Nothing Personal

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Nothing Personal - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dice Tower Games
Game Salute
Autoři: Stephen Avery
Tom Vasel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Revidovaná edice

Úplně jsem minul informaci, že před časem šla přes kickstarter revidovaná edice. Tak jsem o tom začal zjišťovat víc. Je vidět snaha autorů o zkrácení herní doby a zjednodušení pravidel. Mám však určitou pochybnost u prohození fází "vyhodnocování respektu/peněz" a "akcí". Nově se nejprve vyhodnocují akce a až následně se vyhodnocuje přísun přeněz a respektu. Chápu, že pomocí akcí se může zajímavě zamávat ovládáním gangsterů, což ovlivní i následný příjem, ale zároveň tam vidím negativa. Například peníze budou chybět pro vykonávání akcí (zejména pro oblíbené likvidace gangsterů), protože příjem peněz je až po akcích. Stejně tak likvidace nemá příliš význam z pohledu zisku a ztráty respektu, neboť v 1. kole hry nikdo žádný respekt nemá a ztrátu respektu tak soupeř nepocítí (opět proto, že příjem respektu je až po akcích). Ano je to sice jenom problém hlavně 1. kola, ale autoři rovněž zkrátili počet kol na 4, takže už se tu bavíme o 1/4 hry.
Autoři nově uvádí, že hra lze hrát již ve 2 hráčích. Technicky asi ano - ale smysl to zřejmě moc nemá, co?

Má někdo revidovanou edici, aby moje obavy potvrdil/vyvrátil?



6.9.2019 12:02:55

Liší se nějak karty v revidované edici oproti té původní, nebo lze překlad karet ze staré edice využít i v té nové?

4.6.2021 10:05:45

Vybíráme z Bazaru

Dračí údolí
Dračí údolí
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas