Odhodlaní: Normandie

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Odhodlaní: Normandie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Thompson
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Celková zakempenost, jak na ni a house rules

Zdravím,
čím více scénářů jsme odehráli, tím více nám hra spadá do kategorie zakempeného gameplaye a spíše vyčepávací a opotřebovávací války než dynamického blitzkriegu. Běžně se nám stává že jeden scénář hrajeme 120-150 minut místo 60. A to je prostě na kostkově kartovou hru moc.
Problém je že v určité chvíli se hra zlomí a začíná "kostkovaná" na zakempené čety střelců na polích s vysokou obranou, hody proti devítce/desítce, čištění balíčků a nikdo nechce udělat první pohyb na pole s nižší obranou, nějaký průlom, protože se třemi kartami neudělám více než dva pohyby a střelbu.
Přemýšleli jsme už jak tohle odstranit aby se hra stala dynamičtější.
Napadlo nás koupit / vytisknout barevné plastové rámečky na žetony a jednotky barevně "levelovat" (např za každé dva úspěšné zásahy do nepřátel jednotku povýšit (zkušená jednotka/ elitní jednotka) a buď u ní házet kostkou navíc, nebo modifikovat snížení nepřátelské obrany)
Cílem by bylo zprůchodnit gameplay a dosáhnout větší dynamiky u partií a výrazně zkrátit herní dobu.

Neuvažoval někdo o podobné modifikaci ? Ta hra trpí na kostkový luckfest a ruku na které jsou jen tři karty.
1.4.2021 09:00:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Co zkusit nekempovat? Začal bych tím, že bych zeštíhlil balíček. Nasadit jen některé jednotky, nebát se povolat do zálohy. Tím to protočíš rychleji a budeš akčnější. Nabízí se povolat všechny průzkumníky, zaplevelit soupeřův balíček a zároveň pročistit svůj.
Kostkový luckfest vypadá fakt jinak.

1.4.2021 09:55:49 | Upraveno autorem (porovnej)

A hrajete už scenáře kde jsou všechny jednotky?

1.4.2021 10:51:02

Podle mě záleží na hráčích, někdo prostě bude hrát pasivně, i když to bude suboptimální strategie.
Scénáře mě osobně přišly celkem dynamické.

1.4.2021 12:42:01


Musím říct, že mám tedy naprosto odlišný zážitek. Myslím, že je to opravdu herní skupinou, případně v tomto případě jedním protihráčem. Kempení v této hře mi nepřijde ani jako nejlepší taktika. A na mapách kde je minomet, to je úplně mimo.

1.4.2021 14:18:03

minomet jsme právě ještě nehráli, třeba se to s tím zlepší

1.4.2021 19:43:39

Ew


Len blázon by ostal kde je zameraný žetón mínometu :D

1.4.2021 20:42:06


Je to skvělá hra a záleží na hráči, jak si staví balíček a ten lze postavit dobře.
Když si někdo kempí, tak je to jen pouze jeho strategie. Takového hráče zaplevelit a počkat až to příjde do ruky a daji se v jednom kole udělat veliké věci.

2.4.2021 08:12:59

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - nová, nejlevněji!
Hra o trůny - nová, nejlevněji!
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas