Odhodlaní: Normandie

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Odhodlaní: Normandie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Thompson
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Scénář 1

Zatím jsme odehráli jen první scénář a to hned asi 10-12 partií. Baví to moc, ale vyhrávají pouze němci. Jedna partie už už byla pro amíky, ale se štěstím na nalíznutého posledního střelce s velitelem v zádech zase vyhráli němci. Je fakt, že prvních asi 6 partií jsme měli mouchy v pravidlech, ale pak jsme to hráli už parádně.... jaké je skóre u vás? Případně jaká strategie u amíků by mohla být vítězná?
12.12.2020 09:01:23

Pokračovat
Doporučuji pokračovat v scénářích. Přibudou kulomety a minomet. Už je tam více strategie i co se týká útoku např. s kulometem. Né jen jedna kostka jako u střelců nebo pátračů.

12.12.2020 16:51:32

ingberka

urcite hrajte dal, ta hra dokonale funguje scenar po scenari a kdyz budete mit komplet odehrano a zacnete znova, je to uplne neco jinyho, uz budete chapat vsechny mechanismy jinak...

12.12.2020 19:47:21

5:0

Zatím 5:0 pro skopcaky, ale už se snici přibližují k vítězství

2.1.2021 01:02:42

Scénář 1
Hráli jsme minulý týden podruhé a vyhráli Spojenci. Podařilo se mi dost dobře využívat kombinaci Pátrače nebo Střelce s Velitelem družstva tak, že jsem se např. Střelcem někam pohnul, použil Velitele na to, abych si vrátil Střelce do ruky, a zahrál jej na Ovládnutí. Pak taky rozhodlo částečně štěstí na kostky.

Zatím mám takový pocit, že ten první scénář je víc o náhodě, vlastně aby si hráči vtloukli do hlavy základní pravidla a rámec hry. Další scénáře už budou tužší.

12.3.2021 10:41:41

nemci vs amíci
Ahojte, my máme dohorané 4 scénare s kamarátom a ja hrám za amíkov...má pocit, že amíci sa musia premiestňovať a keď idú do útoku treba to vopred pripraviť tak, aby ten útok bol zdrcujúci...taký ultimátny...keď sa mi to dlhší čas nedarí, väčšinou ma nemci "rozflákajú na cucky" ťah za ťahom...

12.3.2021 10:50:17

Odhodlání Normandie
Páni, my jsme si hru dali pod stromeček k Vánocům a jsme z ní nadšení. Každopádně se potýkáme s problémem opačného rázu - u nás neustále vyhrávají Američané. Ať už hrajeme jakýkoli scénář a role Němců se ujme kdokoli - pokaždé Němci prohrávají. Je to vážně zajímavé... :D

12.3.2021 22:51:48

Cherlyen
Tak máte to historicky pravdivé :+).

12.3.2021 23:28:44

jsem zklamán

Jsem zklamán ze hry, v prvním scénáři němcům stačí dojít všemi jednotkami do centrálního pole a postřílet střelce. Na to se dá reagovat jedině stejným způsobem, takže si němci s američany vystřílí střelce, nikdo už nemůže ovládnout cíle a je to remíza.

19.3.2021 18:16:03

WraithCz
A to se dá udělat jedině tehdy když ti jdou kostky. A to mě jelikož mě kostky nemají rádi se teda nestane takže když jsem hrál za amíky tak jasná prohra a neudělal jsem s tím nic.

19.3.2021 18:35:35

Creatides

No, když soustředíš palbu všech střelců i průzkumníků na střelce, tak to ti střelci nepřežijí (ani na jedné stranně) a osiřelí průzkumníci potom už nic nenadělají.

20.3.2021 21:40:14

WraithCz
Hrajete vše správně? Bonus do obrany za území nebo za vzdálenost? Nějak se mi to nezdá,když v prvním scenáři hážeš na útok pouze jednou kostkou .

20.3.2021 22:08:09

WraithCz
Máš recht, za stovku ji od Tebe koupím.

20.3.2021 22:12:48

Vybíráme z Bazaru

Dungeonology KS  - gameplay all in - megasleva
Dungeonology KS - gameplay all in - megasleva
Akt. cena: 4444 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas