Neuroshima Hex! - Alabama Mercenaries

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Neuroshima Hex! - Alabama Mercenaries - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Neuroshima Hex!
Neuroshima Hex! - Duel
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Portal Games
Z-Man Games
Autoři: Michał Herda
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prosím o rady - pravidla

Máte někdo tuhle expanzi? Jaká jsou pravidla?
17.9.2013 22:39:18

Alabama mercenaries
Tohle rozšíření je je svým způsobem poměrně raritní. Jisté verze Neuroshimy ho mají v základu (verze 2.5), jinak se myslím samostatně snad nikdy neprodávaly.

Hraje se to jednoduše, každý národ (ze základních 4 národů) má jeden žeton těchto Alabama Mercenaries (celkem jsou 4). Když je hráč na tahu může během svého tahu vyměnit jakýkoli svůj žeton na desce za žeton Alabama Mercenaris svého národu. Jelikož je jenom jeden, jde to udělat pouze jednou za hru. A to je víceméně vše. Jinak tyto žetony jsou na začátku všem hráčům viditelné, hráč si je netahá a každý národ má jenom jednoho.

17.9.2013 23:07:36 | Upraveno autorem (porovnej)

naše úprava
Docela nám vyhovuje hrát tak, že necháme žoldáky vedle hrací desky jako nabídku všem hráčům a kdo si první koupí jednoho z nich tak ho umístí na desku.
Ve dvou dokonce můžem využít vice žoldáků najednou.

18.9.2013 11:51:49

žoldáci
Hrajeme (naše house rules) trochu jinak.
Žoldáky vyložíme před hrou vedle desky, kdokoliv může
(kdo dřív přijde, ten dřív mele) ve svém tahu vyměnit jednu ze svých tři jednotek v ruce, za jednoho ze žoldáků kteří jsou ještě k mání. Žoldáka musí hned vyložit. Jednotka za kterou žoldáka vyměnil jde ze hry. Žoldák se označí žetonkem mojí armády, aby bylo jasné že je můj.
Občas se totiž stane, že má hráč plnou ruku nepoužitelných akcí nebo jednotek - takto může zahrát alespoň žoldnéře.
Funguje nám to v pohodě.

18.9.2013 11:56:46

he he
jsem rychlejší

18.9.2013 12:02:42

Vybíráme z Bazaru

Draftosaurus (nová ve folii)
Draftosaurus (nová ve folii)
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas