Neznámá planeta

xxxxxxxxxo hodnoceno 97x (Seznam vlastníků)

Neznámá planeta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Adam's Apple Games
Portal Games
Autoři: Adam Rehberg
Ryan Lambert
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo

Zkušenosti ze sólohraní…

4.6.2023 11:08:06

Hraji na 58 bodů - příkladové doporučení v pravidlech. Zde s mi moc líbí volitelná variabilita obtížnosti hry podle zvolených kater událostí.
První hra v rámci osahávání mechanik a možných postupů hrou skončila prohrou - mise nesplněna < 58 b.
Další hry už byly úspěšné, > 58 b. Bodově jsem na to byl lépe, když jsem se zaměřil na objevování (zakrytí planet) = 66 b. Když jsem se více zaměřil na bodování osobních cílů, tak to bylo na úkor bodů z planety = 62. To ale není obecný problém. Bylo to ovlivněno kombinací karet a dostupných dílků. 
Trochu jsem byl překvapen, že se mi daří být skoro u všech stupnic na topu. Tady jsem čekal, že se budu muset muset zaměřit jen na některé.
Hra je samozřejmě ovlivněna náhodou dílků a pořadím karet událostí, ale v solu prostě víš co časem přijde a dá se s tím pracovat.
Za mě příjemné zahrání na cca 45 minut.

4.6.2023 14:33:27

ako si nastavujete karty udalosti na zaciatok?

11.12.2023 14:35:11

Směs náhodných. Čím těžší dáš, tím nižšího skóre ti stačí dosáhnout. A naopak. Já dal to třeba první hru hodně oranžových, méně zelených a nejméně červených. Je to fakt na tobě, klidně si dej spíš ty s pozitivními efekty. Ale každopádně vždy pak balíček těch 20 karet zamíchej a dobírej náhodně.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

11.12.2023 20:25:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ptačí říše
Ptačí říše
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 19 hodin

Offcanvas