Olympos - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ystari Games
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak se na to podívejme:

http://www.ystari.com/olympos/olus.pdf
23.5.2011 05:14:53

A teď...
Známe pravidla, dokonce i mi neangličtináři díky překladu od -hpy-, no a co od hry očekáváte? Stojí za koupi? Příští týden má být skladem a já stále váhám, protože s obdobnou tematikou mám doma skvělé Cyclades a nyní i Civilizaci, která má podle mě něco společného s Olympos také, ač jde o hry diametrálně odlišné.
Díval jsem se do wish-listu a Olympos jako "Hru chci" má včetně mě pouze 5 hráčů.

15.8.2011 06:49:43

Deth
Co by, počkáme a uvidíme. :-) Hra se jeví jako velice dobrá, ale zda to bude stát za koupi či nikoli si budeš muset počkat na ohlasy ostatních. A nejlépe pak by bylo si hru vyzkoušet.

15.8.2011 09:10:40

tak
som sa prehryzol pravidlami,vyzera to viac nez dobre.Skoda ze nie je hratelna v dvojke.

15.8.2011 09:42:48

brblo
Možnost hry ve dvou hra připouští viz. pravidla. Na BGG jsem se dočetl, že těžko hratelné je to v plném počtu 5 hráčů. Má to být potom hodně nepřehledné.

15.8.2011 11:53:52

Diova značka a karty osudu
Jak, prosím vás, používáte kartu osudu s Diovou značkou? Koukám, že v překladu je to jako jednorázová záležitost (s čímž souhlasím), ale v originále je "add up zue token", tedy "přidá diův žeton", ale asi je to chyba, že? Když ani Zeus není napsané dobře :D

A jinak, karty osudu se asi normálně zamíchají, když dojdou, že? To taky v pravidlech nevidím.

26.11.2011 16:55:06

hpy

re: Diův žeton
V anglické a polské verzi se píše o "přidání žetonu Dia k součtu", v německé a francouzské o "přidání symbolu k součtu".
Protože Diův žeton je ve hře jen jeden a uděluje se za území Olympu, přeložil jsem to podle německé verze, přišlo mi to správnější.

28.11.2011 08:30:35

Karty osudu
Kdy přesně se může hrát karta osudu?
Může se hrát třeba mezi provedením akce (pohyb/rozvoj) a placením času? Konkrétně - napadnu soupeře a zajistím si tím nejvíc žetonů obilí. Můžu získat tři časy za nejvíc žetonů obilí před placením akce, abych je hned použil?

2.12.2011 12:11:27

hpy

re: Karty osudu
Osobně se mi to moc nezdá, ale našel jsem stejný dotaz na BGG s kladnou odpovědí:
http://boardgamegeek.com/thread/694917/playing-destiny-card

5.12.2011 08:25:11

hpy
Dík za snahu, ale taky mě to moc nepřesvědčilo ;)

5.12.2011 11:33:54

Líná huba, holé neštěstí
jsem si řekl a napsal přímo do Ystari games.

Odpověď přišla během několika hodin: "You can play a destiny card at any time during your turn. Exception: the card with a Zeus symbol can be played when a God is picked up.
But the time tokens MUST be played during your NEXT action."

Takže ano, kartu osudu můžu zahrát kdykoli (s výjimkou karty s Diovou značkou, kterou hraju při otočení karty Olympu), ale případné získané hodiny musím použít až při DALŠÍ akci.

6.12.2011 14:51:29

ústup
Chtěl jsem se zeptat, když provádím ústup z boje tak musím ustoupit do sousední provincie a pokud ještě není obsazená tak si můžu vzít žetony suroviny co tam leží. A pak jsem se ještě chtěl zeptat, pokud ustupuji, můžu ustoupit na území, kde je žeton jiného hráče a začít tím boj.

2.1.2012 11:01:44 | Upraveno autorem (porovnej)

to dakeyros
imho ustup jako takovy neni. resp. nehybes se v tahu protihrace. utekem se imho mini, ze muzes ve svem tahu zadarmo pohnout zetonem na vedlejsi pole (tedy vstup na toto pole neposune hrace na casove ose) a pak uz se vse vyhodnoti jako obvykle

2.1.2012 12:19:00

ot ndru
Díky za radu :-)

3.1.2012 13:29:47

provozni slepota
nejak to nikda nevidim (takze to je zcela zarucene nekde vetsim a tucnym pismem uvedeno) - az projedu cely balik karet osudu, tak pak co? intuice rika zamichat odhazovaci balik

15.2.2012 19:58:34

Vybíráme z Bazaru

Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas