Orléans - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: dlp games
Autoři: Reiner Stockhausen
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Metastrategy?

Ahoj, přemýšlím o této hře, ale našel jsem na pár místech, že má jednu vítěznou strategii a když na ní přijdete, pak už vás hra nedonutí, abyste ji pro příští hry měnili... na to jak je ta hra vysoce hodnocená mi to přijde jako zásadní trhlina...
máte takovou zkušenost? díky
18.3.2021 09:16:24

hmm
mozno by si mohol napisat, aka to je "meta" podla teba

18.3.2021 09:38:35 | Upraveno autorem (porovnej)

nemyslím si
pokud k tomu vezmeš rozšíření (která zvyšují interakci), tak si myslím, že tam dopředu žádná jasně dané strategie není... v pravidlech je také varianta pro zkušenější hráče, že každý hráč může vyřadit z nabídky budov před hrou nějakou konkrétní a to se domnívám právě tenhle potenciální problém řeší... samozřejmě většina hráčů to sama od sebe obvykle hraje vždy jinak, protože sami chtějí vyzkoušet jinou cestu k vítezství, protože je to prostě zábava...

Ivo
:: rodinné deskovky - 2 bratři:
https://www.youtube.com/channel/UCf5oSub5HOXdDdLvPBiIZqg

18.3.2021 09:49:09

taky bych neřekl....
jak píše iwen, vem si k tomu to základní rozšíření Trade and Intrigue, to to rozšíří a obzvláštní až až. Mám odehráno dost, ale že by byla nějaká klíčová stratetegie? Neřekl bych. Navíc existuje tuna prom, který to zase "provětraj", takže asi žádná metastrategie nehrozí.

18.3.2021 10:11:50 | Upraveno autorem (porovnej)

wuuduu
no vzhledem k faktu, že jsem to nehrál, tak ji říci nemohu. jen to, co jsem si přečetl v recenzích/diskuzích a upřímně, jsem docela nerad, že jsem je četl, protože teď mám případně výhodu proti spoluhráčům, kterým tu hru budu představovat, když "vím", která strategie je jednodušší a u které je mnohem složitější vyhrát...

18.3.2021 11:43:05

Iwen + kospin
díky za poznatky...
nicméně - pokud je odpovědí - kup si další rozšíření (a ano, četl jsem, že Trade and Intrique, resp hlavně ta Trade část, je must have), nebo sežeň si promo, tak to není úplně ke cti té hry...
a ano, ty strategie se točí kolem některé stavby a slyšel jsem, že někdo ty stavby prostě vyloučí se hry jako OP, ale viz výše... učit to lidi rovnou s tím, že tahle budova je moc silná, tak s ní nebudeme hrát... no nevím...
a ano, je krásné pokaždé hledat novou cestu, ale asi můj ekonomický mozek se, i v ostatních hrách, jen těžko smiřuje s myšlenkou hledání slabší cesty k vítezství, když je si vědom, že tu je ta silnější... pokud jej k tomu nějak nedonutím - třeba jiným setupem do začátku, apod...

18.3.2021 11:49:51

:-)
Orleans v zaklade je solitaire hra, kde s ostatnymi spoluhracmi sa navzajom takmer neovplyvnujete - jedine, ak sa mina daka surovina, alebo worker a im to vyfuknes skor). Rozsirenie Intriques prida do hry moznost, ostatnym priamo ublizovat. Nie je nutne, ale potesi a hlavne ovplyvni to solo solotairove hranie.

Ano, su tam silnejsie aj slabsie budovy (bolo by divne, keby bol v hre jeden druh "rovnocennych" budov)
Nehral som este hru, kde by vlastnictvo tej ktorej budovy vzdy viedlo k vitazstvu. Ciest, ako ziskat body je uvela ovela viac. Aj ked som sa v jednej hre poucil, ze niektora budova ci strategia supera bola super, v dalsej mi vobec nepomohla. Vylucit jednu budovu nevidim ako problem - hlavne pri zaciatocnikoch. Budov je plno v hre a neskor, ked uz hraci vedia, co a ako, ta budova uz zas tak silna nebude. :-)

18.3.2021 12:00:31 | Upraveno autorem (porovnej)

hra funguje
aby jsi tomu rozuměl správně - dle mého hra funguje i v základu dobře, a to tak dobře, že jsem si rozšíření koupil s chutí a ke hře se stále rád vracím... to, že je solitérní, není úplně pravda - ve hře je významný prvek cestování po mapě a sbírání surovin a stavění obchodních stanic a ve více hráčích je to v podstatě závodní prvek (pokud jej hráči přestanou řešit a nechají cestovat a stavět jen jednoho, ten to zpravidla snadno vyhraje) - ano další rozšíření přidávají další interakci... ano některé budovy jsou silnější než jiné a zase si nemyslím, že je to chyba, ale záměr autora - je to závod, kdo na ně dosáhne dřív a oficiální pravidla opravdu jednoduše počítají s tím, že každý hráč může jednu odstranit (což nemá smysl v první hře), ale pak už je to normální strategický prvek... proto je ta hra hodnocená dobře, protože je funkční a zábavná
Ivo
:: rodinné deskovky - 2 bratři:
https://www.youtube.com/channel/UCf5oSub5HOXdDdLvPBiIZqg

18.3.2021 12:16:57

Mám odehráno kolem 50 partií a nemůžu říci, že by byla jedna nebo dvě metastrategie. Je pravdou, že některé budovy jsou trošičku silnější, ale neznamená to, že by to byla jen jedna nebo dvě budovy, které by Vám vyhráli hru. To bychom se mohli bavit i o tom, jestli nejsou některé místnosti v Caverně silnější než jiné nebo jestli se dá vyhrát ve hře Na křídlech bez toho, aniž bych v posledním kole musel ”vejcovat“ jak divej. Orleans mi přijde trochu opomíjenou hrou…teda aspoň v ČR mám takový pocit. A je to podle mě škoda. :)

16.5.2021 21:06:23

Vybíráme z Bazaru

Android Netrunner LCG
Android Netrunner LCG
Akt. cena: 19000 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas