Notre Dame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Filosofia Editions
Rio Grande Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Strategické tipy

Zakladám toto vlákno po tom, čo sa v Čechách rozpútala cenová búrka a Notre Dame bolo možné zakúpiť za 119 Čk! To je ako zadarmo a ja verím, že množstvo ľudí, ktorí si ND kúpili, tak odohrá dostatočne veľký počet partií, aby sa mohli podeliť o svoje postrehy z hry...
10.6.2011 13:33:58

Nevyužitá možnost
Pokud hraje málo hráčů na kočáry, je to velice efektivní způsob jak rychle naskládat body. Obecně jsem si všiml, že vyhrává především ta činnost na kterou se zaměří méně hráčů. Pokud nikdo nehraje Notre Dame tak je to super za málo peněz stejně muziky - stejně jako u kočáru.

10.6.2011 13:42:47

som
zvedavy kedy zacnu na Slovensku predavat taketo hry za takuto cenu.Mam sto chuti zahresit.

10.6.2011 14:38:31

Prvý tip
Z ohľadom na to, že som ND hral veľmi málo a s porovnateľne neskúsenými protihráčmi, bude nasledujúci postreh asi neobjektívny:
Najviac sa mi doteraz oplatilo staviť všetko na rezidenciu. Akonáhle sa objaví týpek, čo presúva 3 kocky bez efektu, tak ho využívam a pchám všetko do rezidencie - tie prírastky VP mi potom bohate kompenzujú straty z morovej nákazy...

10.6.2011 15:05:55

Po více hrách
Po více odehraných partiích dávám postřehy:

- určitě se oplatí investovat do Park, který přinaší dodatečné body prestiže při jakémkoliv jejich náběru.

- je potřeba se zaměřit i na využití barda který přesouvá kameny mezi dvěma čtvrtěmi vhodné např vyprázdnit park před koncem hry a dát kameny na rezdenci a nabírat body tady

- nezapomínat na kočár - jednoduchý náběr

24.8.2011 11:26:09

to tarnow
Na Park skoro nikdy nehraju a to jsem svého času v Notre Damu vyhrál na kvalifikaci Čtyřpoháru. Tenkrát jsem na Parku taky neměl myslím žádnou kostičku.
Dost hrávám na nemocnici, když se poštěstí, s tím, že naberu dost bodů na krysařovi, nebo co to je za hulváta v druhé fázi hry, co dává body za čisté město.
Kočár je pěkný, ale je třeba s ním jednat rychle a rozhodně to s ním nepřehánět.
Nejdůležitější je ale mít prachy na uplácení osobností každé kolo (to se sakra vyplatí) a jinak celkem dost hrávám na Notre Dame.
Jo, a Rezidenci by Ti u nás nikdo neposlal. To si raději zaperou ruku, než aby někomu dali body :-)

24.8.2011 15:55:11

Kadaver
Tak to je huste, u nas se prave rezidence posila spolecne s hostincem uplne nejvic :) (taky si toho jeden novacek vsiml a natahal na ni celkem dost bodu :)) )
Jinak videl jsem strategii na velky nabor penez ze startu (Vodka :) ). Kocary jsou dobre a sazim na ne docela dost. Treba i kvuli manikovi co ohodnocuje kazdy par poselstvi 3 body. A podle posledni hry: neprehanet katedralu, jedna kostka za fazi vetsinou staci, spis je dobre nasetrit si penizky a odpalit to za 3.
A podplaceni rozhodne, tam se body taky natahaji hodne, kdyz se ridite tim, co prislo. A kdyz nic lepsiho, tak muzete 3x za hru za 0 penez ziskat aspon 3 VB pres hostinskou, pokud aspon jeden ten fufnik mate, zejo...

24.8.2011 17:44:00 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kew
No, když vidím, že na Rezidenci vedlejší hráč nehraje, tak mu ji klidně pošlu, ale když se o něco takového snaží, tak mu ji určitě nepošlu :-)
Na katedrále stačí bohatě jedna kostka za fázi a plně souhlasím s tím, že je lepší tam poslat kostku za hodně peněz.
S Vodkou jsem hrál právě na tom Čtyřpoháru a hráli jsme podobně, akorát on víc jezdil s vozíčkem a já jsem myslím tehdy více nemocnicoval. Poslední kolo se ale projevil king-maker, kdy si klučina musel vybrat, jestli to zahraje tak, že já dostanu více bodů (myslím, že buď by zahrál na Notre Dame a tak by mi ubral body kvůli rozdělení mezi více hráčů), nebo nedostanu a vyhraje Vodka. Klučík se rozhodl správně :-) Pravda, trochu jsem ho musel ukecávat a přesvědčovat (mí spoluhráči Cosmicu to znají velmi dobře), ale dostal za ten svůj tah myslím více bodů, než kdyby šel na ten Notre Dame, tak to byl rozumný tah. Ale už si to moc nepamatuju, je to už moře let :-)

24.8.2011 18:11:14

Kadaver
Jasne, je to situacni. Vtip je v tom, ze u nas v 99% pripadu na to lidi fakt nejedou, pokud je vylozene nedostanou do ruky dve, takze neni strach to poslat. Mozna je potreba zacit uvazovat o zmene strategie ]:->
Cosmic: taky to znam, jsem zvedavy, jak dlouho ho budem hrat my, Diplomacie nas dycky rozhadala tak, ze ted uz v podstate neni nikdo ochotny hrat :)

24.8.2011 18:27:33

108

hospoda
Ahoj, hrajete někdo kartu hospody? Přijde nám velmi špatná a nevyvážená. Nebo je nějaká srategie?

27.8.2012 22:10:16

Vybíráme z Bazaru

Black Rose Wars: Rebirth - Deadly Masks
Black Rose Wars: Rebirth - Deadly Masks
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas