Origins: How We Became Human

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Origins: How We Became Human - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Domestikace

rostlin. Toto nechápu...když chci začít pěstova brambory, hodím kostkou, padne 3 (ořechy) tak mimo to, že musím mít energii 2, tak můžu pěstovat? Pokud ano, tak jakou to má logiku? (Nějak nechápu to rozdělení nízkoproteinové ovoce, ořechy a tráva v té tabulce)

Dík za objasnění
10.8.2012 07:45:54

pěstování rostlin
moje vysvětlení:)

na nízkoproteinové rostliny nepotřebuješ žádnou energii (tažnou sílu ani nic jiného) - prostě je sbíráš:)
na semínka potřebuješ tažnou energii (stupeň jedna), aby si zorala pole, zasadila, atd...
na oříškové rostliny potřebuješ lepší zavlažovaní (díky energii stupně 2), našel jsem jako příklad, nějakou rostlinu v angličtině: jatropha requires five times as much water per unit of energy as sugarcane and corn

takhle to chápu já a vyhovuje mi to:)

10.8.2012 08:37:06

Tome,
jsi rychlejší než blesk :-)

Takž, když chci pěstovat třeba ty brambory, tak musím hodit 5-6, ne?

10.8.2012 08:39:21

ta jemná
tady ještě co jsem odepsal do pošty :)

- dává předpoklad pro rostliny, které se sbírají
+ dává předpoklad pro rostliny, které se zasazují a potřebuješ zorat pole (energie 1)
hodíš- li ale mezi 3-4 (včetně odečtení či přičtení koeficientu) tak hold smůla a rostlina potřebuje víc zavlažování (energie 2) - ale díky lepšímu zavlažování můžeš jít s hustotou až na 4 (postupně) protože to dokáže uživit více lidí

10.8.2012 08:43:48

...
nemám hru teď u sebe máš brambory (mají na sobě např jedno +)

hodíš 4 (+1) = 5 jednu energii máš, protože si dokázala domestikovat např krávy v indii, to ti dalo tažnou sílu a můžeš si je vypěstovat

pokud hodíš 1(+1)= tak vše děláš ručně, což logicky moc lidí neuživí

pokud hodíš 2(++)=3 a máš zavlažování (energie 2) tak si vytvoříš pěstitelskou kolonii:D kde uživíš celou tvoji civilizaci :D

10.8.2012 08:46:39

super
...takhle jsem to prvotně taky pochopila, ale proč tam jsou ty popisky (jakože u trojky "Nuts" - to mě totálně zmátlo!?

10.8.2012 08:49:18

Nuts
řekl bych, že to je flaver - ty rostliny potřebují vždy zavlažování, aby mohli růst ... tak je to spíš takový aby sis pak mohla vysvětlit i ty brambory:)

10.8.2012 08:52:20

shrnutí
takže je to tak, že teda chci pěstovat dejme tomu ty brambory. Hodím 4 (na bramborách je tuším -), takže po odečtení modifikátoru 3. Energii mám 2, takže můžu pěstovat. OK?

Jen teda, vzhledem k tomu, že mi to padlo na 3, musím mít víc energie, abych to mohla pěstovat...

Jestli je to tak, tak dobrý, ale nezdá se mi, že by to mělo nějakou logiku...Logičtější by mi spíš přišlo, kdyby kukuřici jsi mohl pěstovat, když padne 5-6, banány pokud padne 1-2, palmový olej pokud padne 3-4....

10.8.2012 08:58:59

...
ano, pěstovat bys mohla, kdyby si hodila 4-1=3 (s energii 2+)

já beru i tu mapu jako flaver:) prostě mám tam jen nějaké předpoklady,
kdybych měl vyhledávat v tabulce každou skupinu rostlin zvlášť tak by to bylo složitější a hlavně by se to nevešlo na mapu:)

10.8.2012 09:04:16

Vybíráme z Bazaru

Clank! Catacombs
Clank! Catacombs
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas