Nightfighter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Lee Brimmicombe-Wood
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře...

Tahle hra me docela zaujala. Takze otazka asi pro jezuru, mohl by jsi prosim napsat vice?
13.10.2011 14:30:21

---
libi se me tema 2WW a letadylka :) , herni doba (nevim jak je realne)
ty detaily me taky zaujaly, takze???

13.10.2011 14:31:43

Nightfighter
mám taky v předvánočním zaměřovači. Zkouknul jsem nějaké videorecenze na BGG a váhám. Ona je to totiž tak trochu zvláštní hra, už jen tím že je - jak autor sám uvádí - vlastně pro "jednoho a půl hráče". Samotné mise jsou dosti krátké - prý tak na cca 20 minut (?), ale doporučuje se hrát více misí za sebou, teprve pak si totiž může hráč náležitě vychutnat to o co ve hře hlavně jde - vývoj, změny a zdokonalování různých techik nočního boje.
No nevím, mně osobně hra přitahuje svým hardwarem, ale trochu odrazuje tím zvláštním pojetím.

13.10.2011 19:50:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Nightfighter
je to tak - hra je opravdu tak krátká jedna se dá zmáknout za těch 20 minut což je pro mě po dlouhé době plus:) dlouhých her mám až až

nevýhodou (pro někoho třeba i výhodou) je opravdu to, že jeden hráč pomalu zastupuje AI (snad Thales dovolí, když použiji jeho frázi) :) a nemá skoro ani jak škodit, ale já si prostě užívám to tápání v neznámu :D

13.10.2011 20:21:33

Tak se ptejte :)
Nehrál jsem to asi víc než desetkrát, takže nevím, jaké jsou ty hodně pokročilé mise, ale snad vám odpovím :)

Hlavně jak jsem psal v hodnocení, není to souboj dvou hráčů. Jeden hraje proti hře a druhý mu tak trochu škodí, ale víceméně mu může klidně i fandit, protože nad tím má minimální kontrolu. Je to rychlovka, což je pozitivní a je to zážitková záležitost.

Co myslíš tím zvláštním pojetím?

13.10.2011 20:32:01

zvláštní pojetí
...no, myslel jsem tím jen to, že to není řekněme "klasická" letecká hra, jak jsem původně například předpokládal já, než to vyšlo... Hlavně mi tam připadá trochu divná ta role toho polo-hráče. Nejsem si jistý jestli je to hra pro každého...
Každopádně koupi ještě budu zvažovat. Na protější misce vah mám Burning Blue, ale ta pravidla... :-(

13.10.2011 21:00:51

Klasická?
No klasická určitě není. Není to moc o schopnostech jednotlivých letadel. Je to jen o nočním boji, takže hlavně o hledání bombardérů. O pilotech, viditelnosti, mracích, hledacích světlometech, radarech na zemi, radarech v letadlech, o rychlosti letadel a dalších všemožných technologiích, které během války pro noční boje všechny strany vytvořili. Zajímavá exkurze do zajímavé historie nočního leteckého válčení.

Jinak zatím jsem nenarazl nikoho, koho by nebavilo hrát tu druhou "podpůrnou stranu". Když vám nevadí, že nikdo nikoho neporazí, je tam zábava pro oba.

13.10.2011 22:37:18

Solitare varianta
Jen bych dodal, že ke stažení (jak na stránce hry GMT, tak na BGG) jsou solitare pravidla vytvořená ke hře doatečně a oficiálně schválena autorem. Prý fungují dobře, v jejich rámci je i kampaň za německého stíhače a na BGG nějaký dobrák vyrobil a dal k dispozici kampaň za Brita. Solitare pravidla právě studuju, pač kolem hry brousím a asi neodolám:)

20.8.2013 13:17:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Quartermaster General: The Cold War
Quartermaster General: The Cold War
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas