Nidavellir - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Serge Laget
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hraní ve dvou?

Nejlepší odezvu má tuším hra 3 hráčů, jak to je v duelu? Ztrácí se tím dost a není to pak ono, nebo to je pořád dobře hratelné? Hru mají teď na TLAMA v 28% slevě, na Dice Toweru ji doporučovali, ale přeci jen valnou většinu her hrajeme jen ve dvou s manželkou. Díky.
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.
31.3.2021 14:09:27

Jonash> I ve dvou to jde, jen to má prostě jinou dynamiku. Nemám toho odehráno ve dvou tolik, abych tušil, jestli to časem začne nudit - ono přece jen tím, že ve hře jsou vždy stejní hrdinové i královské přízně, trochu klesá znovuhratelnost a ve hře dvou hráčů, kde je ještě mnohem menší tlak na výběr karet, ti nic nebrání hrát pořád to samé (pokud ti protihráč nebude cíleně vyzobávat karty, které ví, že bereš vždycky :) ).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

31.3.2021 14:13:40

Hrál jsem zatím pouze dvakrát a to jen ve dvou.
Hra mě bavila a mám objednané i rozšíření. Souhlasím s Kew, že by se hra mohla ohrát. Já ovšem nemám problém s tím hrát hru i v jiném počtu hráčů.
Jediné na čem jsem se s dvěma spoluhráči, se kterými jsem to hrál shodl, že v pěti by se to mohlo táhnout a hrát v pěti bychom to nechtěli.

31.3.2021 19:35:42

JL7

Hráli jsme ve 2 a ve 4 (na 4. nevyjdou karty, protože hra je pro 2, 3 nebo 5 hráčů), ale i ve 4 to jde v pohodě. 
Ale k otázce ve 2 to hrajeme s manželkou a hrozně nás to baví, určitě to je hratelné. Ve větším počtu se dá více škodit, takto je třeba hlídat co jede druhý a škodit, nebo se zaměřit na svou taktiku. 

9.8.2021 09:09:55

@JL7 Něco hrajete špatně, i ve čtyřech vyjde na čtvrtého hráče jedna karta z každé krčmy. Hrajete o kolo míň (než ve dvou/třech hráčích) se 4 kartami v nabidce každé krčmy?

 

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

9.8.2021 11:39:36 | Upraveno autorem (porovnej)

JL7

@Kew Tak jsem se na to podíval a je fakt, že my jsem líní vyndávat karty pro 5 hráčů, tak proto nám to pak nevyjde :). Jinak to samozřejmě hrajeme dobře. 

10.8.2021 06:35:53

Hráli jsme nejvíce ve dvou, pak ve třech i ve čtyřech. Ve dvou se hraje stejně dobře, a navíc na tebe nezbyde poslední trpaslík o kterého nikdo nestojí :-) 

Jako nevýhodu beru to, že ve dvou se hra hraje až moc rychle, je to pak spíš filler na 15-20 minut.

Wrong in all the right ways.

12.8.2021 15:38:39

@Tchumatchek Ono “trpaslík, kterého nikdo nechce” je dost relativní ;)

Ale spíš nechápu ten filler na 15-20 minut. Ve dvou se hraje celkem 8 kol, to byste museli mít jedno kolo (výběr peněz, rozebírání trpaslíků ze 3 krčem, vylepšení peněz, případně výběr hrdiny/ů) hotovo za 3 minuty. To jste asi celkem Schumacheři :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

12.8.2021 21:58:52

@Kew Okay, to jsem trochu přehnala :-) Ale jakmile jsme znali schopnosti hrdinů, tak může opravdu hra být hodně rychlá. 

Wrong in all the right ways.

13.8.2021 10:47:27

Hral jsem jenom ve dvou a je to fofr. Osobně se mi hra nelíbí (jako pro dva hráče). Zkuste, že jeden hráč bude “plánovat” a druhý bude bidovat random…rozdíl zanedbatelný. Druhý má stejně na výběr ze tří trpaslíků a první buď musí jet na svůj progres nebo “counterpickovat”, čemuž se druhý přizpůsobí. Přijde mi, že hra je spíše koncipována pro 4 hráče, ale i tam nemá nikdo zaručené pořadí výběru. Graficky průměrná, ani kompetitive ani filler….

Nechal jsem se strhnout hypem a veliké zklamání. :-(

13.8.2021 16:39:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Břink! - Potopené poklady (CZ) rozšíření
Břink! - Potopené poklady (CZ) rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas