Osadníci z Katanu: Obchod v Evropě

xxxxxxxooo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu: Obchod v Evropě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Devir
Galakta
Kosmos
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

info

Ví někdo něco? Nízký průlet pod radarem?
7.6.2012 05:08:27

to Havelock
Podle obrázků z Albi webu jsou to osadníci s pevným plánem, kde hexy jsou napevno napasovány na mapu Evropy:

http://www.modernihry.cz/osadnici-z-katanu-obchod-v-evrope-pi-770.html?type=jpg&pic=1

... a asi to bude mít podle prvků na mapě i nějak upravená pravidla.

7.6.2012 09:00:44 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Díky, to jsem si zjistil taky :D

Podle popisu mi to přišlo málo osadníkovský, za to víc jako poštovní kurýr. Propojují se města a doručuje se obchodní zboží. Pouze dojem, hru neznám.

7.6.2012 09:03:31

info
Měl jsem možnost si hru několikrát zahrál mě osobně zaujala víc než normální osadníci. Hrací plán je oboustranný, tzv malá a velká mapa, malá mapa je mapa evropy bez španělska a portugalska, respektive jsou na mapě ale bez možnosti obsazování, a velká mapa je kompletní. Rozdíl v pravidlech oproti osadníkům samozřejmě je, řekl bych že je to něco úplně jiného a stejné je snad jen čerpání surovin a umisťování zloděje. Např. vesnice se staví automaticky tam kde se dojde s obchodním agentem, nepovyšují se na města a nenřeší se jestli leží vedle sebe, může se stavět všude kde je vyznačeno že toto lze. Nehraje se na body, nebo nejdelší cestu, cesty slouží k pohybu karavan se zbožím. Cílem hry je vyobchodovat veškeré na začátku přidělené zboží. Jednoduše řečeno, je potřeba postavit všechny vestnice aby se odhalilo zboží k obchodování a spojit se s městy ostatních hráčů (nelze umisťovat zboží do vlastních měst) a snažit se znemožnit obchodování s vlastními městy např. jejich umístěním ve vzdálených částech mapy atd.

Suma sumarum, pěkná a hratelná hra.

12.9.2012 12:29:36

Recenze
Pro všechny zvědavé bude k dispozici recenze cca za 2 týdny u nás na DeskoveHry.com ;)

12.9.2012 14:57:31

Vybíráme z Bazaru

Proroctví + obě rozšíření
Proroctví + obě rozšíření
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas