Origins: How We Became Human

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Origins: How We Became Human - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

diskuze o pravidlech
13.4.2011 21:42:37

Origins v MH
Když sme hráli Origins v Mnichově Hradišti, tak když někdo vytáhl kartu, která se draží (Public Card), tak sme jí dražili hned. Ale teď sem se dočetl v pravidlech, že se má dražit až ve fázi 3, hraní karet.
Je to důležité hlavně v tom případě, když jsou na vrchu balíčku dvě karty které mě zajímají (což nevím, ale můžu s tím počítat). Udělám to, že líznu kartu, dražbu vyhraju, utratím svoje stařešiny, pak udělám ekonomickou stimulaci, stařešiny si obnovím a pak teprve lížu druhou kartu a znovu vyhraju. Podle tohohle pravidla bych byl schopný vyhrát jen jednu dražbu, protože by Eldery nebylo jak obnovit. Já sem díky tomu získal dvě karty za docela hodně vítězných bodů :)

13.4.2011 21:48:59

trohat
myslím, že okamžitá dražba je doporučené volitelné pravidlo.

P.S.: fakt si myslím, že by bylo vhodné zakládat diskuze ke konkrétním pravidlům, ať je to přehledné a nedopadne to jako u Arkhamu, kde se lidé ptají pořád odkola na to samé, jelikož to v té změti nejde hledat. Ale je to marný boj, stejně vždycky někdo založí diskuzi "pravidla" :)

13.4.2011 21:56:15

sydo
Hmm, v těch pravidlech která mám (Living Rules od Sierra Madre Games), ale ani v pravidlech dostupných na BGG, to není.

ps: No nevím, to bys měl u Arkhamu padesát diskuzí jen o pravidlech, to by vypadalo snad ještě hůř než teď.

13.4.2011 22:14:45

trohat - aukce
někde jsem to četl a už nevím kde, a tak dražíme ihned:), ale jinak máš pravdu v pravidlech to je jak píšeš - zajímavá je i varianta kde se nemusí ukázat Public card a draží se naslepo

13.4.2011 22:16:35

Vybíráme z Bazaru

Příval temnoty 2: Plameny pekelné
Příval temnoty 2: Plameny pekelné
Akt. cena: 2350 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas