Northgard: Země nepoznané

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Northgard: Země nepoznané - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Adrian Dinu
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnanie s inými 4x

Ahojte, zaujala ma táto hra, chcel by som nejakú 4x stratégiu. Vedeli by ste mi porovnať Northgard napriklad s Eclipse alebo Střet civilizací? Viem, že sú to rozdielne hry, majú iné mechaniky, ale podstata Area control je tá istá… vďaka

26.4.2023 08:37:33

No ono je to (dle mého názoru - všechny hry mám) dost neporovnatelné, Northgard je takový vytuněný Carcassonne, kdežto Střet civilizací a Eclipse jsou komplexní hry. Northgard je naproti tomu rychlý a rychle vysvětlíš pravidla. Když si budu chtít zahrát rychlou rádoby 4x hru a nemám na to půl dne sáhnu po Northgardu, pokud budu chtít epický zážitek a mít pocit že něco buduji a vyvíjím (a mám na to dostatek času) sáhnu po Střetu nebo Eclipse. Také je to dobrá hra pro nehráče (tím nechci říci že se hráčům nebude líbit). Takže porovnat se to moc nedá, každá je jiná a nemůžu říci že je něco lepší - to totiž záleží co od toho čekáš, kolik máš času a na spoluhráčích.

26.4.2023 08:58:00

Souhlasím s příspěvkem níže. Je to taková intro hra do 4X. Eclipse hrajeme ve 4 do 3 hodin, toto se ve 4 hráčích hraje tak 1,5h. Je to svižné, jednoduché, přímočaré, ale nemá to moc hloubku. Nechci říct, že je to filler, ale je to spíš na zakončení večera, když není moc času a chuť už nad něčím přemýšlet :) Je to příjemná oddechovka, ale nesrovnával bych to kvalitou s Eclipsem nebo Střetem civilizací, což jsou za mě mnohem lepší hry (ale mnohým vyhovují krátké jednoduché hry)

26.4.2023 11:06:42

@totalpan , @Infidus … vďaka chalani za názory… aj ja mám Stret civilizací a mall som aj starý Eclipse. To sú ozaj pecky, len nájsť hernú partiu je dosť ťažké na tieto…. Hľadám niečo jednoduchšie ale s podobným epickým zažitkom z budovania a najímania jednotiek… preto ma zaujal northgard, ale asi budovanie je ozaj obmedzene…

27.4.2023 09:00:21

@JurAde zkus Heroes of land, air and sea

27.4.2023 10:45:07

@Kanic vyzerá to perfektne, presne moja šálka kávy, ale z partie žiaľ minimum na angličtinu, aj keď je jednoduchá… škoda, že tato hra nevyšla v cz.

27.4.2023 13:12:31

Heroes hrajem i s neanglictinari a uplne v pohode

..DeskoHerky Teplice..

27.4.2023 13:35:11

Heroes of Land, Air and Sea jsou super. Komplexitou někde mezi Northgardem a Eclipse/Střetem. Jen je potřeba je nahrát víckrát, je tam dost věcí co sledovat, takže po prvních pár zahráních je z toho člověk spíš zmatený. Protože máš postavy, které mají schopnosti podle jejich levelu, levelu budovy, místa kde se nacházejí atd… Takže vidíš osamoceného Leadera na mapě, naběhneš na něj a posloucháš, jak má +3 sílu, protože stojí na poušti, +2 sílu, protože je sám, +1 sílu, protože má postavenou 2. budovu na 3. úrovni a +3 sílu, protože Shakira v posledním klipu pomluvila Piqueho. Ale když hraje člověk více za stejné národy a naučí se tyhle věci, tak ta hra opravdu hodně vynikne. Možná proto nemá na BGG hodnocení přes 8, protože to může po prvním zahrání trochu odradit, ale určitě to stojí za to.

A ještě k Northgardu, tak jestli tam něco není epické, tak je to budování a najímání jednotek :D

27.4.2023 15:50:50

Vďaka, pozrel som na tú hru, je fakt zaujímavá… ale aj keď píšete, že angličtina je v pohode… tak ak to chcem s deťmi hrať, tak je to problém… stále sa rozhodujem… asi počkám na Duchové ostrova… ;)

3.5.2023 16:54:16

Duchové ostrova jsou sice dobrá hra, ale je to něco úplně jiného než hry, které jsme tu probírali.

3.5.2023 17:15:25

Jj počkej na duchy ostrova, to je super kompetitivni 4x 🙈 lehci 4x než eclipse? Třeba člověče nezlob se, budovy tam jsou, stavís figurky, objevujes nova policka a dokonce můžeš útočit na figurky protihráče 🙈😂 

3.5.2023 17:15:30

@Infidus ja viem, že je to úplne iná žánrová hra. Střet mám je to pecka, ale náš hráčsky problém “aj by bolo čo, ale nieje s kým.” A tento istý problém som mal aj u starého Eclipse, preto som ho podal ďalej… aj preto som hľadal niečo prístupnejšie pre rodinu a solo by bolo super spestrenie…

Akurát sa lúskam pravidlami solo IBO pre Střet, ale poviem Ti, mám za sebou pravidlá ako Mage Knight, Euthia, Civilizacia… ale toto je masaker, sa cítim ako básnik v chemickom laboratóriu :))

A preto ma napadli Duchovia, nakoľko je vraj super solo… síce zložitejšia…

3.5.2023 21:07:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@jerryNBK tak to si trafil… ;) človeče áno. Ale tak späť už sa vrátiť nechcem… Tu chalani mi dali pár rád, tak si to zosimarizúvam v hlave… a duchovia ma lákajú veru…

3.5.2023 21:09:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Sorry já musel, pro mě je eclipse modla a mám stejný problém jak ty, moc není s kým hrát. Mě mile překvapil 7 wonders duel a jinak jdu cestou Ankh a Blood rage jasné není to 4x, ale je to super area control i pro příležitostně hrace. Já jsem totiž k osekanym 4x neduverivej, nemůže to dle mě pro náročnější hrace fungovat. Bude to časové narocny, a vmáčknout polovičatý zážitek do hodiny a půl, není umění. Proto jsem zmínil 7 wonders duel, jakou hloubku narvali do 25 minut je k neuvěření. Eclipse je proste jiná liga, dá ti hřiště a příběhy si pište sami. 

3.5.2023 21:21:57

a co Beyond the Sun, takový odlehčený Eclipse, je tam vývoj technologií a kolonizace planet, trochu i průzkum vesmíru a i nějaká ta interakce. Je to rychle odehrané (oproti Eclipse nebo Střetu) a má to oproti Northgardu větší hloubku.

3.5.2023 21:42:53

Vybíráme z Bazaru

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice CZ
Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice CZ
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas