 22:28:37

twix
Bohužel už za těch několik let vím, jak většina firem uvažuje a co možné je, nebo není.
Kdybych byl naivní a myslel to vážně, nebudu to psát na ZH, ale přímo Albi, nemyslíš?

8.6.2013 01:31:24

hrál už to někdo
Četl jsem pravidla a přišlo mi to hodně posunuté oproti základní hře, tak by mne docela zajímalo zda tuto expanzi už někdo hrál (nejlépe v plné verzi - poslední scénář) a jaké to na něj působilo.

Mě to trochu připomínalo kupce a barbary s tím, že je to na moři a některé prvky fungují trochu jinak.

22.8.2013 19:44:31

Vybíráme z Bazaru

Krabice z exp. Scythe, Duchove Ostrova, Mars Ares
Akt. cena: 1 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas