Nevyzpytatelní

xxxxxxxxoo hodnoceno 65x (Seznam vlastníků)

Nevyzpytatelní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, intriky, RPG
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Tony Fanchi
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

https://www.youtube.com/live/QI8LJKLH5wo?feature=share 10:00 vlhký sen všech kultistů splněn! NEVYZPYTATELNÍ dostanou příští rok rozšíření :-D

29.8.2023 14:50:22

Nevěřím, že by tak špatné hře mohlo něco pomoct :D

29.8.2023 19:53:49

FFG vydává pravidelně slabý hry, který až prvním rozšířením posune tam, kde měly být od začátku. Ta hra není špatná, jen zoufale trpí nedostatkem herního obsahu. Pokud toto rozšíření napraví, tak ta hra bude zcela ok

30.8.2023 15:37:25

@Tomcat Čeho je konkrétně v téhle hře málo? Vím, že se to dost často u FFG her opakuje, ale já třeba mám úplně opačný názor. V těch základních hrách je obecně přesně to, co by tam mělo být, nic míň, nic víc. Spíš nemám potřebu moc ta rozšíření vlastnit, protože v lepším případě komplikují zbytečně hru, v horším případě zhorší herní zážitek. A to si myslím i třeba o Eldritch horroru, u kterého hodně lidí tvrdilo, že je první rozšíření nutnost. Není a bez něho je hra lepší. 

Jsem zvědavý, co v rozšíření bude, jestli ho lokalizují do češtiny, ale koupím si ho pouze, až budu mít jistotu, že to nezhorší zážitek, protože ta hra se mi hrozně líbí, tak jak je.

30.8.2023 16:53:35

@Bacil  tak zrovna v Eldritch horroru je videt, ze cast hry vykuchali a dali do rozsireni - Ztracene vedeni hodne rozsiri znovuhratelnost.

Ja jsem docela zvedavy co tam bude, ale moc nepocitam, ze to rozsirko bude cesky. Osobne nehraji Nevyzpytatelne tak casto, ze by se mi opakovaly herni karty, tak ze bych si toho vsimnul.

30.8.2023 19:28:54

My jsme to hráli v šesti lidech a to se ty kartičky s úkoly strašně rychle točily. Takže se to stalo dost repetetivní, že jsme pomalu znali už všechny úkoly nazpaměť a jen čekali, který z nich na nás zrovna vyjde. Ta hra není zrovna nejkratší, takže od cca půlky jsme to dohrávali už tak nějak mechanicky, kdy se nečekalo žádné překvapení, žádný dějový zvrat. 

31.8.2023 09:23:01

Tak ani BSG, ze které tato hra vychází se nehraje jen v základu, protože tam jedna mechanika v podstatě nefungovala. A až s příchodem Exodu je ta hra taková, jaká měla být od začátku. 

 

Nevyzpytatelní mají několik lepších mechanik, než BSG, ale v clekovém srovnání ta hra působí hrozně chudě a prázdně… proto doufám, že to rozšíření víc vyrovná.

31.8.2023 09:34:07

@Tomcat  a co jsou to ty kartičky s úkoly? Nic takoveho ve hre není – mrkni na pravidla. Jsou tam jen karticky s dovednostmi, které muzou davat navíc nejaky typ akce. Ale mimo ne, je cela rada standartnich akci (12), které hrac muze delat – tedy vic nez dost.

Typy akci

Standartni

  • 1.Pohyb, 2. Utok, 3. Zachrana cestujiciho, 4. Vymena predmetu, 5. Odhaleni coby zradce

Akce pole na kterem hrac stoji

  • 6. Vystaveni cestujiciho riziku riziku, 7.Vratit ukazatel ritualu, 8. Sber predmetu, 9. Zatceni podezreleho, 10. Dobrani si karet, 11. Prilozeni pod kotel

Akce postavy

  • 12. Unikatni pro postavu

1.9.2023 17:48:42

úkoly = akce na kartách dovedností, který ti určují nějaký úkol. Ty standardní akce… no v praxi převažuje cca polovina standardních akcí, která se hodně opakuje, zbytek spíše výjimečně. Ale to, o čem jsem psal, jsou právě ty dovednostní kartičky - ty akce na nich se hodně opakují a v šesti lidech ty balíčky protočíš mnohokrát za hru. A jelikož lízání těch karet má být do jisté míry překvapením, co tam na tebe bafne za úkol, tak tohle dost selhává, když už po půlce první hry víš nazpaměť vše, co může přijít.

1.9.2023 19:02:51

@Tomcat  Ale prave o tom to neni - jenom o kartach dovednosti, to je vlastne jenom doplnek ke standartnim akcim. Primarne mas pouzivat karty dovednosti na mythos a Ty vlastne rikas, ze jste vyuzivali vicemene pouze typy akci na kartach a ne ostatni typy akci, ktere jsou dostupne v lokaci. Tim jste ale limitovali to, co muzete vubec delat a hlavne to zda muzete hru vubec vyhrat za lidi. Kdyz tedy vyloucim ty typy akci, ktere jsou dost situacni, tak ti porad zbyva:
   1.Pohyb, 2. Utok, 3. Zachrana cestujiciho, 4. Unikatni akce postavy

+ akce pole na kterem hrac stoji

   5. Vystaveni cestujiciho riziku riziku, 6. Sber predmetu, 
   7. Dobrani si karet, 8. Prilozeni pod kotel 9. Oprava strukturalniho poskozeni
+ 3-4 typy akci, ktere mas na ruce diky kartam dovednosti.

Dohromady si tedy vybiras z 12-13 typu akci, co muzes delat, coz je vice nez dost na Vase 2 akce za kolo. Podle me jste to hrali stejne blbe jako my prvni hru a navic jste to hrali v 6, kde je predpoklad, ze uz to znate, protoze to dost trva, nez se dostanes na tah.

1.9.2023 22:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Ne, já psal, že standardní akce jsme využívali, ale celkem limitovaně. V šesti lidech se ta loď dala celkem “rozparcelovat”, kdy hráči v podstatě na sebe vzali úlohy, kterých se víceméně drželi většinu hry. Dobrý střelec jen odstřeloval monstra, jiný pak pobíhal a zachraňoval cestující, další pořešil kotel, jiný se soustředil na rituál… a ono to vcelku fungovalo, takže nebyl důvod tenhle vzorec měnit, ale jelikož i variabilita možností těch nepřátel je dost nízká, tak se tohle také dost opakovalo. Takže nadějí na něco zajímavějšího byly ty akce na kartách, jenže ty se opakovaly taktéž. Prostě mi ta hra přišla jako málo variabilní ve všem.

2.9.2023 10:47:44

@Tomcat a co delali Ti 2 zradci? Ti Vam taky pomahali branit lod?

4.9.2023 07:24:44

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2024/3/7/from-the-abyss/

7.3.2024 19:33:14

Snad to vyjde i v češtině. 

9.3.2024 20:17:19

@Michal-BF  chystate se udelat preklad tohoto rozsireni nebo se zaklad prodaval spatne, ze to nedava smysl?

9.3.2024 23:35:31

Základ je už nějakou dobu ve výprodejích, prodává se tak za polovinu z doporučené ceny…

9.3.2024 23:54:18

Zrovna u této hry by mě zajímalo, jak se k tomu BF postaví. Jedna věc je prodej základu. Chápu, že když jsou čísla špatná tak se asi rozšíření nevyplatí nicméně…už i tady v diskuzi padlo, že BSG začala být super až s rozšířením. Tak by asi dávalo smysl spíše do  rozšíření jít. No já bych rozšíření v češtině uvítal. Můžeme jen doufat. 

10.3.2024 07:34:14

Co jsem tak rychle procházel informace o rozšíření, tak silně pochybuji, že to vyjde česky. Je to “klasický” rozšíření FFG, kdy přidají více všeho: karet, nestvůr a hlavně složitosti. Zrovna u téhle hry mi hodně vadí, že tam toho je pro nováčky už v základu dost. Doufal jsem, že spíš přijdou s nějakou variantou hry, která by měla poloviční čas a dokázala zaujmout i méně zkušené hráče. V této podobě si myslím, že by to koupili jen kompletisti a hráli jen hodně zapálené skupiny. Myslím, že i základ plno lidem jen leží doma a vytáhnou ho stejně jako já jednou do roka.

10.3.2024 08:50:00

Otřesná hra, dost špatné prodeje. Pochybuji, že do toho BF půjde.

10.3.2024 11:03:15

@D.A.M tak hrál jsem už taky lepší hry, ale že by byla vysloveně špatná se říct nedá. Mě to rozšíření zajímavé připadá. 

10.3.2024 12:45:10

Taky si myslim, ze je to obdobne jako BSG,  zaklad BSG bez rozsireni je o dost horsi nez Nevyzpytatelni.

10.3.2024 12:49:04

@p_lichnovsky na konci roku jsme s velkou slevou doprodali základní hru. Dotisk nebude, takže nemá cenu v nákladu 1000 kusů vyrábět rozšíření na 1000 prodaných základních her.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.3.2024 08:29:00

To je docela škoda. I BSG bylo dobré až s rozšířeními a tady na něj čekám jak na smilování. 

Myslíte, že bude problém smíchat CZ základ a EN rozšíření?

23.4.2024 11:06:03

@Nadrak Problém to určitě nebude. Když někdo udělá kvalitní překlad tak to klidně do grafiky hodím. 

23.4.2024 11:35:07

Drk

Já to rozšíření osobně vezmu a překlad s grafikou rozhodně udělám.

23.4.2024 15:04:20

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas