Okko, Era of the Karasu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Okko, Era of the Karasu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Okko, Era of the Asagiri
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Hazgaard Editions
Autoři: Laurent Pouchain
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Hraje to nekdo

Opet jsem oprasil Okko a opet me atmosferou dostalo tak, ze jsem si musel poridit Era of Karasu. Obsahuje pravidla pro kampan, nove postavy kouzelniku, karty do scenaru, ktere vnaseji do hry dalsi strategicke moznosti, zetony dveri (zpomaluji pohyb) a kami elementy.
Kazdy tym muze mit v boji pouze jednoho kouzelnika a je to rpave kouzelnik, ktery dokaze povolat Kami element. Mimo jine take umi prehazovat inspiration kostky a vubec s nimi hezky pracovat. Pokud vyvola Kami, tak se prida dalsi postava-zeton na plan, ktera muze normalne bojovat a navic ma svoje unikatni vlastnosti. Vsechny Kami maji svoji ultimatni vlastnost, ze muzou vyvolat tajfun/erupci/zemetreseni a vsechny postavy v dosahu tri policek jsou otresene. Pokud se toto povede spojit s kartou ""Tsunami", ktera v patem kole hry projede pres hraci plan a splachne vsechny otresene postavy, tak to je zasah do cerneho :-)

Podle vseho to tedy pridava do Okka spousta zajimavych novych elementu, takze se tesim na zkousku ohnem, resp Kami Fire elementem.

Otazka je... hraje to nekdo?
27.1.2011 12:50:04

nooo
Pokud se zhostíš role promotéra, tak se moc rád přijdu podívat a můžu ti zaručit, že mě to dost pravděpodobně chytne i když prohraju. Tematika mě hrozně nadchla, ale poslední dobou nemám lidi na hraní, takže jsem v takové fázi herní stagnace.

27.1.2011 13:01:38

rbx

Havelock
bez problemu. Prijd. Ale jsem tu vzdycky tak do sesti max.

27.1.2011 13:03:36

Havelock
zkusim trochu hypu. Hrali jsme s radkem A JE TO NAREZ. Ma to sice cardboard figurky ale strasne pekne udelane, maji vyrezany obrys oproti obrazku na nejakem geometrickem tvaru. Grafika je uzasna, takove dark manga theme. (sakra musim si sehnat ten komiks) Herni mechanismy jsou v zasade jednoduche. V nejakych scenarich si muzes vybavit svou skupinu do poctu bodu a kdyz ti nepadaji jednicky a Radkovy sestky tak je hra i slusne vybalancovana. Libi se mi tam system ze v boji se postavicky nataci a mas sanci je backstabnout. Dale je vyborny system prerozdelovani kostek (podobne jako v Claustrophobii), nahazis si specialni symboly a ty pouzijes jako specialni pravidlo na ability.

Sakra, pote co jsem dopsal tak jsem naklikl do wishlistu :)

P.S. V pravidlech jsou kousky komiksu !

EDIT: a to jsem zatim mluvil jenom o zakladu. Musim se mrknout na to rozsireni co rozbalil :).

27.1.2011 14:38:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Království Divů
Království Divů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas