Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint

Tak se přiznám, že jsem neměl tušení, že se chystá reprint.

http://www.boardgamegeek.com/image/1097446/nexus-ops
22.9.2011 12:56:03

ad staré figurky
Tak na rozdíl od Mortheho si nemyslím, že jsou ty staré figurky ohavné. Myslím si, že jsou nádherné :). Nicméně proti gustu. Někde na BGG jsem viděl i ty staré perfektně nabarvené, ale upřimně řečeno není to ono. Ty staré jsou svou originalitou perfektní tak jak jsou.

Přiznám se, že figurky z nového vydání se mi líbí, ale připadají mi takové tuctové. Úplně fádní příšery jak z jiných her a v podstatě z jiných her zaměnitelné.

Co se týče srovnání s kritikou Mage Knight, tak to nelze srovnávat. Osobně jsem taky Mage Knight kritizoval, ale hlavně pro ten rozbitý nejednotný grafický design figurkami počínaje a hexy konče. Kdežto stará verze Nexu je něco zcela jiného, protože samo o sobě vytržené z kontextu mohou být některé prvky starého Nexu crazy a nehodící se do jiných her, ale jako celek po designové ztránce všechny komponenty ladí k sobě, včetně figurek a naprosto jednoduchých karet. Jakékoli barvení starých figurek je na škodu celému designu, kdežto u nového reprintu je to něco, co se samo nabízí.

29.9.2011 12:41:49

reprint
Když já nevím, já starý Nexus hrál a ty figurky mě přímo odpuzovaly (zářivé neonové barvičky a chybějící detaily) a zbytek komponent mi připadal jak z herního pravěku (podobně jak se tady pár lidí ze začátku pozastavovalo nad designem karet ve 51st State). Jsem asi moc mladý, abych to dokázal ocenit a FFGovský remake se mi líbí. Problém je, že se mi nelíbí samotná hra, tak tohle si nechám s radostí ujít.

29.9.2011 12:55:23

rbx

Kadaver
to jsem byl ja, komu se nelibil design karet 51st State :-)

Jinak me se to nelibi proto, ze mi rukama projde vse od FFG a 90% z toho mam otevreno a ono to cele strasne splyva. Kdyz vedle toho dam stary Nexus, tak krasne vycniva a Kren to rekl naprosto presne. Stejne tak je pro me nadherny i Eve Conquest, ktery nekdo nemuze vystat kvuli tem plastovym poker chipsum.

29.9.2011 13:10:14

ad Kadaver
Není nic, co by se líbilo všem :). To je jasné. Mě se líbí jak design, tak samotná hra. Je to perfektně vymyšlená krátká rubačka, se správně dávkovanými strategickými možnostmi. Nikdy nebudu Sydovi a Rbx dost vděčný, že mě k této herní perle přivedli :D.

29.9.2011 13:17:05

to rbx
Já mám většinu nových věcí od FFG doma a zdá se mi, že se jejich design (hlavně karet) zlepšuje. Hlavně tím, že uřezali černé/bílé okraje a nahradili je artworkem po celé šířce a nebo těma kudrlinkama, které se Ti sice nelíbí, ale mi jo. Když totiž přiberu nějakou kartu v Mansions, tak na mě hned svým tentacloidním designem udělá baf a já jsem spokojený, že jsem zase přibral nějakou prasárnu :-)

29.9.2011 13:22:22

to Kadaver
No myslím, že Radek hlavně myslel, že všechny takové věci od FFG jsou designově na jedno kopyto a že tam není nějaká výraznější grafická originalita. A že tedy když otevřeš více her, tak se jedna druhé podobá jak vejce vejci.

29.9.2011 13:26:43

rbx

kadaver
kren to vystihl. Kdyz zamichas karty z ruznych her od FFG do sebe, tak s primhourenim oka muzes nabyt dojmu, ze je to jedna hra. Proto se mi libi, kdyz neco vybocuje. Tim nemyslim, ze by FFG delali hnusne veci, naopak. Jen jsou vuci sobe ve vlastnim portofoliu lehce zamenitelne.

29.9.2011 13:34:00

Kadaver
On ten design nových karet je velmi pěkný, žádné okraje, kudrlinky ... ale kdo to má potom retušovat a lokalizovat do CZ ... jak to nemá okraje a navíc moc ozdob a vodotisky, tak je s tím hromada práce :).

A je pravda, že když člověk dostane do ruky první dvě tři hry od FFG, řekne si "paráda, nádhera" ... ale při desáté krabici to začne fakt splývat ... mě už dneska napadlo, jak vzít obludy z Nexusu a přidat je do Descentu nebo Runewars ... hold je to zase kompatibilní :D

29.9.2011 13:57:00 | Upraveno autorem (porovnej)

all
Já bych to tak dramaticky neviděl. Z her od FFG co mám nebo jsem měl mi žádné 2 nepříjdou nějak zásadně stejné co se týče designu apod. Jistě mají nějaké společné znaky, ale to je právě to co dělá FFG značkou, abychom to poznali ;). Stejně tak GMT má své poznávací znaky, Columbia Games, Games Workshop a spousta dalších značek.

Ale názory typu, když smíchám karty různých her FFG do sebe, tak je skoro ani nerozeznám, to mi příjde hodně přitažené za vlasy.

A jinak si myslím, že reprint Nexusu je tu hlavně pro ty co původní Nexus nemají nebo neznají. Těžko lze očekávat, že když to je od FFG, tak bude design ve stylu AH :)

29.9.2011 14:04:23 | Upraveno autorem (porovnej)

vyměním starou za novou
A je tady výzva. Původní vydání mám doma a zatím ještě nehrané. Takže rád nabídnu původní design za ten nový od FFG. Diskuze je fajn, ale co tomu srovnávání dát trochu reálnější rozměr :).

29.9.2011 14:17:03

Těším se
O Nexusu jsem toho slyšel a četl hodně, nikdy nehrál. Takže reprint jsem uvítal. Design neřeším, starý jsem neviděl, s novým nic neudělám. Takže já spadám do kategorie "strčte si UV za klobouk, já jsem rád že Nexus bude". A žádnou hru od FFG taky nevlastním, takže mi figurky nebudou splývat s jinými hrami.
Mějte se :-)

29.9.2011 14:30:17

Tangram
Beru, az to vyjde, dohodneme se :)

29.9.2011 14:34:18

sydo
ty jsi horší než díra ve sněhu... jsi koukal na ebay co?

29.9.2011 14:40:33

to Sydo
Předběhl jsi mě :). Já bych hlavně chtěl druhý Nexus kvůli té fandovské úpravě pro hru v 6 lidech.

29.9.2011 14:52:02

Elenistar
eBay ani nahodou, ale ze stejnych duvodu jako Kren. A pokud parafrazujeme stare rceni "Co je lepsi nez Nex? Dva Nexy" :D

29.9.2011 15:04:13

rbx

Tangram
no, mam tu na krajicku rozepsano, ze ti vymenim dva nove Nexusy za ten stary :-))) Ale jeste si to musim rozmyslet :-))

29.9.2011 15:29:43

výměna
Výzvu beru vážně, nečekal jsem až takový zájem. Počkáme jak hra vyjde a pokud zájem bude trvat, určitě se domluvíme :).

29.9.2011 20:20:34

to Sydo
Pokud by ti stačila polovina komponent, tak o tu druhou mám zájem. Jinak jsem holt přišel s nabídkou pozdě :(.

Křen

29.9.2011 20:26:50

pocitam, ze vite
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/2148/

29.9.2011 21:16:51

rbx

ndru
jo, proto jsem taky rikal, ze si to jeste promyslim :-))

Jinak jeste jedna myslenka ohledne splyvani designu u FFG. Merlin me privedl na myslenku, ze u Flying Frogu je to taky porad na jedno brdo a vlastne ma pravdu. Maji tedy stesti, ze maji jeste male portfolio, takze to jeste jde, i kdyz tam to je uplne jak pres kopirak.

29.9.2011 21:21:33

tangram
Nabízím nový Nexus Ops (tedy az vyjde) a přihazuju Lord of the Rings Card Game - core set (otevřený, 2x hraný).

29.9.2011 21:23:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Jak pozdě? Prostě musíš nabídnout víc.

Zatím vede rbx s dvěma novými Nexusy, takže stačí nabídnout dva Nexusy a jednu ledvinu.

29.9.2011 21:25:04

ad ffg
to uz se nekde resilo, nae?
maji terrinoth a spolecne obrazky pro vsechny hry z terrinothu, prenostilene postavy atd.
maji arkham a spolecne obrazky pro vsechny hry z arkhmau, prenostielne postavy atd.
pocitam ze hraci warhammer rpg duverne znaji obrazky, ktere jsou ve Wh:I, CitOW, Horus Heresy atd.
posledne roztrhli pytel s dungeon crawlama

29.9.2011 21:26:31

to chilly
zebych nabidl neter? priste ti ji ukazu abys mohl delat reklamu

29.9.2011 21:27:35

rbx

chilly
prodava se tu na bazaru novy Nexus, ktery me vyjde levneji, takze se omlouvam, ale svou nabidku stahuji :-)) Ale hec to je hezky, to me bavi :-)

29.9.2011 21:38:18

Vybíráme z Bazaru

Zahrajte si CCG Doomtrooper - hrací balík Kapitol
Zahrajte si CCG Doomtrooper - hrací balík Kapitol
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas