Nostra City - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Hazgaard Editions
Autoři: David Rakoto
Sébastien Gigaudaut
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čo poviete na túto hru?

Ja sa už neviem dočkať kedy víde, v tom momente ju objednávam. V Essene to nikto neskúšal?
3.11.2009 09:41:02

re Kardo
líbí se? ja jsem zkoušel před silvestrem a musím říct že pěkná karetka s kooperativním prvkem. moc pěkná grafika a dobré přezdívky gangsterů.

3.1.2010 09:40:08

Dojmy
O vikendu jsem mel moznost si to zahrat a dojmy jsou spise smisene. Zajimavy napad, pekna grafika, docela to cloveka vtahne, ale prijde mi, ze jakmile jednou clovek trochu zaostane, spatne se z toho dostava. Ja jsem zaostal uz na setupu:), mel jsem trochu smulu na lokaci (generuje prijem) i postavy (ty pro vas pracuji:). Nedarilo se mi vydrazit druhou lokaci a ccim dal vic jsem penezne zaostaval. A hra je o penezich docela dost. Pak jsem musel ostatni podvadet, cimz jsem se trochu posiloval (ale mel jsem smulu na penize, chodily mi same surplivky), ale zaroven rozdavanim karet vendet posiloval i spoluhrace a casto vic. Vysledkem bylo, ze jsem se celou hrou prakticky proplazil skrz, skoncil beznadejne posledni a navic mel pocit, ze jsem s tim nemohl moc delat:) Urcite tomu dam jeste sanci, prijde mi to zajimave. Jen ted nevim, co jsem mel delat jinak. Treba je to nedostatkem zkusenosti:)

15.2.2010 10:35:19

Moje dojmy
Lehce doplním Anekena a Lumiriuse, hráli jsme spolu :-)
Hra je pěkně udělaná, má dobrou atmosféru a je i herně zajímavá, ale moje první dojmy naznačují, že není dostatečně vyvážená. Anekena totálně zařízl úvodní setup, naopak já jsem dostal velmi silnou postavu a díky ní jsem většinu hry vedl. Na úvod jsem si vylosoval kartu prvního hráče a v kombinaci se svou silnou postavou jsem se jí nepotřeboval po celou hry dobu zbavit(první hráč nekoluje, ale předává ho sám první hráč jako úplatek).
Dalším nevyváženým prvkem jsou pak karty Vendety, některé jsou velmi silné (např. výměna jednoho svého území za až dvě soupeřovi nebo získání soupeřovy karty peněz dle svého výběru), jiné velmi slabé (např ty, které se hodí pouze k finálnímu bodování, Aneken by opět mohl vyprávět). No a mě definitvně zařízla karta "zrádce", která mi přišla na konci předposledního kola a která por mě absolutně obrátila cíl hry, v posledním kole jsem už neměl žádnou šanci výsledek zvrátit. Je to jako byste si v SoC lízli zrádce (nebo v BSG Cylona) na poslední kolo hry...
Při další hře bych se asi snažil po celou dobu hry držet míru viny bosse někde těsně kolem nuly, abych v případě líznutí zrádce ještě měl šanci něco změnit, ale pokud má hráč smůlu a dostane zrádce na konci posledního kola, zřejmě se mu stejně nepodaří ovlivnit výsledek.
Rozhodně jsem to ale s touhle hrou nezabalil, už kvůli hezky zpracovanému tématu...

15.2.2010 10:58:13

První hra a dojmy
Máme za sebou první hru, ve třech hráčích. Můžu říct, že hra se líbila. Nabízí totiž spoustu zajímavých prvků. O tom, jak moc je nebo není vyvážená snad až po více partiích. Především tajné dražení a poté vyhodnocení karet, možnost podvádět protihráče, to vše u mě boduje pro. Nikdo ve hře výrazně nezaostával. Také se mi ovšem stalo, že kartu FBI Informátora jsem si dobral až v posledním měsíci. Ideální by bylo vyřešit to nějakým novým pravidlem, které by zaručovalo, že FBI Informátorem by se mohl hráč stát třeba jen v prvních čtyřech Měsících. Otázka je, jak toho docílit:-)

Hru mám anglicky, pravidla jsem již přeložil a nahraji je sem. Hru jsme hráli i s tím, že spoluhráči popiskám karet sami nerozuměli. Většina karet (kromě Vendett) je vyložených na stole, takže jsem jim mohl vlastnosti přečíst, ke kartám Vendett jsem vyrobil malý lísteček s překlady.

Těším se na další hry, především ve více hráčích.

21.9.2010 09:37:57

ondras28
situace s dobráním FBI práskačem v posledním měsíci (kole) je právě ta věc , kterou hře vytýkalo nejvíce hráčů. Osobně si myslím, že hráči by měli už kvůli sobě, držet vinu či nevinu bosse v soudním procesu kolem nuly, aby si právě pojistili možnost zadních vrátek, kdyby si práskače v posledním kole vytáhli.

21.9.2010 13:40:00

Vybíráme z Bazaru

Legends Rising: The Valiant Universe Deckbuilding
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas