Odhodlaní: Normandie

xxxxxxxxxo hodnoceno 211x (Seznam vlastníků)

Odhodlaní: Normandie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Thompson
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Střelba přes budovy

Ahoj, 

Uvažuju o koupi této hry. Koukal jsem na gameplay, ale trochu mne zarazilo, že jde defacto střílet z jakéhokoliv políčka na jakékoliv další. Což postrádá logiku, třeba mám kulometcika před ním je nějaké stavení /stodola atd. A já můžu volné střílet na jednotky za budovou. Přijde mi to dost nedomyslene. Taky v game playi, mají většinou kulomety, pořád na jednom místě po celou hru, místo toho aby se presunovaly na výhodnější pozice atd. 

 

Jaký máte názor na to vy? Nekazi to pocit ve hře toto? Díky 

24.2.2023 11:31:07

Tohle je opravdu light válečná hra, je tam více nelogičností, kdyby je člověk hledal - právě třeba střílení přes stromy v lese. Nebo proč musí pátrač pole prohledat, když jde třeba o louku bez ničeho, to by se tam jako střelec ztratil? Já tohle neřeším, gameplay stojí na jiných věcech. Pokud chceš něco komplexního, válečných her z WW2 je hafec.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

24.2.2023 11:52:35

Ahoj máš pravdu. Výhled, dostřel a terén se v této hře v podstatě neřeší (terén pouze zlehka pomocí hodnoty krytu, který se přičítá k obraně). Ale podle mě to rozhodně není na škodu. Undaunted nechce být komplexní válečnou hrou ale je to rychlý, zábavný a napínavý deckbuilding s válečným tématem a spolu třeba s Memoir 44 je to parádní vstup do velkých válečných her. A určitě má co nabídnout i ostříleným war-gamerům protože, ne vždy je čas vytáhnout něco na dvě a více hodin. 

Co se týče pohybu s kulometčíky to záleží vždy jen na tobě a na tvé strategii. 

24.2.2023 11:55:53

Vybíráme z Bazaru

Sword&Sorcery - Sigrid/Sigurd pack - postavy
Sword&Sorcery - Sigrid/Sigurd pack - postavy
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas