nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Neuroshima Hex! - Doomsday Machine

Rozšíření pro hru: Neuroshima Hex!
Neuroshima Hex! - Duel
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Portal Games
Autoři: Michał Oracz
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Aby nebylo málo zla a samotný Moloch neničil všechny ty, jenž přežívající kataklizma, které vyvolall nuklearní válkou, vytvořil soustavu strojů. Před nimi si nemohl být nikdo jistý.

Doomsday machine je první rozšíření hry Neuroshima Hex!, které přináší novou frakci s unikátními mechanismy. Díky tomu se zaměřuje na polostatický boj.

Veškeré jednotky "mašinek" se totiž nehýbají a jsou schopny se pouze díky speciálnímu hexu "repositing" prohodit, případně otočit díky základně, a to jedna každé kolo kdekoli na ploše. Z nových mechanik jde především o "dálkové" moduly, ovlivňující dvě jednotky v daném směru, "přitažení" nepřátelské jednotky k vaší (soupeř si ji může libovolně natočit), schopnost "odstrčení" pryč od sebe (soupeř si může vybrat pozici, ale nemůže ji otočit) a hlavní, úplně nejděsivější, schopnost "přesměrování palby". Ta umožňuje některým jednotkám upravit směr výstřelu, který jimi prochází.

Tři strategie jak hrát a vyhrat za mašinky:

1) Zabetonování se na kraji desky s využitím HQ jako krytu pro důležitější střelce a postupné vybudování linie z pusherů a neterů s cílem dostat soupeře díky postupnému odtahovaní a přitahování, kam potřebujete. Je to strategie využitelná proti rychlejším armádám s utočníky neutočícímy na většinu stran (borgo, outpost).

2) Alternativně udělat obvodový kruh ze střelců, takže díky dvěma přesměrováním jste schopni dosáhnout na kterékoliv pole na bojišti. Výhodné hlavně proti pomalým armádám typu moloch a neojungle.

3) Rizikovou cestou je pokusit se vyrobit zpětnovazební smyčku na nekonečné zranění. Pokud se rozhodnete pro tuto strategi, doporučuji především postavit jako zdroj výstřelu střelce, který utočí za dva, aby vás nevyšachovala jedna dobře umístěná jednotka s pancířem. Jde použít proti všem, ale záleží na vašem štěstí.

Autor: panchy