Nemesis: Lockdown

xxxxxxxxxo hodnoceno 72x (Seznam vlastníků)

Nemesis: Lockdown - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lockdown nebo Nemesis?


Původně jsem myslel, že půjdu jen po Nemesis+expanze, ale po shlédnutí gameplaye Lockdownu se mi LD líbí o hodně více tím, jak je slozitejsi a mechaniky mi přijdou hodně super!

Jen teda nevím, jestli má smysl i nemesis i lockdown společně s expanzema? Jestli stejně nesahneme vždy po Lockdownu a Nemesis nám bude ležet ve skříni :D.

Jak to máte vy?
28.6.2020 19:23:05

...

Myslím si, že na toto půjde pořádně odpovědět až po vydání Lockdownu. Do té doby budeme jen odkázáni na gameplaye a spekulace :-)

28.6.2020 19:45:04

Oboje

Jedno je lod, druhe je zakladna a kazda deska ma svoje vlastni pravidla. Do toho 5 ruznych vetrelcich ras. Asi bude zalezet na nalade, ale my uzijeme oboje

28.6.2020 22:25:19

N vs N:L
Z prvniho KS mam all-in Nemesis. Dival jsem se na jeden gameplay Lockdown a bude to asi lepsi. Nicmene mit dve tak podobne hry by pravdepodobne vyustilo v to, ze puvodni Nemesis se na stul nedostane. Takze ja Lockdown vynecham.


Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

29.6.2020 07:47:47

Módy a expanze
Jestli se ti hra líbí tak jako mě tak určitě stojí za to mít jak Základní Nemesis tak Lockdown.

I když jsou hry v podstatě velmi podobné, tak pravidla pro jiné mapy to hezky občerstvují. Pokud hraješ Nemesis často (my máme za pět měsíců nahráno 19 sezení) tak není co řešit.

Co mi ale přijde u Nemesis zbytečné jsou další typy nepřátel.
Void Seedři i Carnomorphové hru neobzvláštňují zas tak moc a je to spíše plast navíc.
Rozšíření Aftermath jako takové přidává zajimavý herní mód, ale hlavně i nový set postav, který je zábavnější než jedná celé frakce emzáků.
S Lockdownem přijdou Night Stalkeři a Chytridi (ti už vypadají zajímavě a opravdu jinak)

Takže bych řekl že stojí za to mít Nemesis core box + Lockdown + medic postavu (je skvělá!).
V takovém případě máš obrovskou hru s velkou variabilitou bez zbytečných komponent navíc.

30.6.2020 11:40:22 | Upraveno autorem (porovnej)

.

Kup to všechno, ať máš co hrát v důchoďáku. :D

30.6.2020 12:19:46

Asi se ptám zbytečne (myslím si že ano), ale budou dát kombinovat postavy z Nemesis a Nemesis: Lockdown?

22.9.2021 11:47:50

K postavam: myslim, ze v prubehu kampane rikali, ze postavy z LD maji specialni karty, vyuzitelne jen na zakladne. Ve FAQ k kampani pisou, ze v LD pujde pouzit vetsina hrdinu a vetrelci z puvodni hry. 

22.9.2021 22:53:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Po vydání Lockdownu, může tu někdo objektivně posoudit, která hra je lepší a zdali se případně uživí obě?

24.1.2022 09:10:52

Hráli jsme 2 hry. Pocitově je to úplně ta samá hra. A to doslova. Nove mechaniky elektriny a PC akce jsou fajn, ale pouzijes je za hru jen parkrat. Zjistovani slabin vědomostmi mi neprislo nijak extra a contingency mi vyloženě vadily, hrali jsme vzdy v 5 a nemáš sanci zjistit, ktera zachrana te nezabije. Za mě uzivis obě kvůli střídání prostredi. Jinak si nech tu, ktera je ti blizsi prostředím. Jeste musime dat chytridy

24.1.2022 10:14:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen mala poznamka k predchozimu .. hrali jsme tak 2 hry a vzdy jsme vedeli naprosto presne, ktere zachrana nas nezabije  (kdyz jsme si to precetli dobre :-) ) .. neni pravda ze to neni jak zjistit a to vcetne pripadu nespoluprajiciho clena personalu.

25.1.2022 13:10:49

@Siaron ja nepsal, že není způsob, jak to zjistit, ale že není šance to zjistit. Když je vás 5 a nikdo se nesvěří, tak to je těžký a i kdyby se svěřil, tak může kecat. Asi máš jinou skupinu, kde si celou dobu pomáháte. Navíc nám přišly protichůdný úkoly.

25.1.2022 16:01:40

Urcite si celou dobu vsichni nepomahame :) Ale hra nabizi moznosti jak se divat na tokeny i tech kterym neverite .. a ze si neveri navzajem vsech 5 je extrem, vetsinou se vzdycky nejake skupinky utvori

26.1.2022 12:21:04

Mám doma původní Nemesis od Mindoku a hráli jsme ho zkušebně pouze jednou ve dvou hráčích, takže je téměř úplně nový. Teď to chceme rozjet ve větším měřítku, a tak přemýšlím nad tím, jestli mám původní hru prodat a pořídit Lockdown nebo si nechat původní hru a pořídit i Lockdown, případně si nechat původní hru, protože rozdíl je stejně minimální. Jak to vnímáte vy? Děkuji

7.1.2024 11:02:11

Mít oboje samozřejmě :D
Vzhledem k nedostupnosti původního Nemesis se cena šplhá vysoko a poroste protože dotisk asi nikdy nebude. Takže by sis za to koupil v klidu Lockdown i s rozšířením.

7.1.2024 14:47:04

@Storify děkuji za rozšíření obzorů :D Původní Nemesis má i ten komiks Co Vám neřeknou, který má snad dva díly a třetí díl už je pro Lockdown, že? 

Edit: Asi ten původní hodím na bazar a vezmu pak Lockdown nakonec :) Vidím, že se prodává i za 4000, což je super a moje verze je v podstatě jen rozbalená.

7.1.2024 17:30:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Já mám oba,oba střídáme, a oba  nás baví. Nezbavoval bych se ani jednoho.

7.1.2024 19:53:44

@rigoni je pravda, že mi přijde víc imerzivní ta loď. Osamocená loď v dalekém vesmíru působí vskutku depresivně a beznadějně. Asi máš pravdu, že bych si měl nechat oboje :D Děkuji, jsem osvícen! :D 

7.1.2024 20:27:53

Navíc je jednička pravidlově jednodušší k hraní. Takže se může hodit k naučení nováčků. Dvojka už má přece jen více podmínek.

8.1.2024 09:03:37

Plus je podle mě dobré vzít na vědomí, že má vyjít česky Nemesis Aftermath, takže původní díl Nemesis je skoro až škoda prodávat. 

8.1.2024 11:32:28

Pravda. Mám aftermatch,medika, k tomu chytridy a kombinuji obě hry se všemi postavami a paráda.

 

8.1.2024 22:59:59

Zda bude dotisk Nemesis sic nevím (osobně pochybuji), ale základní hra bude opět dostupná v aj. společně s Nemesis Retaliation a dalšími již vydanými věcmi, kickstarter akce sic skončila v půli prosince, ale během pár měsíců bude otevřen ještě late pledge kde lze objednat vše. Ale jen v aj., respektive něco i v jiných jazycích, ale rozhodně ne v češtine.

JN

9.1.2024 09:41:09

Vybíráme z Bazaru

Unmatched souboj v mlze
Unmatched souboj v mlze
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas